Je vhodný kaliber 45 ACP na obranu voči divej zveri?

inspiring_almeida

Je vhodný kaliber 45 ACP na obranu voči divej zveri?

Príspevok od používateľa inspiring_almeida »

Je vhodný kaliber 45 ACP na obranu voči divej zveri?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Vraj žiadna bezna raž neni dosť učinna,ale ako minimum odporučaju 357mag,44mag,cal.45ACP ma dobry zastavovaci učinok ale slabu priebojnosť,takže je otazne či prejde priklad poviem u maca dost hlboko,je to tema na velku diskusiu kazdy ma iny nazor,keby som mohol zobrat do lesa tak je to 858Taktikal a pištol v razi 9 luger,v krizovej situacii by som palil co mam a co najpresnejsie,ty co ma poznaju tvria ze by som stihol hadam :?: aj prebit,ale to by som musel utok čakať,pokial ma zver prekvapi tak len dufat ze to prežijem :twisted: Radšej mam v zasobniku 19+1-lugerov ako max 10-13-45ACP :lol: ,ale sto ludi sto chuti. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Tak si pomudrujem. 8)
Keďže dlhú zbraň do revíru nemožno nosiť bez príslušného povolenia, tak nám na obranu zostáva krátka zbraň. Keďže v krátkej zbrani by sme nemali používaž strelivo zo zvýšenou ranivosťou, tak potom je výhodnejšie voliť ráž od 9mm hore.
Ale to neznamená, že sa dokážeme aj ubrániť. A aj keď stihneme vystreliť
Diviak alebo medveď smrtelne postrelený dokáže ešte neuveritelné veci.
http://www.bleskovky.sk/cl/10/123019/Za ... d-zabijak-

Preto by som osobne volil na obranu pred zvieraťom najskôr účinný kasér.
inspiring_almeida

Príspevok od používateľa inspiring_almeida »

Kupovať niečo v kalibri 44 mag., 454 cassul len kvoli tomu, že raz za čas idem niekam na túru, to sa neoplatí...preto som zvolil kompromis, kúpil som pištol v 45 ACP.Viacerý polovníci vravia, že medveď je blato, to skor divočák je tvrdý, takže možno 45 by sa ujala. to je moj názor a lepšie je mať niečo ako holé ruky :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mám .40 SW. Priebojnosť lepšia jak u .45 ACP. Ale na divočáka... to je iný šmejd! Neviem, kde som to počul/čítal, že má tak tvrdú lebku, že mu po nej devina skĺzne (samozrejme, záleží aj od uhla dopadu). Niekde na webfore sme sa o už tom bavili. Vraj aj keby skĺzla, svinka dostane riadne pecku. Len či by ju tá pecka, inkasovaná aj viackrát po sebe, zastavila, keď ju často nezastavia ani smrteľné zranenia? Hm... babo raď.
:roll:
Ak to niekto vyskúša a v zdraví prežije, nech napíše, jak to šlo.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Uz sme to tu rozoberali kdesi,9mmL,40SW,45ACP skor naplasia tym hlukom ako skutocnym ucinkom.Mozno nejaka carovna rana do oka.Utociacu zver,u nas teda napr. diviak alebo medveda byva problem zastavit aj vykonnou gulovnicou,nie nejakym pistolovym prcatkom.Ked kratku,tak aspon 357Mag s najvykonnejsim strelivom,radsej vsak 41Mag,44Mag,454Cas....

Majitel 45ACP sa moze utesovat velkym priemerom strely,ale to je tak vsetko.Priebojnost mizerna,preto hlbkovy ucinok na dolezite organy - ziadny.Ale zase lepsie ako hole ruky,aspon narobi ramus.
inspiring_almeida

Príspevok od používateľa inspiring_almeida »

LOVEC plne s tebou súhlasím, aj výkonné poľovné kalibre s dopadovou energiou 3000 J a vyššou majú problém s takou vitálnou zverou, ale ako som už povedal aspoň niečo ako holé ruky. A nebudem kvoli zopár túram a pobytom v lese kupovať 454, 500 SW...atď.
Ja som si kúpil pi. SW 457, som s ňou maximálne spokojný. Neviem má ju niekto z Vás?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Tu je pekne vidieť, že ani výkonná polovná zbraň nedokáže spolahlivo a rýchlo zviera eliminovať. http://youtube.com/watch?v=LZnsL7-UdGc&feature=related

A pri minimálnej vzdialenosti zraniť zviera gumipuškou? nó :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

:lol: Chvíľu som mal pocit, že tí srandisti na videjku strieľali po medvídkovi malorážkou, alebo ešte lepšie air-softkou.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Takze zaver pre lepši pocit nosme čo mame,ale keby čosi rychlo utekajme :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, som už vravel, že ovela účinejšie, ako po zvierati strielať /niet nič horšie, ako poranené zviera/ , je utekať a za sebou streknúť účinný kasér.
1. utekanie je nám prirodzené.
2. nie vždy sú vhodné poveternostné podmienky /tzn. od kaséru k zvieraťu/
3. zvieratá majú niekolkonásobne citlivejší ňuch, ako človek.

Tu je zaujímavé čítanie: http://www.medvede.sk/?action=stretnutie

Ale ten koniec je najlepší :twisted:
... Voči každému medveďovi, ktorý na vás zaútočí vo vašom obydlí či v stane sa správajte agresívne, bojujte o svoj život.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

ADD KAPO :
Pri sledovaní videa s grizlym som mal tiež podobný pocit ako Jack,také smiešne pukanie. Až po zásahu,keď sa macovi zaprášilo z kožucha, bolo počuť zretelnejšiu ranu.
Ja osobne,keď idem do lesa,beriem si zo sebou zakázané včeličky,aspoň pár kusov do jedného zásobníka / 9 Luger /.
Taká expanzka je niekedy na nezaplatenie. Odskúšal som si na strelnici svojho času 5,6 mm Winchester / viď iná téma /. Bol som veľmi prekvapkaný,čo také malé nič dokáže.A to som strieľal len na plastovú fľašu s vodou.Tým nechcem povedať,že na macíka to stačí !!!
V uvedenej problematike by som to mal na háku a čert ber v takomto prípade greenpesakov a iných. Bližšia košeľa,ako maco na krku.
Je síce pravdou,že nikdy by som takéto a ani iné strelivko radšej nechcel použiť.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Expanzne strelivo je v tomto pripade hlboky omyl.Pri kratkej potrebujes dosiahnut maximalnu priebojnost v ramci jej moznosti.To znamena max. rychlost+FMJ.Diva zver nie je citliva sracicka ako clovek a kvoli povrchovej ranke neomdlie....
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

presne ako pise lovec,v lese prehadzujem zasobnik s FMJ
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Hmm, dobre vediet :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"