Pistole STAR

inspiring_mendel

Pistole STAR

Príspevok od používateľa inspiring_mendel »

Chcel by som sa opytat, ci neviete kto na SK predava nove pistole firmy ASTRA-STAR. A ci ma niekto tu z SK skusenosti s modelom 70, alebo 75, alebo 360, alebo ultrastar, alebo 205. Na skryte nosenie maju celkom pekne parametre a su docela pekne a podla zahranicnych for su aj velmi spolahlive. Diky
Naposledy upravil/-a inspiring_mendel v 04 Júl 2010, 07:27, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

http://www.star-firearms.com/firearms/g ... ndex.shtml

A co ta vedie k tejto znacke ? Ved tie pistole maju skoro vsetky parametre horsie ako napr. Glock.
inspiring_thompson

Príspevok od používateľa inspiring_thompson »

BKSL, nie vsetko sa toci okolo Glocka. Moji dvaja kamarati z ciech maju pistole ASTRA-Star a su s nimi nadmieru spokojny. Jeden ma 70 a druhy 75. Aj s jednou aj s druhou som strielal a su celkom dobre, spolahlive a presne a oproti glocku su aj pekne. Ja viem ze glock je super, sam mam jedneho-19tku, ale elegancia ide mimo glocka, je to jedna z najskaredsich zbrani sveta. Tiez by som privital vlastnit napriklad ULTRASTAR v 40S&W, alebo sympaticku ASTRA 75, ale nejako sa u nas okrem par znaciek neda zohnat nic. Urcite by som osobne pistole Star uprednostil pred takym Taurusom.
Naposledy upravil/-a inspiring_thompson v 04 Júl 2010, 07:26, upravené celkom 2 krát.
inspiring_mendel

Príspevok od používateľa inspiring_mendel »

BKSL, co myslis tym parametrom? Strielal si z nejakeho Staru? Mal si vobec v rukach nejaku pistol od Star?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

glockmartin ved prave preto sa pytam ze co je na tych zbraniach take dobre lebo parametrami ako rozmery, hmotnost a pod. nie su nicim vynimocne. V mojej otazke netreba hladat hned nejaku vycitku :-)

Pozn.: A ak maju pistole fyzicky v Cechach na predaj tak ich nie je problem kupit. Ja mam pistol tiez zakupenu priamo v CZ.
inspiring_mendel

Príspevok od používateľa inspiring_mendel »

BKSL, no ved toto, ziadna zbran v principe fungovania a parametrov nie je vynimocna. Zbrane od STAR a ASTRA som drzal a trosku si vystrelil na strelnici v cechach. Pri tak malo vystrelov co som s nimi dal nemozem hodnotit ako nejaky odbornik. Ale, zbrane su celkom kvalitne spracovane s minimalnymi volami a su dostatocne az prehnane prene. Ked zoberiem do uvahy este ich pekny dizajn, tak celkom realne rozmyslam ku dvom geckam pridat nejaku tu ASTRU ci STAR. V cechach sa celkom cenia tieto zbrane a majitelia su mimoriadne spokojny a dokonca som cital niekde na fore ze su lepsie spracovane a kvalitnejsie materialovo ako CZtky. Preto som sa pytal ci je niekto na SK co ich vlastni, alebo predava. U nas tak ako pise kolega vysie je to s vyberom zbrani pobiednejsie ako v cechach. Co ma nuti zase si ist kupit zbran do ciech. U nas je to sami Glock, HK, Ruger, CZ a SIG. Nic proti tym znackam, ale su aj ine kvalitne zbrane za velmi rozumnu cenu, ktore by sa tu urcite uplatnili a k nim pistole od ASTRA-STAR urcite patria, ved nie nadarmo nemecky policajti do nedavna uprednostili ASTRU B pred Walthrom P38. :?
eager_bhabha

Príspevok od používateľa eager_bhabha »

Glockmartin, v cechach sa Astra-Star predava Rehak a Rehak z Ceskej Trebovej. Na strankach ma ,,jazdenky,, nie nove, ale za rozumnu cenu. Ma aj sympatisku plastovu ULTRASTAR v 9x19 a aj fesaka Astra75 v ciernom prevedeni tiez 9x19. Skus si tam zavolat a dohodnut sa a urcite ti BKSL poradi ako sa vybavuje dovoz z CR, on to tusim absolvoval ked kupoval Kahra.
P.S. ked ju kupis dufam ze mi das strelit, ked pojdeme zase strielat. :wink: Tiez by som asi bral tu Astru75 alebo ULTRASTAR.
eager_bhabha

Príspevok od používateľa eager_bhabha »

Viete co je zaujimave, ze vsetci co tu zatial piseme sme zalozeny v 15. maja, akurat BKSL je o dva roky skor. :)
Ako keby nas jedna mater mala a BKSL je nas starsi bracho. :) :) :)
twingo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa twingo »

chcel by som sa opytat , neviete ci su zasobniky Astra A70 a A75 navzajom zamenitelne ? Pokial viem tak rozdiel je len v tom ze A 70 ma SA spustovy system a A75 SA/DA.
twingo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa twingo »

tak som vcera na inom fore dostal tuto odpoved : U pistolí A70 a A75 v r.9Luger nejsou zásobníky zaměnitelné. A75 používá jeden zásobník jak pro 9Luger tak i pro 40SW, z toho důvodu je zásobník trochu širší a nevejde se do šachty A70. Zásobník A75 je z jedné strany označen 9mm a z druhé 40SW. A70 se vyráběla i ve 40SW, nemám ověřeno zda-li se používal zásobník právě z A75. Rámy zbraní jsou rovněž odlišné. Lučík A75 je posazen trochu nížeji, zbývá méně místa pro prsty a úchop není tak jistý jako u A70. To do jisté míry eliminují zásobníky s plastovou patkou.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

twingo,ty mas A-75 9Luger?
Astru A-75 som mal v polke 90tych rokov v razi .45ACP
Najvacsia sranda bola,ked mi ju zapisovali. V policajnom pocitaci ta zbran v .45 nebola. Tak som mal v zbrojaku zapisane: Pistol Astra A-75 kaliber 9mm Para a v poznamke: zbran pod poradovym cislom 1. je v kalibri .45ACP :-)
Bola to fajn zbran,ale po vystrielani cca 1500-2000 ran boli v rame na mieste kde dosadala hlaven vytlcene preliaceniny do kovu.
twingo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa twingo »

Nie nemam A 75 ale zajtra si idem po astru A 70 ku ktorej dostanem 2 zasobniky a chcem este 2 dokupit. Na nete som ale nasiel ponuku len na zasobniky do A 75 tak som chcel vediet ci su zamenitelne. Moja A 70ka je v razi 9 luger. Nepoznate nejaky obchod kde by sa este dali kupit nejake veci na tieto spanielske zbrane? Pripadne aj nejaku stranku kde bz som sa docital o Astre A 70 ke viac ale hlavne nie v spanielcine .
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ak,tak podla mna najskor v USA. Toto som nasiel cez google:
http://www.gunclips.net/astra.html
http://www.triplek.com/Products/id/38/grp/412/prd/402/
twingo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa twingo »

Tak Astra je uz doma asi dva tyzdne, ale tie obchody z USA na Slovensko zrejme neposielaju. Napisal som im niekolko mailov ale ziadna reakcia. Takze po zasobnikoch budem musiet patrat asi inde.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Pomotaj sa po nete,su firmy co vozia tovar z USA. Objednas si to cez nich,zlozis kauciu a oni ti to potom za poplatok dovezu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"