GSG-5

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Gunslinger: nič iné mi nezostáva len súhlasiť.
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

duros napísal:ja som z toho dával tisícku včielok každý víkend niekedy menej a evidentne to túto záťaž nezvládalo bezproblémovo.
Duros sorry, ze som bol trocha zly, to co sa ti stalo s gsg-ckom, to mi je luto. Snad, ked ti ho vratia, bude v dobrej kondicii a uzies si s nim.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

renemajor: ale ved ja nemam problém :) kazdý tu má narok na vyjadrenie svojho relevantného názoru aj nalady a nie smepredsa male deti nie ?:) Verim že GSG bude fajn s Loctite a novým záverom bude na jedničku. Ale keby niekto silno chcel mu ho predám .... a kúpim rugera 10/22
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

duros: A ked potom na rugeri 10/22 vymenis spust a hlaven (aby bol o cosi presnejsi), a dokupis par dalsich drobnosti, alebo kupis 10/22ku uz s tercovou hlavnou, atd., budes cenovo na urovni GSGcka... :-)

Ono, na 10/22 je vonku ozaj kvantum prislusenstva (v mnozstve prislusenstva moc nezaostava za AR15... :lol: a da porobit na milion sposobov a uprav. Stale to ale bude 'klasika' i ked samonabijacia, a presnost tercovych opakovaciek s nou nedosiahnes (teda ak do nej nevrazis ozaj velke $$$, co ale nedava velky zmysel).

Je to opat cele o tom co od tej zbrane ocakavas, vo vseobecnosti pokial nestrielas olympijske discipliny s Anschutzom, cakat od .22ky nejaku fantasticku presnost sa neda. Existuju sice aj vynimky, videl som napr. uplne prekopane ZKMko s ktorym majitel trenuje tercovu strelbu do 300m (s .22kou :!: kym to clovek nevidi tak mu to neveri, ale strielal som chvilu vedla neho a videl som zasahy v tercoch, takze...).

Cize ja by som to v skratke zhrnul tak ze na trening strelby z gulovnice mozes v .22LR vybrat akukolvek lepsiu opakovacku (456, 452, 453 a pod.), ak ti nejde len o presnost ale si pri tom chces uzit aj trocha zabavy tak napr. tu 10/22, Rem597, alebo G22, atd., a ak si chces uzit vela zabavy/pripadne trenovat 'utocnu pusku' tak GSG5 je vyborna volba (dalsia dobra alternativa je napr. AR15 s adapterom na .22LR, ale to je niekolkonasobna vyssia cena).

Tak ci onak, vyber je len a len na tebe... :wink: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...ak si trochu romantik, tak Henry Lever Action http://www.henryrepeating.com/h001_leveraction.cfm
alebo "zlatého chlapca" http://www.henryrepeating.com/h004_goldenboy.cfm
prípadne peknú "pumpu" http://www.henryrepeating.com/h003tm_pumpoctagon.cfm
:D :P :twisted:
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

Takže nové prírastky do rodiny GSG. Okrem starých modelov je sortiment nemeckého výrobcu rozšírený už i o kópiu MP5K a MP5SD.
Obrázok
Obrázok

Pričom ako bonbónik by maly byť v sériovej výrobe dávnejšie sľubované kópie Kalašnikovov. V ponuke na webe ich majú pažbené v čiernom plaste a v dreve. To drevo však nevypadá pôvabne. Nieje oproti reálu tak lakované. Skôr mi to pripomína materiál skrinky z IKEI :wink: ALE hlaveň kalachov má 450mm! Ak zoberiem do úvahu presnosť GSG s 230mm/414mm na tom kalachovi bude s optikou a HVčkami presná streľba na 100m porovnateľná s opakovacou malorajdou. :P

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

a cena kalacha ? su tam niekde aj ceny ? vyzera to celkom lakavo :P
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

AK47 v .22LR... to je nieco ako ruhanie :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 20:26, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

celý ten mechanizmus s konštrukcia je ako ruhanie---
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

veď sú len hračky. Výrobca neašpiroval na žiadnu cenu. Pôvodná GSG-5 je výborná malorážka pre zábavnú streľbu. Tie novinky sú len reakciou na to, že prevažná väčšina strelcov na americkom kontinente tunninguje s AS komponentami a sťažuje sa na malé portfólio od GSG. Takto porobili vlastné plasty a prašule im zostanú. Viacerí v zahraničí si radi kúpia originál príslušenstvo ako by dopasovávali AS.

A ten kalach je len spestrenie ponuky. Mňa napríklad zaujala dĺžka hlavne. Rád by som vyskúšal čo to na 100m s HVčkami dá. Ak nejde o súťažnú streľbu ale len o rekreačnú radšej by som kropil s tým AK ako s opakovačkou.

Ceny som zatial nevykutral. Ohľadom klonov GSG viem len to, že v ČR bude istotne cez Martínka. Už to avizoval. O AK nič ale bude drahší ako GSG.
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa karo82 »

Nazdar
Mam tiež GSG5 s pevnou pažbou a ma aj jeden problem s touto zbranou.Ak my viete niekto poradit alebo mate niekto podobný problém dajte vediet.
Takže hned ako som ju kupil rozhodol som sa ju nečistit, kvoli tomu aby som zistil po kolkých výstreloch sa začne zasekávať.Po vzstrielaní asi 350 kusov to už začalo byť zle a stale viac sa to zasekávalo až som sa na to po vystrielani asi 500 nabojov vybodol a doma ju uplne ju vyčistil.
Prekvapenie pre mna bolo že ked som znova prišiel na strelnicu s už vyčistenou buchačkou závady pokračovali ako keby som ju ani nečistil.Proste nešla bezchybne ako ked som ju kupil.
Znova som ju rozobral vyčistil, naolejoval a zavady su tu stale.
Aby som popísal závady.Predovšetkým počas streľby my ostane záver v zadnej polohe ako keby došli naboje.Myslel som že to je kvoli tomu že občas držím za zásobník.Tak som začal držať za predpažbie ale nepomohlo.Ked ostane v zadnej polohe tak je problem ho vrátit naspet.Vratim ho jedine tak že velmi silno obtiahnem (nie normálnou silou ako zvyčajne)
Okrem toho my sem tam sprieči náboj v nábojovej komore a poškodí ho.
Nechce sa my verit aby to bola nekvalitna zbran.Skor si myslim že robim niečo zle ja.Ale neviem čo :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nemám skúsenosti s GSG, ale s P22 sa hrajkám s nadšením. V princípe tieto dvadsaťdvojky sú z materiálov, ktoré by sa dali nazvať "druhou kategóriou". Rovnako opracovanie a finiš detailov. A to je na tzv "domáce ladenie". Na P22 je to napríklad zaoblenie hrany kohúta, zaoblenie a vyleštenie hrán prerušovača, vyleštenie styčných plôch tiahla kohúta a tak podobne. Ja som sa do toho pustil po zistení, že na záverovom bloku zospodu mám "schodište" od hrany kohúta... Po hodinke práce s pilníčkami, šmirgľom a leštiacou pastou som spokojný. Maximum informácií sa dá nájsť na amerických weboch, ja rád chodím napríklad na http://www.rimfirecentral.com/forums/index.php

Tých 500 nábojov sa dá pokladať za zábeh, ale aj (ako na mojom waltríkovi) za prvý prejav negatívneho opotrebovania. Ja som ho podchytil, našiel zdroj informácií, skús na zbrani hľadať blbé opotrebenia, jamky a vyleštenia alebo naopak škrabance tam, kde neboli... a neboj sa experimentovať!
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa karo82 »

Dik pozriem na to.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

GSG 5 je uplne na chuja nepodarok! to len na zaciatok aby sme boli na jasnom.

Co sa týka údržby:

1. rozobrať na drobno
2. všetky šroby čo by v zbrani nemali čo hladať ale sú tam lebo je to drek tak odmastiť a namazať loctite fixatorom a zložiť to plati aj pre kontajner záveru a celý záver !!!!
3. nemazať !!!! umyť len v technickom benzíne, a v žiadnom prípade nemazať nech to chodi len a len na sucho
4. zo zásobníku odstrániť ten ťahúň čím sa z bokov stláča pružina - škre o zásobník a ten zle podáva a preto sa ti zlomí náboj pri podávaní do komory.

nepoužívať voskovaný blaser zasiera zásobník aj komoru, zbraň nemusí každému spolahlivo fungovať

po čistení benzínom, úprave zásobníku a prejdení na suché federaly champion moje GSG funguje ako hodiny a po zaistení loctitom sa konečne nerozpadáva .
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"