SPHINX 3000

Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years

SPHINX 3000

Príspevok od používateľa rob999 »

Kua chlapi, podarilo sa mi predvčerom v Prahe mať v ruke SPHINX 3000 celotitán (recenzia konkrétne tohto kusa je v poslednom Zbrane a náboje a je vyobrazená na obálke). Jeden z mála (celkovo 9 ks v Česku, celotitán dokonca len 3 ks) - osobná zbraň dovozcu pána Vavrečku.
Prvý dojem je úchvatný. Športový špeciál ako sa patrí. Potom aj celonerezovú verziu (brutálne ťažká a vyvážená). Nabudúce ako budem v Prahe určite využijem jeho ponuku vyskúšať si ich v reále pri streľbe (Ďakujem za ponuku Michal).
Máte niekto skúsenosti so SPHINX-om?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja nie ale cital som peknu recenziu aj test,paci sa mi len ta cena :roll:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa rob999 »

Rasťo, ten celotitán stojí cca. 4200 € a zbraň si musíš nechať objednať u dovozcu na objednávku (špeciálne vyrábajú hlavne pažbovú časť - každému individuálne !!!!!!!!) Dodacia lehota je min. 4-5 mesiacov.
Švajčiari vyrobia ročne len 2500 zbraní SPHINX - nad túto hranicu nejdú.

To je sila, čo povieš? Bol som u pána Vavrečku v Prahe v tomto týždni - toť mám všetky tieto informácie. Pocitovo v ruke je to o inom ako tie naše plasťáky, luskáče a pod.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

To ked uz budes mat tak si konecne povieš to je zbran :lol: nie to toto cudo :twisted: ale ako ta poznam stary imidzista si ju kupis nie :?: kedy testujeme :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ved za tie peniaze sa da kupit uz slusna zbran a nie nejaky divny klon CZty :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Za tie prachy by som mal....skoro vsetko co chem ohladom zbrani :roll:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa rob999 »

to tango: aj 3000 celokov bola brutálne ťažká, ale podľa vyjadrenia majiteľa zasa naopak brutálne malý zdvih a spätný ráz. Nosiť jedine s nosičom :lol: Titánová už bola váhovo v pohode, no tá cena :roll:

Jeden naozajstný strelec (vážim si ho a nebudem menovať) povedal že radšej s tým nestrieľať. Údajne láska po prvom výstrele.

to balistik: asi ťa sklamem, zatiaľ neplánujem nákup, ale keď budem mať nový Shadow prídem na testovanie :D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak prid potestujeme v Klastore :lol:
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 6 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak sem se včera stal šťastným majitelem této "hračky"
http://www.sphinxarms.cz/products/Sphin ... uction.htm
Ráže 9x19 a jsou tam ještě nějaké drobné úpravy. Jsem nadšený :-) :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

selag: Gratulujem, nech dobre sluzi a si spokojny! :)

Kamarat ju tiez ma (jedna z par kusov na SK) ale kedze predtym strielal Glocka stale si na nu nevie zvyknut.

Sphinx (stara 2000ka) bola dlho moja srdcovka (este z cias ked sa otvorili hranice a prvykrat som ju chytil do ruky v tom zbrojarstve co kedysi bolo na Mariahilferstr. vo Viedni), len ta cena ma odradzala (za tretinovu sa uz dala kupit vysperkovana a vyladena CZ 75ka). Tie 'nove' 3000ky uz sice nie su az tak podobne CiZam, ale zasa ak hovorime o celokove tak teraz uz by to bolo pre mna tazke rozhodovanie medzi 3000kou a Sig X-Five/Six.

Inak - vsimol som si ze ty X-Five predavas (a teraz pises ze si poriesil Sphinxa) - ako by si ich osobne porovnal ?


Gunslinger
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 6 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak na porovnáni střelbou ještě musím počkat. Včera večer jsem ji přivezl a přihlásit ji půjdu až v pondělí. Jinak úchop je u Shinxe podle mě lepší. Ale to je silně individuální, já mám celkem malou ruku, proto sem si u něho nechal i posunout spoušť. Celkové zpracování je také u Sphinxe o stupínek lepší. To je jen tak na první dojem. Naopak možnost koupě doplňků za rozumnou cenu a snad i možnost individuálního doladění je lepší u Siga.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 6 months

Príspevok od používateľa selag »

Ještě bych doplnil, že SIG 226 X-Five All roud vychází ze služební zbraně a přebírá některé její prvky. ( vypouštění napnutého kohoutu, úderníková pojistka, velikost ovládacích prvků) Sphinx 3000 Compettetion Production je od začátku koncipován jako závodní zbraň. Zvětšená pojistka, zvětšené vypouštění zásobníku, absence úderníkové pojistky.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 6 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak sem v neděli vystřelil 310 ran. Na zaběhnutí 260 tovární SB, FMJ, střela 115 grs a pak na zkoušku 50 ks mé přebíjené (střela olovo, komolý kužel 126 grs, 4,3 grs BA 9). Naprosto bez závad. Měl sem trošku obavy, jak bude chodit s přebíjeným střelivem. Je tam dle vyjádření dovozce 20 lb vratná pružina. (při natahování je ten odpor opravdu cítit) Při použití SB náboje vyhazovala tak nějak vláčně, ne moc daleko. Tak sem si říkal, co to udělá s těma mýma. Jsou o něco slabší, než tovární produkce. Ale chodilo to naprosto bez problémů, spolehlivě. Zpětný ráz je malinkej, zdvih zbraně po výstřelu naprosto zanedbatelnej. A velice mile mě překvapil opravdu kraťoučký reset spouště. Zatím sem to neměřil, ale je to opravdu hodně krátké. O přesnosti nemá cenu mluvit, nejspíš nikdy nedosáhnu v tomto směru limitu zbraně. Tak že zatím 100% spokojenost . Pouzdro sem si nakonec upravil služební od Dasty určené na CZ 75 a G 17. Stačilo trošku vyříznout gumovou vložku a podložkama zvětšit její tloušťku a pouzdro sedí, jak by bylo dělané přímo na tuto zbraň.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa rob999 »

Tak ti želám veľa radosti so SPHINX-om. :D
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 6 months

Príspevok od používateľa selag »

Díky :-) Mám akorát jednu věc, která mě překvapila. Hlaveň je údajně výroba LW a je to polygon. Myslel sem si, že to budou klasické drážky. Ale třeba je to kvůli životnosti hlavně..... Zbraň je primárně určená pro IPSC a nejspíš se počítá s pořádným počtem výstřelů....... Nebo někdo ví, proč to tak je?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"