Strelnica LOZORNO + strelecky klub DELTA 01

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

revino: už to tu slušne zasierame.
Neviem, načo ti ja všetko vysvetlujem v PM, keď do témy píšeš, že ti moje riadky o parametroch strelníc prídu zábavné.
Napíš rovno, že máš obmedzené vedomosti v tomto smere.

moderátor to tu kludne môže prečistiť
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

peterson: vidim, ze sa nechapeme a ty si ides opat svoje. nevadi.

k tomu, co napisal tango, nemam co povedat. beriem to ako fakt.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Gazz napísal:yarco - posuvne terce neuvazujeme ani sme nikdy neuvazovali. Dovod je parkurova strelba a ovela vacsi zaujem o nu nez o mierenu z 25 m.
Posuvné terče predsa nie sú doménou mierenky. Ich hlavný význam vidím v tom, že nemusíš zastaviť streľbu na strelnici vždy, keď chce niekto vymeniť terč alebo zmeniť vzdialenosť. A to či už strieľaš na 3 alebo 25m.
Ale vaše rozhodnutie samozrejme akceptujem. A vďaka za odpovede.

peterson napísal:Každému je jasné, že 58mičkové strelivo dierkuje kovové terče. Zopár blcov nám takto poškodilo terče aj vo Vištuku.
Tak ale to hádam závisí od prevedenia toho terča, nie?
Na kovové terče sa bežne strieľa aj plnotučnými puškami a žiadne dierkovanie sa nekoná.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

pripajam sa k yarcovi.
posuvne terce su na nezaplatenie, pokial sa striela z viacerych stavov. clovek si moze kludne aj po dvoch ranach prelepit terc a nemusi cakat na ostatnych. z mojej skusenosti to vyrazne zefektivnuje trening (ak sa da hovorit o efektivnom treningu pri strelbe z "budky") a zaroven to ako tak zvysuje bezpecnost. na jedej strelnici som uz zazil vystrel z brokovnice, ked som prave dvihal poppre. je to fasa zazitok, ale len odtial potial.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

yarco: súhlasím. Je to o materiály. Tie naše nám gratis urobil člen klubu.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Používateľov profilový obrázok
Legis Telum
prispievateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Legis Telum »

Bližší popis strelnice v krátkej reportáži - http://www.legistelum.sk/komentar-zdruz ... ce-lozorno
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Kedysi som tu hlásil, že sa chystám na výlet zastrieľať si na tejto strelnici a pár fóristom som sľúbil, že dám vedieť.

Cestoval som od Bratislavy diaľnicou, odbočil na Lozorno a hneď na začiatku dediny som hľadal odbočku na družstvo. Prekvapilo ma, že už z hlavnej cesty bolo vidieť reklamu na strelnicu. Nasledoval som tabuľu, síce som prvý krát trochu zle odbočil ale potom cez hlavnú bránu družstva som sa dostal na strelnicu.

Privítal ma správca strelnice a už hneď pri vchode sa mi to zdalo ako Deja vu, lebo najprv som si všimol ten veľký skriňový trezor na náboje a potom postupne som spoznával v kancelárii a v priľahlých priestoroch strelnicu z Častej.

Správca strelnice bol milý, predal mi aj náboje podľa preukazu zbrane, lebo som pred výletom nechcel behať po predajniach a zháňať si krmivo. Strelnica samotná bola fakt veľká. "Búdky" boli umiestnená tak, že umožňovali streľbu na 25metrov. Na zemi boli nakreslené čiary aby si vedel strelec skrátiť vzdialenosť aj na menej (5,10,15,20). Ja som mal len tú smolu, že som mal spolustrieľateľov a tak sme museli všetci disciplinovane strieľať z búdok a nemohol som si vykočiť na menšiu vzdialenosť. Nerád strieľam na 25m, na sebaobrannú streľbu sa mi to javí ako priďaleko.

Strelnica ma nesklamala, zabavil aj zatrénoval som si dobre. Prostredie príjemné. Vypustil som len 100 včielok, lebo nebolo moc času navyše, rodinné povinnosti. Myslím, že nielen na zimmné mesiace keď nie je moc príjemné strieľať niekde zo snehu možno strelnicu v Lozorne isto využiť na rekreačnú streľbu ale aj na strelecký tréning.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

po vcerajsej navsteve v Lozorne sa cudujem, ze strelnica Zohor este existuje. :!:
ci uz ide o vybavenie a poriadok na strelnici, pristup prevadzkovatelov k zakaznikom alebo o cenu, Lozorno ma navrch. jedinou nevyhodou je snad len kratsia vzdialenost, na ktoru sa da strielat.
friendly_germain

Príspevok od používateľa friendly_germain »

Caute strelci, pre vyssiu kvalitu sluzieb a lepsiu dychatelnost vzduchu na strelnici v Lozorne sme rozsirili vzduchotechniku tak aby kapacitne stihala aj pri viacerych strelcoch. Vsetci ste srdecne vitani ;)
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

Revino: tvoj post je sice rok stary, ale aj tak mu nerozumiem. Ja som napr. bol na strelnici v Lozorne len raz, niekedy na jar a odchádzal som s pocitom "nikdy viac". Dôvodov bolo viac. Smrad, prístup, .... .
Pobehal som mnoho strelníc (vonkajšie vnutorné) a celkový pocit z Lozorna asi najhorší. No možno sa niečo zmenilo, neviem, už som tam nepáchol.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

zdravim,
nie som motorizovany. chysta sa nieko v blizkej dobe do lozorna na strelnicu z BA? chcel by som ju omrknut, vdaka
rkka
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa rkka »

Lozorno zmenilo majiteľa? Bol som tam pred sviatkami a prístup službukonajúceho bol otrasný. Choval sa ako debil a naviac nám za dva palposty naúčtoval cez 60 eur. Ďakujem, nikdy viac. Zhodli sme sa na tomto verdikte viacerí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelecké kluby"