Problémy OR PZ BA IV

Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

Mato, pani na štvorke poriadne nepozná zákony, len si chce kryť chrbát. Nedaj sa. Živnosť predsa nie je zárukou nezneužitia zbrane... Pred zákonom sme si všetci rovní, bez ohľadu na to, či sme zamestnaní, nezamestnaní, alebo živorníci (živnostníkov u nás nie je veľa), alebo dokonca aj bez ohľadu na to, či si bezdomovec. O tom poslednom by tu vedel veľa popísať FILIP. Nevzdal sa a vďaka tomu má ZP aj skupiny A aj napriek tomu, že nemá trvalé bydlisko...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mato507 napísal:Ale skúsim teda najprv to B-čko.
Ak chceš A, žiadaj A. Ona nemá právo ti odmietnuť prijať žiadosť, ak spĺňa požiadavky zákona. Ak ti potom dajú B-čko, budeš to s nimi ďalej riešiť, možností je viacero. Ak máš na to chuť, samozrejme.

Môj minipolicajt tiež skákal meter dvadsať, jedovito trúsil niečo o sudcoch/vojakoch/živnostníkoch, citoval neexistujúce state zo zákona. Dostalo sa mu slušnej odpovede a žiadosť prijal, poneváč inú možnosť nemal.
A po mesiaci z toho bolo A, bez ďalších otázok a intervencií.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Filip »

Tak ako napisal Pena, nevzdavat to a drzat sa svojho... vsetko co sa da si odniest pisomne a "tvrdohlavo" dobiedzat kolko sa da. Samozrejme, na skuskach musit mat ucebnicove odpovede aby ta nemali sancu potopit.

Mne trvalo od prejdenia skuskami este 2 mesiace boja s uradmi kym som dostal karticku na AEF, ale nakoniec sa to podarilo.
friendly_yalow

Príspevok od používateľa friendly_yalow »

Filip: A čo si s nimi bojoval?
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Filip »

To co pisal Pena, som bezdomovec takze s tym mali trosku psychycky blok. Dalsie detaily ako to ze system im bere za miesto pobytu len trvale bydlisko aj ked zakon umoznuje pouzit prechodne a podobne ani nespominam.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Filip napísal:PSE Tac 15i, Glock 36, Ruger MKIII Competiton, Vz58 Pi, Walther Colt M16 SPR, Browning T-Bolt Sporter.
Mno, na bezdomovca si celkom slusne vybaveny :shock: (sorry za OT a ber to s usmevom - predpokladam ze si iny typ 'bezdomovca' - pravedpodobne s trvalym bydliskom za velkou mlakou - len ma pobavila predstava klasickeho bezdomovca co ma v jednej ruke M16, v druhej 58mu, za pasom Gcko a na chrbte Tac15ku... :wink: :twisted:


Gunslinger
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

GUNSLINGER. to vieš, bitka o dobrú lavičku alebo teplé miesto v kanáloch nie je žiadna sranda. Potrebuješ vyrovnať sily s prerastenými bezďákmi a s organizovanými skupinami.

:twisted:

Ale teraz vážne. Filip je naozaj "iný typ" bezdomovca. Nemá všetok svoj majetok v igelitkách z TESCO a na páse. :twisted:
Prechodný pobyt policajtom totiž nestačil. Aj keď si myslím, že práve ten mal byť uvedený ako miesto uloženia zbraní na ZP skupiny "E".
Ale principiálne vyhral, lebo miesto uloženia zbraní na "E" skupinu má tuším "Bratislava, Staré mesto".
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

u Filipa sa PZ asi obávalo precedensu. Kto trochu pozná problematiku vie, že u osoby bez trvalého pobytu je more možností poštových a doručovacích obštrukcií
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

Ma napadlo, posli to do Ako to nespackat na JOJ. By ma zaujimala odpoved :D
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja som podaval B a potom sa ma na strelnici pytali ci nie som sprosty tak som zmenil na A , co stalo dalsie zbytocne poplatky.
Sice mam zivnost ale nemyslim, ze to ma byt argument, trvaj na svojom ale vyhlasku sa nauc poriadne.
Ak sa rozhodnes pre zivnost, najskor zvaz vsetky pre a proti.
Ako zivnostnik nemas narok na osetrenie clena rodiny (ak mas deti), dovolenku a platis kopec poplatkov aj ked nezarobis nic a to moze byt problem ak sa ti stane daky uraz a ty este nemas fin. rezervu.
Ak ju zrusis nemas narok na podporu pokial sa najskor nezamestnas (teraz neviem na aku dobu)
Ak zivnost zalozit tak za ucelom jej vykonavania inak nie.
A zamestnat sa v rodinnej firme by mohol byt problem opravneneho nosenia len pri vykone prace. Mam znameho ktory mal ZP na prenos penazi aj slozobnu zbran, ale mohol ju a ZP vybrat z trezoru len v den vyplaty ked sli do banky po peniaze. (nieco ako ochranka)
Tuto moznost zamestnania si este prever ci bude ZP tvoj alebo firemny.
eager_vaughan

Príspevok od používateľa eager_vaughan »

Zdravím páni, rád by som dal vedieť ako to dopadlo. Nechcem hovoriť úplne konkrétne, bohvie kto to tu sleduje, len poviem, že na A-čko som musel priložiť potvrdenie od zamestnávatela, že zodpovedám za majetok firmy a bla bla bla, odvolávanie na krajské ani nič podobné som neskúšal... Zvolil som takúto cestu aby som to mal čo najskôr.
Rád by som poďakoval všetkým, ktorí poradili, alebo sa snažili poradiť.

Nakoniec len dodám, že už pár dní som majitelom novej Beretty 92, a už sa teším keď ju pôjdem zabehnúť :)
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Dumam nad touto zalezitostou..

Kto chce Acko podstupi tak ci tak psychotesty (dovod nezneuzitia zbrane).
Ked niekto ziada o vydanie ZP,predpoklada sa ze dotycny jedinec pozna nasledky pouzitia a zneuzitia zbrane. To ze je niekto ma zivnost alebo podnika, nerobi to z neho "nadcloveka".

Napadla ma taka vec ci by v tejto veci bolo vhodne nejakym sposobom zainteresovat pravneho zastupcu, nakolko zakon nehovori jasne ze Acko daju jedincom ktori su zivnostnici,vojaci...... a interny predpis neprevisuje zakon.

Tento postup sa osvedcil u mojho znameho - okamzita zmena pristupu pana policajta voci jeho osobe:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"