FIVE SEVEN

blissful_haslett

FIVE SEVEN

Príspevok od používateľa blissful_haslett »

Zdravím, Chcem sa opýtať či je na Slovensku možná kúpa zbrane FIVE SEVEN a či je predajné strelivo. Viem že táto téma už bola rozoberaná, ale bolo to podstatne dávnejšie. Veľmi rád by som si ju obstaral a myslím že niesom sám :D . Tak zatim...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Možná je. Len treba ukecať niekoho, aby ti ju doviezol, alebo to riešiť nákupom v zhraničí. Strelivo je však problematickejšie. Viď staršie príspevky - odvtedy sa nič podstatné nezmenilo. Preto je zbytočné to tu duplicitne otvárať.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Pokial viem tak civiom sa nepredava. Vyrobca ju dodava len ozbrojenym zlozkam. Velmi dobre prestreluje neprestrelne vesty a to je ten dovod.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Duso, to fakt? Lebo viem, že kedysi bolo na stránke FN čosi v tomto duchu, ale niekde, neviem či nie aj na tomto fóre, som čítal/počul o civiloch, čo ju dokázali splašiť. Tak teraz neviem...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

No taketo info mam ja. Poznam hodne strelcov ale ani jedneho civila co ju vlastni. Ak si dobre spominam tak ich mala na Slovensku ochranka sprevadzajuca transporty bankoviek €.
elegant_wright

Príspevok od používateľa elegant_wright »

No to ze prestreli vestu moze byt pravda ale preto ich nemozu zakazat lebo TTcko (7,62x25) tiez nema probelm z vestou ked sa naserie :) Ale na to by som aj ja bol zvedavy lebo zbran je to podla mna nadherna chcel by som si znej niekedy puknut :twisted:
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

:shock: tá cena ... hm, asi som zaspal dobu
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, Five-seveN je sice jedna z mojich oblubenych zbrani, ale tamto vyzera ozaj trochu prehnane, za morom vychadza cca tisic dolacov, na pulte sa da najst aj za $700, takze pytat za nu skoro sto litrov starej meny sa mi zda byt ozaj dost i ked v tychto koncinach je to ozaj rarita.

Kaliber/balistika je spica, 20ranove zasobniky s predlzenim na 30 su sice fajn, ergonomia ale nie je uplne idealna a spust je vylozene zla, kolem a kolem = vyznam ma len v kombinacii s P90kou.

Obrázok


Gunslinger
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Kyblik28 napísal:No to ze prestreli vestu moze byt pravda ale preto ich nemozu zakazat lebo TTcko (7,62x25) tiez nema probelm z vestou ked sa naserie :)
kyblik co trepeš o zakazovaní ?? nikto nič nezakazuje, jednoducho občas výrobcovia niektoré zbrane skrátka odmietajú predávať civilom. Typickým príkladom je firma Heckler-Koch, pre ktorú sú súkromní jednotliví strelci otravným odpadom a vredom na zbrojnom priemysle.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

tam som videl 2x10 ranový zásobník, čo sa mi zdá čudné...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Laci: Pravdepodobne to FNko bolo dovezene zo statov, a tam bolo na vela miestach na desat rokov toto obmedzenie zasobnikov na 10ran suvisiace s legislativou tykajucou sa semi-ciek vseobecne (samozrejme u nas toto obmedzenie neplati a zvycajne staci vybrat vlozku/vsuvku ktora to obmedzenie sposobovala). Vyrobcovia to totizto tiez beru ako byrokraticku specialitku a kvoli nej nebudu vyrabat specialne malo-kapacitne zasobniky (a tie existujuce zasa nebudu modifikovat permanentne / zvaranim a pod., ale zvycajne len nejakou vsuvkou pod pruzinu v zasobniku). Samozrejme aj vela ludi spoza mlaky okamzite po kupe tie obmedzujuce vsuvky proste vyhodili - zakony nesmu/nemali by platit retroaktivne a tazko by im niekto niekde nejako dokazal kedy presne ten zasobnik kupili (ci predtym nez bola kapacita legislativne obmedzena, alebo az potom, pricom tam to navyse komplikoval fakt ze v niektorych statoch toto obmedzenie neplatilo = akoby u nas boli v Kosiciach ine pravidla na drzanie zbrani nez v Presove, cize sa to snazili neskor legislativne este doplnit roznymi miestnymi povoleniami a registraciami zasobnikov zakupenych v okolitych statoch a pod.). Ze to je cele legislativna blbost (od napadu obmedzovat kapacitu az po realizaciu takej novelizacie) si nakoniec uvedomili aj sami zakonodarcovia a po uplynuti 10rocnej platnosti tejto upravy (od 1994 do 2004) uz to obnovene nebolo.


Inak, tu je zaujimava diskusia preco je 10ran pre obranny scenar nedostatocnych:
http://www.democraticunderground.com/di ... 118x371586
Priklad ktory uvadzaju: Palmer bol zasiahnuty 22 ranami zo Soulisovho policajneho Glocku kalibru .40SW, z toho 17 ran zasiahlo stred tela. Napriek faktu ze pouzite strelivo bolo Ranger SXT, ktore je povazovane za jedno z najlepsich streliv na trhu urcenych na zastavenie utocnika, Palmer zil este styri minuty po poslednom z tych 22 zasahov. Jeho autopsia neukazala nic abnormalne, len male mnozstvo alkoholu v krvi.


Gunslinger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ze vraj mexikanci oblubuju tento kaliber.
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

FN Five-seveN 5,7x28 budeme mat skladom do mesiaca! Pre klienta dovezieme jeden kus, cena je neuveritelna! Potom hodim na web vela fotiek aby ste si ho pozreli zo vsetkych stran a pohladov detailne! Neviem ci sa podari aj strelecky test....ev. by som mozno urobil nejaku prezentaciu na strelnici pre zaujemcov...ak bude teda zaujem:-)
Prílohy
image.jpg
shagvantofi
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa shagvantofi »

Ako je to so strelivom? To bude asi trochu problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"