ZVI Kevin vs Ruger LCP vs CZ 45

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco napísal: S týmto súhlasím, pri dobrom úchope sa zbraň sama vráti +/- do zámernej. Chvíločku to síce trvá, ale moc dlho zase nie. Preto je myslím stabilný úchop (a možnosť jeho udržania) dôležitejší než samotná výška zdvihu.
To bezpochyby, len Kevina je ťažké chytiť tak aby ti nejako lietal z ruky (aspoň mne teda nelieta), jednoducho všetku energiu vráti bolestivo do ruky a nemá tendenciu dvíhať ústie. Prechytávať nepotrebujem po výstrele.

yarco napísal: Je to hlavne vec pocitu alebo mizernú životnosť LCP potvrdzujú aj ohlasy užívateľov?
Neviem, pýtam sa.
No ako mi už povedal Bers, problémy LCPčka mali, aj keď je možné, že išlo o prvé série a že to vylepšili. Problém bol s praskajúcimi a vypadávajúcimi kolíkmi, ktoré odchádzali už po 2-3 tisícoch ranách. Niekto môže namietnúť, že na takú zbraň je 2000-3000 rán dosť, no to sa zas nepáči mne, pokiaľ za LCP pýtajú vyše 300 eur. Ak by stál 150-200, tak prosím.

yarco napísal:Ku Kevinovi mám aj jednu výhradu, ktorú mu neviem odpustiť a spomenutá tu myslím nebola. Je to dizajn jeho lučíka (resp. celej zbrane), keď predná hrana lučíka je takmer na rovnakej úrovni ako ústie. Pekne je to vidieť na fotke v Zoidovom prvom príspevku.
Mám vždy trocha mrazivý pocit, keď s tým vidím ľudí strieľať obojručne a pozerám im polohu prstov slabej ruky. A to sú v kľude alebo maximálne len v súťažnom strese...
Ja mu toto odpustiť viem z jednoduchého dôvodu. Ak by bol lúčik menší, bola by náročnejšia alebo úplne vylúčená streľba v rukaviciach, druhá možnosť je predĺženie hlavne a záveru, čo by sa nežiadúco prejavilo na veľkosti zbrane. Ak má niekto naučený ten úchop, že ukazovák slabej ruky ide cez lúčik, tak je to blbé, ale ten úchop je nebezpečný aj pri revolveri atď.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Vsimol som si, ze Kevin sa robi aj v 9 makarov. Lisi sa to nejako zasadne oproti browningu? Alebo to mozem povazovat za rovnocenne? A este chcem sa opytat va akych cenach sa hybe ten kevin? U vyrobcu som nevedel najst cenu. dik.
Naposledy upravil/-a vanto v 06 Dec 2012, 18:50, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Buď zavolaj do ZVI, alebo porovnaj ceny v českých shopoch, prednedávnom mal ešte Kevina Hermes, tuším stál niečo cez 400 eur, už neviem presne.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Zabudol som na prvú časť otázky odpovedať, tá verzia 9 Makarov bola údajne menej spoľahlivá, čo to ľudia prehnali cez hradlá, tak energia bola viac menej tá istá, tá mini hlaveň Kevina bohužiaľ nevie využiť potenciál náboja 9 makarov.
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

pekne prirovnanie velkosti: M&P Shield, XDS, KEVIN - http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=263762#p263762
Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa ppapso »

Páni, chcem sa opýtať, uvažujem nad LCP. Ako je to s bezpečnosťou tejto zbrane pri nosení náboja v komore? Je treba sa báť, alebo vďaka tomu dlhému chodu spúšte je to úplne bezpečné?
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

vseobecne plati, ze PUZDRO na nosenie je tvoja manualna poistka.
Vhodne puzdro chrani spust. *

Ak nekupujes preto, aby si nosil volne vo vrecku.
*osobny nazor
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Je k tomu dodávané také celkom šikovné vreckové púzdro, ktoré schová celý lúčik aj so spúšťou, no napriek tomu by som nemal veľmi odvahu nosiť s nábojom v komore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"