Makarov PM

p_petricek
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa p_petricek »

Vdaka vdaka :)
Áno, z jednej strany mam ruské značky, z druhej strany nemecké..
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Dik za info :-)
Ja mam vsetko na jednej strane ruske aj slovenske. To znacenie na nabojovej komore mi pride citlivejsie ako to nase na zavere.
p_petricek
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa p_petricek »

No ja mám to nemecké značenie aj na boku, aj na komore.. tam je už len orlica a nápis 9 makarov.. :)
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Serus.Keby som chcel kupit pistol Makarov,nevie mi niekto oporucit kde sa da zohnat?Som z vychodu.Vranov.Planujem si kupit nejaky kompakt,tot sa mi zda celkom super,este,ze vraj dobre funguje na tie roky co ma.Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 177
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Hari: Makarov PM je podla mojho nazoru najlepsia volba ak na to pozeras z pomeru cena/vykon :) A ked Ti este vyhovuje aj dizajn, tak nie je co riesit :wink:
Trosku ma zo zaciatku trapila cena streliva, ale postupom casu som nazberal slusnu rezervu na horsie casy (vsetkych moznych druhov aj vyrobcov) :lol:
MakPM som kupoval v GDU Kosice - mozem odporucit - maximalne ustretovy pristup (Mak-a mi objednal z DEASu v BA), cenova politika na 1, vacsinu prislusenstva/municie nakupujem unho.
Co nema v ponuke, vie objednat.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Dakujem za info,skusim to mrknut.Rozmyslam,ze si kupim nieco nove a tato pistolka sa mi paci,mal som ju aj v ruke,aj som z nej strielal ale to bolo uz davno,vtedy som mal glock 17 a aj mi ju nukal jeden strelec za 200 euro.Presiel som par zbranami,nakoniec som predal aj glock 17tku 4gen,bol som mimo SR DLHSIE-NEJAK SA MI ZAPACILI KOVOVE ZBRANE aj ked idem este vyskusat glock 19tku 3.gen stoji novy 430 eur-co mne treba tak by mi stacil makarov,sice este zohladnim cenu streliva sak luger stoji do 10 eur krabicka 50ks.oproti makarovu,co je slabsi naboj+nechcem sa popalit ako pri cz 70,52,92-setko to boli nove nepouzite zeleza co stali roky na policke.Dik.Hari
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Máte niekto skúsenosti s bulharskými makarovmi - aktuálne majú v dease

+ bol by som vďačný za info o možnosti kúpiť slušnú úloženku
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Tie kusy co mali minule boli nepouzite este bez novych tlakoviek, v ulozenkovej vazeline. Tlakovky postupne zabezpecili pri predaji.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 177
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

MAKARONOM NAZDAR!
Kto ste náhodou nezaregistrovali horúcu novinku od Fab Defence - grip s funkciou vypúšťania zásobnika zvany PM-G, tak davam do pozornosti :wink:
http://www.fab-defense.com/en/category- ... -grip.html

Vcera dorazila obalka z Izraela, dnes prebehla operacia - instalacia, tak sa pochvalim nejakym fotozom 8)

Obrázok

Obrázok

Prve dojmy - zatial najlepsia ergonomia aku som na Makovi mal (vyskusal som: origo CCCP - Vuko-pres - Pearce - FabDefence)

Kupovane cez ebay, orientacna cenac 40€, doba dodania tyzden.

ZDAR!
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Mires, gratulujem a ticho slintám. Páči sa mi to! Idem odkladať z dôchodku - chcem mať tiež taký. :)
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Nenasiel som tu k tomuto ziadne info, tak pripajam vo vlakne k PM Makarovovi.
Je toto https://en.wikipedia.org/wiki/PB_(pistol) cisty Makarov, len s tlmicom, alebo je to ina konstrukcia?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zo samotného článku vyplýva, že časť tlmiča je integrovaná, kvôli čomu to má veľmi krátky záver a vratnú pružinu umiestnenú v pažbe.
Takže "čistý Makarov" to zjavne nebude.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Presne tak, je to špeciálna konštrukcia na Slovensku, žiaľ, nezohnatelná. http://forum.valka.cz/topic/view/40448/SOV-PB
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Neviete, kde sa aktualne predava ulozenka vyrobena v CCCP? Na nete som nic nenasiel...
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

skus u p. Klauča, ja som od neho bral. Ma to na stranke ale nie vzdy je to aktualne, odporucam zavolat.

http://hilzna.sk/kratke-zbrane/ini-vyrobcovia-kz/
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"