Arsenal Strike one

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Arsenal Strike one

Príspevok od používateľa gewehr »

Dostala sa mi konecne do ruk pistol STRIKE ONE od zbrojovky Arsenal
http://www.rdashop.sk/shop/strike-one-standard/black/

Celkovo dojmy...

- ergonomicky velmi, velmi dobre (to je sice dost individualne)
- spracovanim/opracovanim aj vnutonych dielov by som to zaradil medzi tie lepsie znacky, aj ked detailov spracovania H&K alebo Sig-u to nedosahuje, standard Gcka to ma.
- konstrukcne riesenie je zaujimave, ma

plusy: napriklad ocelova vlozka vedie zaver po celej dlzke (ziadne 4 packy z ohybaneho plechu :) ) nizsie ulozenie hlavne ktoru vdaka tomu mohli ulozit nizsie k ose ruky,

minusy: o kriticky diel naviac ako bezne sluzobaky (o zavoru, uvidime dopad na spolahlivost), hlaven ma kusok za komorou uzamykací "limec" (moze sa to prejavit na asymetrickom opotrebeni vyvrtu v tom mieste), záver ma v mieste uzamykania relativne tenku stenu (okolo 1,5mm) kto pozna CZ 52 vie coho sa bojim, aj ked je pravda ze tam boli ine sily od valcekov aj vykon naboja), system uzamykania potrebuje vacsiu sirku zaveru, takze mozno zabudnut na nejake slimsubkompakty v buducnosti a podobne

spust klasicka sluzobna, chod pravidelny, reset trocha dlhsi ale bez problemu, odpor primerany, mieridla dobre citatelne (islo o model standard s jednoduchymi mieridlami)

Tazko hodnotit takto "z kraja" objektivne, ale myslim ze kto hlada klasicku sluzobnu full size pistol, pripadne jej derivat na dynamicku strelbu nemal by tento rusko-taliansky pocin obist. Co sa tyka spolahlivosti a zivotnosti treba si pockat na referencie dlhodobejsich uzivatelov. V kazdom pripade je to vitane obohatenie trhu o zaujimavu moznost.

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Strike One som si na nete nedavno lustroval tiez (osobnu skusenost nemam):

(+) http://i60.fastpic.ru/big/2013/1029/70/ ... ea0170.jpg

(-) http://s142.photobucket.com/user/Playbo ... 8.jpg.html
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja som studoval rozobrany model Strike One Speed a ten musi mat vsetky plochy vyhladene laserom (alebo nejakou podobnou technologiou). Nech sme hladali ako sme hladali, nenasli sme ani znamku po opracovavani.

Spust na Speede by som hodnotil ako velmi jemnu a plynulu (len tak tak prejde testom spuste pri divizii production), reset prilis dlhy (s resetom sa ale da nieco spravit, lebo Galazkov Strike ma reset kratucky)

Mieridla lepsi standard, na IPSC ich aj tak bude treba ako na kazdej zbrani vymenit za uzsiu muchu a skoseny cielnik.

Ergonomicky atd ako pisal gewehr, velmi dobre, spravanie pri rychlej strelbe velmi dobre, zbran ale vo vyrobnej konfiguracii limituje dlhy reset, dali by sa s tym kontrolovane dvojstrely strielat este rychlejsie...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

polotovar zaveru tipujem bud na zapustkove kovanie alebo liatie, takze zavery na vyssich modeloch prejme prechadzaju dodatocnym brusenim a lestenim
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..ten bobry chvost precnieva az za celo zaveru alebo s nim konci zarovno? Videl som totiz fotky aj aj.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

vsetky seriovky co sa mi dostali do ruk (asi 5 ich bolo roznych prevedeni) mali precnievajuci chvost
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Strike one je naozaj dobre spracovana zbran.
A dokonca za celkom pristupny peniaz..Ked k nam dorazila na predajnu hned som sa zamiloval:)
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

nasiel som video o tomto zeliezku.
https://www.youtube.com/watch?v=0ug66P0PSlM
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

nj 18:44-45min ma dobre rozosmialo :P
ale inak zaujimava hracka.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

asi verzia s automatickym vypustanim zasobnika :mrgreen:

Inak pre mna vcelku jedna smutna vec je relativne uzka rukovat. Mam trocha vacsie ruky a ked silnejsou rukou obopnem poriadne rukovat, druhu uz akosi nemam kam prilozit... Takze jedine co zostava budu zasa nejake gumove navleky ako na Gcku.

Inak pri strelbe sa sprava citelne kultivovanejsie ako porovnatelne browningy, takze ta zmena geometrie a priamociary pohyb hlavne pri zaklze sa prejavuju.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Vcera som si ju ochytkaval na Bathory cupe 2015. Spracovanie vyborne. Trosku tensia na moju ruku chod spuste na DA bol dobry, ale ten katastrofalne dlhy reset spuste :!: Z toho som bol nemilo prekvapeny. Poliakovi sa tam zlomil udernik po 7500 ranach priamo na preteku. Vnutorne plochy veeelmi pekne spracovane. Za niektore vyfrezovane casti v kontajnery na zadnej casti zbrame by som ruku do ohna nedal. Mna tato zbran az tak neoslovila.
Bohuzial som znej nemohol strielat. :cry:
Adami89
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Adami89 »

Zdravim. Ma niekto nove informacie o strike one?Mam zaujem si jednu zaobstarat. Dakujem za kazdu informaciu.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Jedna je na bazare za 650 penazi. Ale stale nerozumiem co mi da viac ako obycajne kacko..
Ak by nova v zaklade stala cca 500 e ...ok ale za tu cenu za aku sa predava... A cim.je pistol super, ze neni videt stopy po obrabani ? Co sa mi doma vala shadowka tak tam videt vsade stopy po obrabani a nijako jej to na funocnosti neskodi a co pozeram dost ludi s tym striela sutaze a su celkom happy
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Oproti Kcku sa lepsie sprava pri vystrele a funguje aj po 3000 ranach bez cistenia mazania napriklad. Vyskusane overene.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

To su subjektivne informacie , to ako sa sprava je subjektivne, a cistenie ? To neriesme to vobec nie je objektivne, strike bez voli , kacko bez voli nebude nikdy dlho fungovat bez cistenia , to je o toleranciach nie o principe fungovania a cistenia. Ja si strika kupim ak pride cas , je to zaujimava pistolka to isto ale mne postaci zakladny model .. Ale aj to je moj subjektivny nazor .. Kazdy ma svoje priority. A mozeme sa tesit ze mame z coho vyberat
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"