VMS 07

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

VMS 07

Príspevok od používateľa peterson »

na webe som našiel tento projekt, zrejme slovenský.
https://vms-07.webnode.sk/
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tieto stranky som pred casom objavil tiez. Dlhsie to tam nie je aktualizovane. Novinky a aktuality su z roku 2014.
A o projekte som sa toho vela nedozvedel. Mate niekto blizsie info?
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

peterson napísal:na webe som našiel tento projekt, zrejme slovenský.
https://vms-07.webnode.sk/
Áno peterson, jedná sa o rýdzo slovenský unikátny projekt, jeho jediným autorom a realizátorom je p. Viktor Michút, ktorý bol v minulosti autorom prvého slovenského samopalu v histórii vôbec a ktorý mal názov PDW PS 2000. Je s ním ťažká reč :-) , nech mi prepáči, no nerád sa prezentuje, no sĺúbil , že to napraví... :-)
Na projekte VMS sú použité, čo som videl všetky konštrukčné uzly originálneho riešenia. Je tam 5 medzinárodných patentov, momentálne chránených v 75 krajinách sveta. Mńa osobne oslovil tiež design.
naživo vyzerá ešte lepšie....také, prítulné, milé prekvapenie....vlk v rúchu baránčom :-)...
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

Adrian napísal:Tieto stranky som pred casom objavil tiez. Dlhsie to tam nie je aktualizovane. Novinky a aktuality su z roku 2014.
A o projekte som sa toho vela nedozvedel. Mate niekto blizsie info?
Áno Adrian, presne si to vystihol, na stránkach sa nedá veľa toho dozvedieť a je to podľa slov autora zámer, kôli konkurencii vo svete, stránka nemá dávať inšpirácie konkurencii. Sem tam sa tam objaví info, ale to len aby zasvätení vedeli že sa niečo deje.
No naposledy sa tam objavili dosť konkrétne info o modeli VMS 9A1, myslím si že až prekvapujúco podrobné a jasné, čo u terajších výrobcov napr. na území česko-slovenska je nevídané. Sú tam jasne uvedené dáta , hmotnosť.....nakoniec i ja si myslím, že s tak špičkovými parametrami sa autor nemá čoho hambiť :-) nemusí zahmlievať....
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

ak to má "patentovo" chránené( ja si myslím, že najskôr má len úžitkový vzor) tak sa celkom podrobný technický popis dá dohľadať na Úrade priemyselného vlastníctva....
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

To kopyto:
Dakujem za odpoved. Podla Tvojich slov to vypada, ze mas o tomto projekte dostatok informacii. Urcite viac, ako pises. Celemu projektu fandim. Navyse som tie stranky objavil v case, ked som riesil nakup karabiny v kalibri 9mm Luger a myslel som si, ze sa dockam nejakého finálneho vyrobku, ktory si kupim. Ale prilis dlho sa vyckavat neda. Dizajn vyzera zaujimavo a celkove riesenie tiez. Doteraz neviem, ci ten projekt je ukonceny, pripadne v akej faze sa vlastne nachadza. Aj keby testovanie trvalo 3 roky, uz by sme museli o tom vediet, ze nieco nove mame na trhu. Nevidim, ze by bol finalny produkt v predaji. Co je skoda.

Viaceri sme chceli kupit karabiny a teraz je po tom velky dopyt. Nakoniec to skoncilo rozne, nechceli sme uz viac cakat. Niektori kupili CSV, niekto Stribog, viaceri platformu AR15.....

Rad by som videl, ze je ukonceny vyvoj a testovanie a mame tu dalsie "zeliezko v ohni" . :)
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

DeSade napísal:ak to má "patentovo" chránené( ja si myslím, že najskôr má len úžitkový vzor) tak sa celkom podrobný technický popis dá dohľadať na Úrade priemyselného vlastníctva....
:D Nie, nie DeSade, tak ako som napísal, riadne medzinárodné patenty na svetovej úrovni, aj ke´d to znie neuveritelne vzladom k tomu na aké bubliny sme boli zvyknutí... :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

a prečo je to stále iba na papieri? Neni to škoda?
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

peterson napísal:a prečo je to stále iba na papieri? Neni to škoda?
Nieje to iba na papieri, osobne som vyskúšal.... Myslím, že tvorca umožní si vyskúšať vážnemu záujemcovi...Čo viem tak prebiehajú jednania s prípadnými výrobnými či obchodnými partnermi, čo si myslím je pri tak veľkom projekte normálne. A tie sú asi náročné....projekt je finančne náročný, tomu verím....Každý si vraj necháva "načas".....
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

To su nove informacie. Hovoris o velkom projekta. Minimalne od roku 2014 co vieme.
Myslis, ze sa to dostane aj do predaja?
Planuje sa vyroba?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Len upresnim, ze o com sa tu bavime (kedze mi par ludi pisalo sukromnu spravu).

Par obrazkov a jeden PDF subor.
Zdroj udajov: internet - Google.
Bolo tam prepojenie na stranky Technopolu. Mozno na tom nejakou formou spolupracuju.
Prílohy
vms07_1.jpg
vms07_2.jpg
VMS_07_EN_210x297_LQ.pdf
(337.53 KiB) 485 stiahnutí
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Ten technopol mi tam aj celkom logicky sedí, nakoľko je to firma, ktorá má zbrane(vývoj/obchod) v portfóliu
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mat v portfoliu "vyvoj" je dnes velmi oblubene, najma vo vztahu k moznosti poziadat o NFP z eurofondov. .. takze ak by mal vlastne vyvojove aktivity aj (Kocnerov) Technopol, vobec by som sa tomu nedivil.. :D Navyse podpora vyvoja zo strany statu by mala v nadchadzajucich obdobiach v SR i nadalej rast: https://www.teraz.sk/ekonomika/podpora- ... lanok.html

Otazka skor znie ako to bude s vyrobou.. (spomenme si na smutnu story o tom ako sa zo slovenskeho samopalu Laugo stal cesky samopal CZ Scorpion EVO 3..).
- vyvojovo si to asi ten Michut zastresit dokaze, ak sa najde niekto kto by to vyrobil za normalne peniaze (jedna SVK fy ma aj napada), tak zobchodovat to uz bude najmensi problem.
..ak Technopol len vyckava kym to bude vyrobitelne bez toho aby prisli s niecim konkretnym aj ohladom vyroby tak si myslim ze sa nedockame..
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

Na tej foto je aj logo Technopolu.
Prílohy
vms07_2.jpg
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Offtop: aspon ze tam neni foto Kočnera :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"