Komponenty na přebíjení

marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

Malý dotaz na strelcov z dlhých:

Kde a približne za koľko je možné v rámci Slovenska kúpiť absolútne najlacnejšiu strelu pre prebíjanie .308 Winchester ?

Ide mi o kalkuláciu kam sa dá dostať v snahe o čo najlacnejší náboj 7,62 x 51 mm (na strieľanie samonabíjacou guľovnicou do papiera na 100 metrov). Rovnaká homogenita striel nie je podmienkou. Predpokladané je strieľanie pre pobavenie otvorenými mieridlami na formát A4 - bez ašpirácie na terčovú presnosť.

Vopred vďaka za nasmerovanie.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

v 7mm je SaB SPCE za 5,4 Sk
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

vďaka, pohľadám kde sú na sklade a za akú cenu
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

SB33902 Sellier&Bellot FMJ 180 11,7 Cal.30 7,85 .308 100 4,97 Kč 4,88 Kč 4,78 Kč 4,68 Kč





http://cs.strobl.cz/strely-puskove-1/

pohladaj v tabulke :)
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

PERFEKT! Vďaka - toto som potreboval :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

IMHO sa ti na kropenie 308w neoplatí prebíjať, keď môžeš nakúpiť toto
http://www.waffen.sk/naboje-nabojky/308-win

keď som si spočítal koľko ma vyjde prebitý 7.5x55 swiss je mi do plaču keď vidím za koľko sa dajú vonku kúpiť originálne náboje

strela Lapua scenar 40centov, 3g prachu Vihtavuori 10c, nábojnica 55centov, zápalka, lis , matrice, robota....
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Scenar v ČR 35 centov :lol: a tu nenažranci pýtajú 50 .
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

A co myslis odkial ho maju?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

[quote="roman"]IMHO sa ti na kropenie 308w neoplatí prebíjať, keď môžeš nakúpiť toto
http://www.waffen.sk/naboje-nabojky/308-win

... alebo si ju prebiť za 2/3 ceny ... skalkuluješ už sám :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Miro :

kvoli úspore 1/3 z ceny 50centov by som sa neobťažoval mykať pákou lisu

skalkuluj si sám... :wink:
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

roman napísal:IMHO sa ti na kropenie 308w neoplatí prebíjať, keď môžeš nakúpiť toto
http://www.waffen.sk/naboje-nabojky/308-win
Práve pre cenu 0,50 za výstrel som začal uvažovať o prebíjaní ako o jedinej pre mňa vhodnej ceste ak chcem uvažovať nad železom na daný náboj. Pri streľbe chcem relaxovať a nie uvažovať, nad výslednou sumou čo som nechal v terči. A na to sa dobre poznám - ak by som nakupoval len origo v obchode mal by som blbý pocit.
roman napísal:Miro :
kvoli úspore 1/3 z ceny 50centov by som sa neobťažoval mykať pákou lisu
Pri predpokladanom objeme to nevidím vôbec tragicky. Nejde mi o kvantum na jedno posedenie. Na kropenie z plnotučky mám Mosina s lacným krmivom. S .308 nepredpokladám také orgie ako predvádzam s ním. Takže pri úspore 1/3 z ceny mi to za to zatiaľ stojí.


Dávam teraz dokopy kalkuláciu: matrice + komponenty = výsledná cena no bez započítaných človekohodín. Myslím, že jedna hodina potrebná na vyhotovenie udržiavacej dávky a upratanie bordelu okolo lisu ma pred návštevou strelnice nezabije. Nebudem sa s tým ťahať vždy.

Môj súčasný postoj k prebíjaniu z ekonomických dôvodov:
1) .45je z domu a druhá pre ktorú by sa oplatilo vrátiť za lis a tvoriť laborácie sa zatiaľ nečrtá
2) 9x19 sa mi pri dnešných cenách a množstve čo na návštevu strelnice vykropím na mojom pomalom lise neoplatí produkovať. Tu fakt nemienim presedieť hodiny a mykať pákou.
3) No .308 - to ma láka. Zaujímavý kúsok a bola by to nová skúsenosť. Hlavne teraz ku koncu roka. Dúfam, že sa v práci vyskytne okno v ktorom budem môcť čerpať dovolenku a voľno čo som nazbieral. :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Tomi, veď práve to, že na masové kropenie máš mosinku, predpokladám že si sa zamiloval do FN FAL ako my všetci...

Dajme tomu, že sa s ňou dostaneš 3x do roka von, na jednu seansu vykropíš 100ks. Viac nie , veď vieš aká je to pecka.

Pri cene PMC pol eura za kus to je 150e ročne za origo náboje. Ak by si prebíjal, dajme tomu za 2/3 tzn 100e ročne, usporíš 50e ročne. To áš tak prvý rok ledva na matrice. A to si neviem celkom predstaviť ako sa na tých 33centov dostaneš ak len najlacnejšia strela stojí 20c kdesi v čechách a 3g najlacnejšieho prachu mi tiež vychádza vyše 15centov.

Sám vieš koľko času si ochotný tomu venovať , mne by sa to pri týchto číslach nechcelo.

Mne to u 7,5x55 vychádza tak, že prvých 1000ks nábojov ma vyjde na 1000e (rozpočítanie lisu, matríc, nábojníc plus prach a strela). V rakúsku sa dajú kúpiť origo RUAG GP11 od 60centov, bol som blbec že som si to nezistil skôr než som investoval do prebíjania.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

roman napísal:Miro :

kvoli úspore 1/3 z ceny 50centov by som sa neobťažoval mykať pákou lisu

skalkuluj si sám... :wink:
? Mne je to šumafuk, skalkuluje si marksman.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

marksman2:

suhlasim s tym co tu pisal roman. Ja som nedavno obdobnu zalezitost s .308W riesil tiez koli FN FALu. Prebijam .308 takze naklady koli matricam, lisu a pod by som mal 0 ale pri cenach komponentov a hotoveho naboja som to zavrhol. Okrem PMC za 50 centov co ma waffen predpokladam, ze sa dostane na nas trh aj DM 111 zo zeleneho sportu (nad 1000ks - 9Kc).

Ja som sa podobne prespekuloval pri AR15 .223. Hrnul som sa prebijat nakolko v 2009 dostupne strelivo bolo po cca 50 centov a aj tak toho nebolo moc. Postupne ako sa AR15 rozsirili nabehol dostupnejsi Barnaul cca 24 centov a v sucastnosti 30 centov za AE. Vysledok je, ze mam XY nabojnic, nakupenych striel, prachu a realne som za 3 roky prebil 20 /vystrielal 7000 nabojov ;)

Podla mna prebijanie pri dlhych ma zmysel ak strielas na presnost s dobrou flintou ale nie na hlusenie do valu.


edit: u Mongela som par mesiacov dozadu videl prebijane .308W ...
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

Chlapi niečo na tom čo tu píšete bude. Rozležalo sa mi to v hlave a máte pravdu. AK ich plánujem spotrebovávať v množstve o ktorom uvažujem (a spôsobom ako to nazval LtTT hlúšením do valu bez nároku na presnosť) - naozaj nemá cenu začať s domácou produkciou .308.

Vďaka za podanie faktov a vlastných skúseností. Pomohli ste mi. Skonkretizovali ste jeden zo vstupných parametrov rovnice Náklady na prevádzku novej hračky. :P Teraz budem niečo cez týždeň mimo možnosti navštíviť naše milé pracovníčky na oddelení PZ. Takže ak mi dovtedy tie včely čo mi hučia v hlave neuletia a objekt môjho záujmu bude ešte dostupný, do 2 týždňov by som mohol vybaviť nákupko.

No a Roman kua kua trafil si do čierneho chlape!!! Zamiloval som sa do toho brazílskeho IMBEL FAL. Síce to nieje úplne origo ale to čo som videl predčilo moje očakávania - aj keď som s Borisom prebral niektoré úskalia daného klonu. Posledné 4 dni prečítavam fóra a hľadám informácie v mne dostupných jazykoch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"