revolvery brno grand .22 a .38

ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

revolvery brno grand .22 a .38

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Zdravim.
Rad by som sa podelil so svojou skusenostou s uzasnym ceskoslovenskym revolverom zkr 590 grand .22lr, 6 palec.
Takisto by som rad zistil nazor inych pouzivatelov tohoto revolveru.

Kupil som tento revolver z druhej ruky, co je pochopitelne, lebo sa uz 40 rokov nevyraba. Vzhladovo sa mi velmi podoba na colt 1917. Je to velmi pekna zbran velmi presna s celokovovou konstrukciou. Som rad, ze ram zbrane je z podstivej ocele a nie zo zinkovej zliatiny. Do ruky padne ako uliaty a ma tiez pekne jemne mieridla. Vola medzi hlavnou a valcom je minimalna. Tolko asi k pozitivnym strankam tejto zbrane.
Hlavu si lamem len nad zlou mechanikou spuste hlavne DA, uzamykaniu valca a casovania. Na mojej zbrani nefunguje poriadne casovanie. Pri pomalom natiahnuti kohuta sa pretoci valec do polohy kde este nieje zaaretovany. Treba ho dotocit asi o pol milimetra aby zapadla aretacna paka. Pokial rychlo a prudko natiahnem kohut, valec sa potoci dostatocne na zapadnutie aretacnej paky. Vyklapanie valca je tiez hotova katastrofa. Poistka ide potiahnut velmi tzuha a valec sa da odklopit az po uplnom zatiahnuti poistky na koniec jej drahy (a este kusok). Funguje ale ziadna slava to nieje. No a uplna katastrofa je spustanie v DA rezime kde kohut pada na udernik tak skoro ze udiera mimo zapalky- do tela valca. Teda casovanie uplne zle. Neviem ci mam nejaky extremne ostrielany kus ( vobec tak nevyzera) alebo je to problem nekvalitneho materialu vnutorneho mechanizmu alebo vyrobna chyba.
Pocul som ze vela tychto revolverov v .22 ale aj v razi .38 spl ma problemy s mechanikou.
Obraciam sa na majitelov tychto krasnych, ale ocividne nie dokonalych, revolverov s prosbou o ich skusenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"