Tanfoglio stock III

eager_elgamal

Tanfoglio stock III

Príspevok od používateľa eager_elgamal »

Pekny den prajem

Prosim Vas mozem sa opytat na pistol Tanfoglio stock III. Celkom sa mi pozdava, asi by som do nej isiel ale potrebujem vediet vase nazory...oplati sa do nej ist, alebo su s nou starosti? Ako je to s nahradnymi dielmi?
Kde sa da kupit najlacnejsie na slovensku.
Dakujme pekne za pomoc

Miro
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Mas sukromnu spravu.
eager_elgamal

Príspevok od používateľa eager_elgamal »

Tak uz som prikupil Tanfo stock III v Presove, v Blackmarkete. Cez vikend pojdem oskusat, dufam ze bude spokojnost
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Kamarat kupil Stock 3 od 3guns tu na fore (http://www.3guns.eu) a nasledne sme ho prerobili na styl Stock 3 - extreem (z dielov kupenych u Erica Graufella v eshope)
... zatial je so zbranou maximalne spokojny, aj ked sme chvilku laborovali s tym, ako slabu pruzinu tam mozme dat, aby to este stale spolahlivo odpalovalo.

.. inak co sa tyka spravania sa zbrane, je to fakt excelentna buchacka. Oproti SP-01 Shadow je to o triedu lepsie kontrolovatelna zbran po vystrele.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

V mojom okoli mam niekolko ludi s Tanfoglio Stock III a u vsetkych velka spokojnost. Z toho su inak traja z Presova. :D JA sam za seba mozem povedat, ze zbran sa v 9 Luger sprava pri strelbe velmi kultivovane. Nahradne diely sa bez problemov daju riesit cez e shopy, pricom ten, ako spomynal cubitko od Erica Grafuela je asi nejfrekventovanejsi. Ak mas otazku k nahradnym dielom, mozes napisat aj priamo Ericovy. Mne zatial stale poradil.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahojte,
v dohľadnej dobe plánujem spraviť nákup z eshopu tanfoglio.it. Ak by sa niekto rád pridal, nech píše do správy.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Rád by som nakydal na cigošov z Tanfolia.
Inkriminované Tango som kupoval z 2 ruky od zberateľa tuto na fóre. Ten mu "ublížil" svojimi 3k výstrelmi. :D
Potom smerovalo ku mne.
Po tom čo som ho kúpil funguje po dnes veľmi spoľahlivo,"žerie" všetko. :wink:
Avšak !
Po necelých 12 tisícoch celkovo vypálených ranách začalo mať problém s presnosťou. Na okraj: toto Tango nikdy nepatrilo k tým čo idú "jednou dierou" do terču.
Častejši sa začali objavovať zálety typu 8-10cm od stredu v hocijakom smere od stredu. Vždy som to zvaloval na seba, že urvem ranu.
Zálet sa ale opakoval čoraz častejšie až napokon na 20-25m nebolo možné trafiť IPSC terč kontinuálne do stredu.
Bola indikovaná veľká axiálna vôľa hlavne voči záveru v uzamykaní. Prípustná je do 0,1mm, tu bola skoro 0,18-0,2m.
Formálne( záruč. doba uplynula) som problém opísal do Tanfoglia.
Odpoved prisla v podobe toho: "...že snáď sa môže jedna zo 100k hlavní nepodariť..."
Inak povedané: my v Tanfogliu sme jebovia, nevieme a nepoužívame kontrolné kalibre a do strednej a východnej Európy posialame hnoj. A pojebte si. Pre nás ste odpad. :!:
Bohužiaľ tento môj konšpiračný záver je potvrdený ďaľšími tromi (už) nevlastníkmi tejto cigošskej značky, ktorí si tiež vytrpeli svoje. Neprajú si menovať, škoda.
Z mojej skúsenosti: v US som strielaľ z Tanga čo malo najazdené 150k a kua na 20m to šúpalo jednou dierou. Na nasratie, že ten najchudobnejší cecok Európy sa skladá na pár kvalitných zámorksých kúskov :!: Naozaj, ja to prajem každému ale tunajší človek si nemôže byť vôbec istý kvalitou kt. kupuje za tie isté lóve ako všade inde vo vyspelom svete.
Just my 2 cents.
DeSade
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

pockaj mesiac-dva a napis im to po nemecky, predstav sa ako Dietrich aus Hamburg, a ked sa to zacne riesit (snad), povedz im ze v sucasnosti pracujes v SR a tu mas aj registrovanu zbran.
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa fenix »

osobne som zbraň nemal, ale malo a má ju pár dobrých kamarátov s ktorými pravidelne strieľame a keď mali problémy tak sme spoločne hľadali riešenia.
Podľa mojej mienky Stock III je tak surová zbraň (aspoň tie 3ks čo som mal možnosť strieľať (jeden čisto nový dva zánovné) že to za tie peniaze až bolí.
Vôle obrovské (zbrane hrkali ako rumba gule (záver voči rámu, a hlaveň v objímke hlaven na jednom kuse - kt bol ale napodiv nadštandardne presný (sústrel cca okolo 8-9 na 25m na medzinárdnom pištolovom)), spúšť katastrofa drhla v DA, nepravidelný chod v SA ,dlhý reset, (časom a puškárskym zásahoms a to kus zlepšilo ale nič moc, najväčší odpor robila blokácia úderníka) presnosť na mierenku kus od kusu, ale celkovo nadštandardná až bežná.
Zarazili ma priepastné rozdiely medzi kusmi čo sa týka vôlí pričom zbrane mali najazdené približne rovnako (jedna nič, druhé dve od 5 do 10k).
Povrchovka na dvoch kusoch šla dole keď sa na to človek zle pozrel (hlavne okolo lúčika, railu a na chrbte rukovate a napodiv najviac na fungľovke)
Osobne mi dosť vadí, že sa dá zaistiť zbraň aj keď nie je natiahnutý kohút a zablokovať tým záver...ale to je len vec konštrukcie a zvyku, rieši to bezproblémovo úchop palcom na poistke.

Za tie peniaze pre mňa radšej shadow 2, tam stačí doladiť náboj k vratnej pružine a jemne zabehnúť spúšť a je super (súdim na zálade cca 5-6ks kt máme v klube ale ich majú kamoši )

Aby som len nehanil tak:
VEľmi pekne čitateľné a rýchle mieridlá, combat či mierenka bezproblémov, vynikajúca ergonómia, rýchle vracanie na zámernú, stabilita pri výstrele, istota pri pudovke, v základe sa mi veľmi dobre držali drevené črienky za mňa lepšie ako ploché hliníkové.

A teraz trošku k Stockk III Xtreme : toto je úplne iná pesnička, všetko čo som vytýkal standardu tu akoby nebolo, alebo bolo len minimálne ...cena je samozrejme vyššia, ale keď sme nahrubo rátali čo všetko nám bolo treba robiť s Stock III na tých kusoch aby sa podobali Xtreme vrátane pošty za ND, tak sme došli k tomu, že človek rovno kúpi Xtreme a je na cca rovnakej cene, a nemá problém.

Krátky offtopick: trochu ma zarazilo, že málo čo bolo z dielov zameniteľné s LIMITED CUSTOM XTREME kt je podľa mojej skromnej a súkromnej mienky troška iná pesnička a skvelá búchačka.

P.S. na IWA v stánku Tanfoglio vystavovane modely boli všetko cukríky, skvelo odladené, zaujímalo by ma či ide skutočne o dvojitú kvalitu ako to volakedy rada robila aj CZ, kde rozhodovalo kam sa bude kus exportovat, alebo to boli len typicke vystavne zbrane - takze to naj :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"