Tokarev TT33

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Dobrý lauf u tt je zrkadlo s ostrými drážkami, polia sú hladké, drážky nesú stopy po nástroji, vyzerajú že boli pretláčané alebo škrabané. Asi máš repas, Ivan urobil novú povrchovku. Ak sa bude "príškvar" objavovať po každej streľbe na rovnakom mieste tak je vydutá hlaveň.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ešte som z toho nestrielal. Neviem posúdiť nakoľko sú drážky ostré, z môjho amatérskeho pohľadu nie su také výrazné oproti hlavniam do ktorých som doteraz pozeral :D Nepríde mi to že by boli škrabané drážky. Drážky sú hladké, jemne zdrsnený je len kov mimo drážkovania. Nie je lesklý, ale jemne matný. Chcel som spraviť foto, ale nemám na to taký aparát ktorý by to vedel detailne nafotiť... Dnes to idem ukázať jednému "známemu" nech sa na tú hlaveň pozrie odborník..
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Zdravim pani,trocha ozivim temu.Na strelnici bola TTcka a zhruba kazda druha nbc ostala po vystrele v komore.Robilo to s nasimi zelenymi nbc,s cinskymi cervenymi a aj s mosdznymi zo 44teho roku.Takze v nabojoch to nieje,hlaven vypadala byt v poriadku,ale drapok vytahovaca siel trocha tazsie,ale nbc zachytaval,tak neviem.Co by mohla byt pricina?Iny tokarev tam nebol,tak sme nemali moznost porovnavat.Mam myslienku,co by to mohlo sposobovat,ale s TTckom nemam ziadne skusenosti,tak by som chcel pocut vas nazor.Pistol vypadala byt moc nestrielana.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ja som z TT vystrielal zatiaľ len pár sto nábojov a zaseklo mi nábojnicu len raz, ale zato poriadne. Nábojnicu dole pri zápalke, na tom ráfe mierne prehlo, až tam vznikol taký zárez. Zatiaľ sa to stalo len raz, tak to moc neriešim. Aký si mal pocit zo strelby, na spúšť, kopala moc? Strieľal si aj na 20 a viac metrov?
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

No,pocit som mal,ze strielam z malorazky,lebo predtym som dal 70 ran z 357ky,naslapnute na max :mrgreen: .Z toho TTcka som vystrelil len zopar ran,lebo ho zasekavalo.To je malo na nejake hodnotenie.Spust mala pre mna nezvykly chod,pazbicka sa mi videla pritenka,ale zasa to strielalo na 25m zhruba v deviatkovom kruhu.Keby s tym clovek pocvicil,mohlo by to byt celkom presne,myslim si.Aj na nosenie by sa mi to pacilo take uzke...len zas tie vrtacie naboje :?
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Na nosenie je to ťažké ruské železné hebedo, ja som to napriek tomu v zime nosil... Z týchto pištolí čo viem sa na vojne strielali 50-ky a malo to relatívne dobrú presnosť. Na spúšť som sa ťa pýtal zámerne , lebo ja si na ňu neviem doteraz zvyknúť. Moc tvrdá, s hlbokým "ponorom".
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

No,ja nosim 357ku v 4palci a 44kovom rame,aby som si zvykol kym o nic nejde,tak tato plocha a lahka TT by mi nepripadala daka nespratna :wink: a do hory priam perfektna.
Spust....chvilu pred tym som strielal z cinskej kopie 1911 a tam by si videl,co je hlboka spust.To spustalo az ked sa spust skryla do pazby :mrgreen: a pomaly mi ani neslo spustit vdaka tomu,ze mam velke ruky a hrube prsty.
Spust je trocha tvrdsia,ale oproti revolveru v DA rezime uplne maslova.
Skor mi vadila pazba.Nevedel som volako poskladat ruky na dobre uchopenie.
Mne dako viac sedi revolver,tak pistol dako nemozem hodnotit.Na 50 m gong o priemere 450 trafim z 357ky kazdou ranou,z cz75 z 12tich maximalne 4.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Jooj, to tu ani nepíš, čo nosíš do hory bo hneď ti tu niekto nacapí prívlastok "pytliak" ako mne :( Povedzme že ja to nosím tiež iba do terénu. Medzi ľudí beriem slzák, keďže som mal možnosť vidieť čo všetko tie vojenské CIP dokážu bez problémov prestreliť. Zvažujem ale niečo dokúpiť malé do ruky, buď na 22, 6,35 max. 7,65. Škoda že sa tieto 7,62 -ky nerobia s dákymi gumenými projektilmi.
Mne zas pažba sedí ako uliata..
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Gumenymi? A sluzilo by to na co?
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Na to isté načo slúžia gumáky u 9mm luger - nezabijú, ale určite zastavia. A hlavne neprestrelia a neletia ďalej tj. neublížia nezainteresovanéj tretej osobe.. Ak si niekedy strieľal tokarevy asi vieš o čom hovorím.
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

7,62 TT je taká "ručná puška", vŕta pekne skrz a durchom, vnútornosti až tak "nešlahá"... :wink: Toto má bezpochyby svoje výhody; ovšem pri riešení nutnej obrany proti "bežnému" pachošovi to vie byť dosť o hubu, okrem páchateľa zastrelíš aj ďalších dvoch nezúčastnených za ním. Teda ak zrovna nemá kevlar na sebe. :D

Gumový projektil pre tento, de facto, historický kaliber, by bol IMHO ... somarina. Odhliadnuc od toho, že zbrane v tomto kalibri sa dnes príliš nevyrábajú (to ovšem neplatí o strelive), použitím gumovej strely by Tokarev stratil jedinú svoju silnú stránku, a to "likvidátora ľahkých balistických ochrán", aspoň minimálne čo sa pištolí týka. Taký poor man's FN FiveseveN. :D

Neviem si dobre predstaviť nosenie takejto "less than lethal" munície v zbrani s iba jednočinnou spúsťou a s absenciou akéhokoľvek poistného mechanizmu, vrátane toho pádového... Myslím si, že ak sú medzi nami držitelia A-čok, ktorí nosia v komore gumkáča, tak Tokarev by bola tá posledná pištol na zemeguli, ktorú by si boli vybrali. :lol:
Naposledy upravil/-a Capone v 02 Apr 2017, 20:21, upravené celkom 1 krát.
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Ze pytliak :lol: :lol: .Ved pytliaci sa teraz vyvazaju v terenakoch,pytliacia legalne a su vyobliekani v zelenom :wink: .To nieje ako za mojho mladi,ked chodili potajomky po horach so skratenymi broknami,ci mosinami.
Jediny zivy tvor,ktoreho som zabil z pasie bol holub,ktoreho som zastrelil hadam pred 40 rokmi novou vzduchovkou :oops:a hned som to aj olutoval. .Ale do hory by som okrem 44ky,357ky,ci TTcka nic ine nenosil.Okrem 2hlavnoveho howdachu,kym neboli papiere.
Tomas120...tie gumaky dakedy nezastavia,ale naseru.Zalezi na tom,proti komu ich pouzijes a myslim,ze v 7.62 by nasierali fest :wink: .Na gumaky by som radsej daku 45ku.
A co tie nevytiahnute nbc v hlavni?Nemate nik daky napad?
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

bahno napísal:Ale do hory by som okrem 44ky,357ky,ci TTcka nic ine nenosil.
Do lesa jedine luparu s laboráciou 12/76 Magnum Slug 58g a cvaknúť oboma kohútmi naraz. 8)
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Capone , nesúhlasím. Vlastne súhlasím ale len čiastočne.. O tom čo ako bolí gumák z lugera som si už s pár ľudmi pokecal. Vraveli že je to ako keby ich niekto z celej sily tresol s rúčkou od krompáča na jedno miesto, resp. ako keď si niekto švacne kladivom po ruke. Predstav si že by ten gumený projektil bol vymrštený silou z tokareva. Pravdepodobne by to pekne zlomilo pár kostí, rebrá určite a spravilo podliatinu ako keby dotičný dostal baseballovou palicou. Ideálny zastavovací účinok. Bohužiaľ táto munícia nie je tak lukratívna ako iné a preto nie je ani tak atraktívna pre rôzne úpravy.
Bahno: joooooooooooooooooooooooj, :D :D :D tým čo si napísal si práve na seba upozornil istú skupinu držiteľov zbraní. Za chvíľu tu budeš vidieť tie ofuky :lol: :lol: :lol: viem čo vravím pozri si moje príspevky v jednom už neviem akom vlákne.. Zajtra rozoberiem TT a kuknem sa na ten vyhadzovací mechanizmus a až na niečo prídem dám vedieť.. Podľa mňa to muselo byť už vylágrované a preto to zasekávalo..
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Nato som zvyknuty :wink: .Z tej skupiny mam par v rodine,ci znamych,tak viem o com vravim :wink: .Ale rad ich semtam podpichnem.
To TTcko vypadalo byt celkom v poriadku,len sa mi zdalo,ze vytahovac ako keby bol trocha zapeceny a ked som doma meral nabojnicu,videlo sa mi,ze je moc nafuknuta v mieste,kde prechadza do ramien.Akoby tam bola zvecsena komora a nafukovalo tam nabojnicu a drapok vytahovaca potom preskocil.Uvidim co povie majitel.Uz ho hadam zaniesol puskarovi.
Ten gumak vystreleny z tokareva by ta presil vpohode,ak by si ho naslapol tak,aby ti prebijalo.Chlap mal revolver na tieto gumaky a preslo to cez 20mm dosku.A to pohanal dakym slepakom.Raz neviem ci mal 9mm,alebo vecsiu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"