Tokarev TT33

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

daj este fotku kontajneru aby bolo vidiet prerusovac ma odhadom priemer 3.5-4mm, tak maly kusanec v zavere by nemal robit problem, ved aj vidno podla olestenia kolko je stycna plocha prerusovaca so zosikmenim, zachovane su 2/3 plochy.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Skusam, ale zial nedaju sa tu vkladat fotky z mobilu. Su prilis velke a ked ich zmensim, uz je kvalita velmi zla....
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Bohuzial, len velke detaily sa tu daju pridavat.
Prílohy
IMG_20190120_205855.jpg
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

vyzera v pohode, pozri ci mas v poriadku zakruzkovanu kocku na zachyte kladiva.
Prílohy
20190120_211521r.jpg
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Posielam foto.
Prílohy
IMG_20190120_214005.jpg
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Divne, vyzera v poriadku. Ak sa prerusovac pohybuje volne a neni zadrety ked mas vonku kontajner a spustene kladivo tak je to na puskara. Viac ma takto na dialku bohuzial nenapada.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ok dakujem. Spomenul som si, ze pri strelbe sa jedna nabojnica vzpriecila a neslo zaverom pohnut. Musel som ju pracne vybrat. Potom som nabijal zasobnikom a rucne som zaver nenatahoval. Ale to asi nie je pricina.
Skoda...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

TT by mala spravne fungovat tak, ze pokial je kohut na poistnom ozube neobtiahnes zaver a toto je zaroven jedina bezpecna poloha ako nosit s nabojom v komore /aj ked sa to vo vseobecnosti neodporuca/. Zaver by si mal obtiahnut len pokial je kohud v prednej alebo zadnej polohe.

Pokial to robi cokolvek ine ako nemoznost obtiahnutia pri spustenom kohute na vine je uhol zosikmenia tych "drazok - vybrani" - tvoja prva fotka. A podla mna je to ten "tukanec" co tam mas. Upravou - oplinikovanim tych drazok a tvaru prerusovaca sa to da do poriadku. Dokonca sa tymto sposobom da "vypnut" zablokovanie zaveru v polohe kohutu na poistnom ozube bez straty bezpecnosti. Mal by to ale robit niekto kto TT pozna lebo si to mozes znicit. Ide o minimalne odobratie materialu, upravu tvaru a zalestenie z vybrani na zavere a prerusovaci.

O tom, ze to bude v tvare vybrani a prerusovaca svedci aj fakt, ze to to zacalo po vycisteni. Pravdepodobne si tam mal bordel zo starej vazeliny a spiny, ktory drzal spominane elementy v spravnej pozicii. Po vycisteni sa to posunulo.... Inac je to casta zavada TT, opravitelna za 10 min. len musis vediet ako na to....
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ok vdaka, kontaktovak som puskara, zajtra za nim idem. Tiez myslim, ze ta jamka by mohla byt dovod. Mozno som ju spravil pri tej snahe vybrat zaseknutu nabojnicu z vyhadz. okienka.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Tak siel som za puskarom az dnes. Moc mi nedodal optimizmu. Zacal monolog, ze tato pistol bola vyrobena na kratku zivotnost, ze vela nevydrzi a ze co poznal majitelov, kazdy sa jej rychlo zbavoval. No uvidime, ked sa na to pozrie. Ale optimisticky nevyzeral, hoci je inak fanusikom ruskych zbrani...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ma prekvapuje ze si u takeho uja nechal kver.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Tak je to znamy a velmi skuseny puskar. Mozno len mal svoj den, alebo som to ja zle vnimal. Som zvedavy, co zisti.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Ako pisal erebos, pilnikom za 10min. ak by som to chcel robit na esteta tak dovarit a za hodinu s prstom v nose . Mozno skuseny pan puskar lestil vzduch aby ta mohol viac skasirovat.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Vsak ano, ale ja nie som strojar a tohto puskara tu vsetci chvalili. Vsak uvidim. Snad to nedokasle.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Slubil som bodku za pribehom opravy TT 33. Puskar sa krutil, nechcel velmi povedat, co tomu bolo (asi aby za tu cenu, co si vypytal to nevyzeralo, ze len opilnikoval tu jamku). V kazdom pripade je teraz plne funkcna. Rozumiem, ze diamantovym pilnikom tu nerovnost zabrusil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"