Arrow PS-97

Jendo22
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 15 years 6 months

Arrow PS-97

Príspevok od používateľa Jendo22 »

Skusenosti s ARROWkou dajte do placu dajaky typ na PS mam ju možnost kupit.Par krat som snej pukal a fest sa mi zapačila!
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Kamarat mal PS-97 ARROW,v nikel verzii mal s nej buchnute tak 2000ran,potom ju vymenil za brokovnicu.Takže o jeho Arowe možem povedať vela lebo som snim chodil na treningy a sutaže,žral všetky typy municie dostupne na trhu,na 25m som sneho buchol 50bodov na terč nekrytej ležiacej figury,takže podla mojho nazoru super zbran až na to že niektorym kusom praskali zavery,jemu sa ulomila poistka ked ho chcel trocha nasilu rozobrať,potom ju zhanal asi pol roka,lebo to už bolo po krachu Považskych strojarni,takže jediny problem nahradne diely :?
Jendo22
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Jendo22 »

No ta čo mam na ruke ma za sebou okolo 2000 mozno viac cena je 9-ka
Nebol by som rad ak by som mal mat snou problemi no ak čestne povedať ja som sa do tej zbrane zamiloval jednu som nasiel v ZA v obchode ale nechceli mi ju predat bola posledna. A z tej co som skusal som na 100m puknul v poho na ciel to sa mi z mojho G19 nikdy nepodarilo.Je to naozaj smutne že zbraň takeho vyzoru a ,,dufam aj kvality ,,sa prestala vyrabat a samozrejme vobec nie je pekne že ta zbrojovka krachla!
eager_herschel

Príspevok od používateľa eager_herschel »

Mal som Arrow.Super mi sedela v ruke,presne strielala,ale ťažka na nosenie a mala velké vôle záveru v ráme.Tak som sa s nou rozlúčil.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Skoda že vyrobu nedotiahli do konca,vraj JK mal vo vyrobe prsty,bola to dobra nahrada CZ 75.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Pukali na nich zavery + zly managment v Povazskych strojarnach, preto to cele slo do pecka.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

A v ktorých miestach tie závery praskali? A keď opomenieme nevyhovujúci materiál na výrobu záveru, tak prečo praskali? Spôsoboval to samotný výstrel alebo narážanie záveru do rámu pri pohybe vzad, alebo dorazenie pri pohybe vpred, či to bolo niečím iným?
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Zámysel vykonať obmenu zastaralých Pi vz.82 v ráži 9 Makarov za PS-ky u útvarov polície, armády a železničnej polície bohužiaľ stroskotal na krachu výrobcu. Do používania boli zavedené u útvarov rýchleho nasadenia polície a železničnej polície, pokiaľ mi je známe, užívateľmi boli hodnotené pozitívne. Armáda nakúpila vzorku týchto zbraní na vojskové skúšky. Nedopátral som sa bohužiaľ k tomu, či tieto vôbec prebehli a pokial áno, tak s akým výsledkom. v 90-tych rokoch ju bolo často vidieť na pretekoch, pričom výsledky neboli vôbec zlé (dnes už ju celkovo vídam zriedkavo).

Nakoľko vlastním PS 97 S a vlastnil som aj Arrow, pokúsim sa zhrnúť nejaké skúsenosti.

KLADY:

1.) Zbraň je skutočne presná, nastrieľať do vojenského terča skupiny prevažne s desinami na 25 metrov nie je žiaden problém.
2.) Záverové vôle trochu sú, každopádne v uzamknutom stave a teda počas výstrelu sedí hlaveň dokonale pevne.
3.) Posed v ruke je super, celkovo mi veľmi pripomína ergonómiu K100, s tým, že bobrí chvost je mohutnejší.
4.) Zbraň funguje bez zádržiek so všetkými možnými druhmi streliva (S&B, Považské, MFS, Magtech, prebíjance rôznych laborácií, ...).
5.) Zbraň je trošku ťažšia (čo mne osobne vyhovuje). Je to proste kus poriadneho kovu, čo sa priaznivo podpisuje na schopnosti sypať dvojrany a zvládaní povýstrelového zdvihu. Žiadne pocity držania kusu prelisovanej PET flaše, proste kus kovu. Pri streľbe sa zbraň chová podobne ako poctivá kovová CZ 75 B full size, ak nie príjemnejšie.
6.) Mieridlá sú dostatočne čitateľné.
7.) Pasujú do nej zásobníky z CZ 75, ktoré v nej aj dokonale fungujú (opačne bohužiaľ nie).
8.) Je to síce vec osobného názoru (podobne ako výber manželky), ale myslím si, že dizajn zbrane je nadmieru vydarený.

ZÁPORY:

1.) Pokiaľ viem, prvé série PS-ky s označením „Arrow“ nemali na 100% zvládnutú technológiu výroby. Neviem, či to bol dôsledok podcenenia materiálov, alebo prekalenia ocele, ale faktom každopádne ostáva, že na nich praskali rámy. Neskoršie série s označením „PS 97 S“ už týmito „detskými chorobami“ vraj netrpeli. Ja osobne som kedysi Arrow vlastnil a teraz vlastním PS 97 S, vystrelených mám do 500-700 ks všetkého možného z každej zbrane, rám ani záver mi ani na jednej nepraskol (tým nevylučujem, že by sa to konkrétne u Arrowa po čase nemohlo stať).
2.) Povrchovka nie je zrovna z tých najtrvanlivejších.
3.) Plastové pažbičky som videl na viacerých zbraniach popraskané a to v mieste pripevnenia skrutkou.
4.) Napriek tomu, že spúšť má od výroby veľmi príjemnú dráhu a nemá žiadne prepady, bolo ju potrebné zaleštiť. Potom nemá chybu.
5.) Hoci mne hmotnosť nerobí problém, pre niekoho môže byť pri nosení obťažujúca (hmotnosť je cca o necelých 100g väčšia ako full size CZ 75B).
Naposledy upravil/-a floyd v 12 Mar 2014, 15:11, upravené celkom 6 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Takze na tej novej PS 97 S uz nepraskaju ramy?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Floyd: test čo robili policajti keď chceli v roku 2000 prezbrojovať nedopadol pre Arrow dobre (fakt neviem či to bol Arrow alebo PS97), skončila myslím až úplne posledná z tuším 8 zbraní (Glock 17, Glock 19, Walther P99, Arrow, HK USP, asi Beretta 92... už neviem všetky presne).
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Na ten test si spominam a dopadol zle. Tam boli zadrzky, odpadavali mieridla /tusim musky/, nieco bolo s packou poistky. Celkovy dojem bol zly. Este si spominam, ze za lepsie boli oznacovane zbrane co mali taky nacervenaly zaver. Inac v Bratislave ich mala OPA a chalani sa s nimi velmi radi rozlucili...
saro
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa saro »

Myslim ze vsetko dobre zhrnul floyd. Mal som Arrow 2 roky, vystrelenych cca 2000 nabojov - vacsinou prebijane tercove laboracie. Strielal som 30+30 VP pl. a nebol az taky problem dat cez 540. Niektori strelci IPSC menili ram ale udajne tie novsie modely uz ten problem nemali alebo aspon nie casto (zarucit neviem). Vlastne kvoli tym informaciam o praskani ramov som ju nakoniec vymenil za CZ75 ale ta mi az tak nesadla.
Na nejakom fore sa k tym praskajucim ramom na Arrowe vyjadroval podrobnejsie a hlavne odbornejsie :D aj J. Kuracina.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

saro napísal:Na nejakom fore sa k tym praskajucim ramom na Arrowe vyjadroval podrobnejsie a hlavne odbornejsie :D aj J. Kuracina.
Nevieš poslať link??? :?:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Praskal rám alebo zaver? Prasknutý zaver v vyhladzovacom okienku som videl ale o ráme počujem prvý x.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Cital som na GP fore, tam sa hovori o praskani ramov, ale rozdiel medzi novsimi starsimi o tom som nenasiel nic, to je pre mna nieco nove. Je to asi otazka priamo na p. Kuracinu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"