výber zbrane

vigorous_kirch

výber zbrane

Príspevok od používateľa vigorous_kirch »

Zdravím všetkých priaznivcov streleckého športu
Streľbe (väčšinou mierenke) sa už nejakú tú dobu venujem, vystriedal som už niekoľko druhov rôznych zbraní. Čo sa týka pištolí, ako možno väčšina strelcov, začínal som s dá sa povedať klasikou- ČZ 75, ktorú som mal v držbe ešte predtým, ako som sa začal aktívne zúčastňovať streleckých súťaží (hlavne KVZ, ale aj iných). Postupne som získaval základné návyky a aj s pomocou rád skúsenejších kolegov šli moje výsledky nahor, siahol som teda po lepšej zbrani, (dá sa povedať lepšom klone spomínanej čezety) Tanfoglio so zbraňou sa mi podarilo dosiahnuť ešte lepšie výsledky a umiestnenia (často aj medailové). Momentálne hľadám zbraň, ktorá by dosahovala čo najlepšej možnej presnosti, ale nakoľko väčšinou sa zúčastňujem spomínaných KVZ súťaži mala by to byť zbraň, ktorá spadá do kategórie veľkorážna pištoľ. Čo sa týka presnosti a komfortu pri streľbe myslím si, že vhodným kalibrom (bohužiaľ aj cenovo náročným) by bol .38 special (WC), poprípade .32 long (WC). Myslím že tieto kalibre patria čo sa týka krátkych zbraní (snáď s výnimkou .22) k najpresnejším a veľkým plus je aj pomerne slabý spätný ráz, čo len zvyšuje komfort streľby. Pri výbere zbrane, ktorá by spĺňala vyššie popísané požiadavky som sa dozvedel z rozprávania ostatných strelcov, že najlepším adeptom, o ktorom by som mal uvažovať by mal byť Sig-Hammerli P240 a pri hľadaní na internete som ešte narazil aj na Smith & Wesson M-52 a Benelli MP3s, tieto zbrane by mali byť na základe môjho hľadania, pýtania sa iných a prezerania na internete najlepšími favoritmi, ktorí spĺňajú moje (asi dosť náročné) požiadavky.
Ak som zachytil správne tak niektoré pištole v .32 long WC kalibri majú pevnú hlaveň, čo si myslím, že má pozitívny vplyv aj na presnosť.
Uvedomujem si aj fakt, že vyššie uvedené zbrane sa v súčasnosti už nevyrábajú a bude dosť ťažké nejakú z nich poprípade zohnať, preto by som sa chcel opýtať ostatných strelcov, najlepšie tých, ktorý s nejakou z uvedených zbraní majú skúsenosti, či sa môj výber uberá správnym smerom a či je vhodné investovať čas aj (nemalé) financie na zadováženie si nejakej z týchto zbraní, poprípade by mi doporučili nejakú inú zbraň.
Ospravedlňujem sa za siahodlhý obsah môjho príspevku, ale snažil som sa doňho (dúfam, že zrozumiteľne) vtesnať všetky moje požiadavky na zbraň, ktorú zháňam.
vigorous_kirch

Príspevok od používateľa vigorous_kirch »

Nikto žiadne skúsenosti so Sig- Hammerli P240, poprípade typ, kde by sa dala v SR, prípadne Čr zohnať???
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ahoj, pomali rok mám sig hammerli .32cal WC s dvojručnou pažbou . ked ešte máš záujem tak mi daj vedieť nemám bohaté skúsenosti ale pokieľ viem poradím a ba dokonca viem aj viac . ešte na KVZ pretekoch som nebol , lebo som nemal pažbičku poriešenu. . Jedno ale je dosť na tomto kalibri drahé je :strelivo: Preto teraz vybavujem nadtsavbu .22 lr uzáver , ktorým veselo sa dá trénovať do "aleluja" .
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

duri napísal:Nikto žiadne skúsenosti so Sig- Hammerli P240, poprípade typ, kde by sa dala v SR, prípadne Čr zohnať???
Jeden som vybavil pre kamaráta SIG Hammerli P240 v kalibri .38 spec WC . s jedným zásobníkom. vyskúšal som s ďalším kolegom strelcom, ktorý potvrdil že to železo má potenciál.
Výborná pištoľ, ja mám 32SW long. a presne kopíruje moje schopnosti výkonu. Doladil som, že mi zachytí záver po poslednom výstrele, a už mám dve originál zásobníky.

Ďalšiu P240 .38 som objednal a idem pre to v októbri.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

My v klube pouzivame pre mierenku kaliber .32 SW Long WC, pripadne .38 SW WC.
Co sa zbrani tyka, tak sa v hojnej miere pouzivaju revolvery (napr. Alfa Steel) a od tejto sezony mame v klube novinku. Kupili sme pistole Pardini HP/SP v kalibri .32 SW Long , plus je tam konverzna sada na .22LR.

V dalsich kluboch dosahuju dobre vysledky s pistolami Walther GSP.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Adrian,
Pardini HP/SP , myslíš rýchlopalné pištole . vieš porovnať s presnosťou oproti 6" klasickým pištoliam SIG-hammerli, sigsauer, iné ? predsa je tam kratšia hlaveň a iná rúčka a ako čítam sú určené na disciplíny v ISSF pre Rapid fire .
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Rapid fire je iba jedna z disciplin, kde sa daju tieto pistole vyuzit.
My ich pouzivame na klasicku mierenku (25m na medzinarodny pistolovy terc).
Rukovat sa objednava podla velkosti Tvojej ruky (cislovanie je ako pri obleceni: M, S, L, XL... a moze byt pre pravaka aj lavaka). Anatomicky to velmi dobre sedi a uchop je vyborny. Trochu som sa pohral s nastavenim a teraz to sedi fajn. Taktiez spustovy mechanizmus, odpor a chod spuste a taktiez jazycek spuste maju vela moznosti nastavenia. Da sa to velmi individualizovat pre konkrétneho strelca. Upravil som si aj cielnik, kde som medzeru v platku trochu zuzil. Da sa to nastavovat. Vysledky potom boli lepsie.

Porovnanie s inými pistolami zatial este velmi neviem, potreboval by som na to viac casu, nakolko Pardini vlastnim este kratko. Taktiet pistole Sig mi nie su dostupne.
Konstrukcne je to blizke modelu Walther GSP, pocit pri strelbe je podobny.

Ale este musim vela trenovat, nakolko mi to v terci obcas kolise. :)

Som zabudol, este ohladom tej presnosti. Presne to je , to je pravda. Tu sa prejavi uz iba chyba strelca. Velmi dobre vysledky som s tym dal, ale stava sa mi obcas, ze to uleti aj do osmicky v terci. Robi to asi uchop, musim si najst stabilnu a stalu polohu v rukovati. Tiez este dalsie cinitele budem musiet nadrilovat. Raz to dam pekne na stred a sem tam do deviatky, inokedy to uleti viac. S malokalibrovym adaptérom sa trenuje velmi dobre. Pocas zimy tomu chcem dat zabrat a ustalit si vysledky. :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Vyhliadol som si jeden hammerli 280 , s konverziou , zásobníkmi, komplet . uvidím či sa mi to podarí doriešiť zo zahraničia . Skúsim potom aj klasickú mierenku a aj rýchlopalnú disciplinu , pokiaľ budem mať čas .
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"