Svetlice - aké typy poznáte a skúsenosti pri vystrelení

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eager_austin

Svetlice - aké typy poznáte a skúsenosti pri vystrelení

Príspevok od používateľa eager_austin »

Silvester is coming.Ake svetlice odporucate a ake ste uz vyskusali. 8)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

No, jedinú skúsenosť mám z vojny-ZVS. Tam sme na letisku používali na plašenie vtákov šrapnely. Ten sa vystrelil zo svetlicovej pištole, vyletel tak 100-200metrov do vzduchu, a tam explodoval. Riadna petelica. :D

Tam sme sa ich naučili aj otvárať, a brali sme si náplň do civilu a na neplechu. Keď sa podpálená nalož hodila do vody, tak vystrekol 3 metrový gejzír, a keď sa šupol medzi barákmi, tak aj okná povyletovali.... 8)
eager_austin

Príspevok od používateľa eager_austin »

my sme zatial kupili iba jednu "zlatu?" vyletela spiralovito so zvukom do vzduchu thats all.Ale na youtube som videl aj viacero typov tak ak mate nejake odporucania aby sme si spravili zasoby na silvestra :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Kapo napísal:No, jedinú skúsenosť mám z vojny-ZVS. Tam sme na letisku používali na plašenie vtákov šrapnely. Ten sa vystrelil zo svetlicovej pištole, vyletel tak 100-200metrov do vzduchu, a tam explodoval. Riadna petelica. :D

Tam sme sa ich naučili aj otvárať, a brali sme si náplň do civilu a na neplechu. Keď sa podpálená nalož hodila do vody, tak vystrekol 3 metrový gejzír, a keď sa šupol medzi barákmi, tak aj okná povyletovali.... 8)
Tak poviem , takých srandistov je plno ...
Zvyčajne sa potom ale v čiernej kronike o nich zvykne písať ...po Silvestri väčšinou ...

Poznám , poznal som jeden prípad...

Na Silvestra z balkóna práskol nejaký maník zo 40 ROS - raketa osvetľovacia ...
Zle však manipuloval , neodborne ...len tak z ruky , nevedel , ako a s ňou narába ...
Raketa vyletela a skončila cez ulicu v rodinnom dome ...v obývačke ...na gauči ...a tam sedela dievčina ...a raketa v jej bruchu ...
Podotýkam , že oná osvetľovacia zmes rakety je vysoko horľavá , obsahuje horčík a ten len s pieskom sa dá zahasiť ...
Dievka v ukrutných bolestiach skončila v nemocnici ...nakoniec aj zomrela..
eager_austin

Príspevok od používateľa eager_austin »

omg ale svetlice do plynovky skusenosti nie cierna kronika vojenskeho zapisniku :roll:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Rozumiem ...a viem že o čo sa jedná ...

Reagoval som len na daný príspevok .
Keď už sme ale pri tom , nie je možné aj zo svetlicou z plynovky nejak ublížiť pri neopatrnom zaobchádzaní ...???

A odhliadnuc od poznámky o čiernej kronike vojenského zápisníku ...

Hm , tak Ti poviem , hrdinov sú plné nemocnice občas ...stane sa , že aj nejaký sa na cintorín dostane ...

A ten , čo som ho spomenul , tak to bol nejaký maník , ktorému sa to v civile stalo , narábal z materiálom , o ktorom prd vedel ...niekde na vojenčine zohnal , potom machroval ...

A bez nejakého podpichovania Ti len tak poviem ...You tube nie je všetko , ak na vlastnej koži pocítiš , potom ...potom si spomenieš na moje slová :

"Opatrnosti nie je nikdy dosť ..."
inspiring_williams

Príspevok od používateľa inspiring_williams »

k veci - vyskusal som cely balik roznych svetlic, najlepsie boli tie knallpatrony ktore vyletia a rachnu. Piskave nahovno, farebne pekne hlavne cervene, najlepsie kup si set zvyknu to predavat, nestoji to tak vela vacsinou je super cena, a vyskusas naraz 10 kusov. Tie ktore buchnu letia nechavaju jemny cerveny pasik a potom supa ako megac, tie sa mi lubili. A kup si k tomu nadstavec na 4 x naraz daj tam rozne svetlice a hotovo :-)
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 26 Apr 2011, 21:43, upravené celkom 1 krát.
elegant_robinson

Príspevok od používateľa elegant_robinson »

Dobrý den,samozdřejmě se už blíží konec roku a sním i Silvestr.
Vlastním ZB a signální pistoli cal 26,5mm vz 44/67 a několik světlic krátké barevné/červené/zelené déšť,dlouhé dýmové modré/oranžové déšť šrapnery a bílé s padáčkem.Bydlím na sídlišti a je to dost nebezpečné střílet krátké,doupadnou na zem ještě hořící,jedině se dá použít dlouhé šrapner a bílou s padáčkem modré jsou v noci nanic nejsou vidět :lol: .Podle mého jsou nejbezpečnější a dá se říct nejlepší střílet s Plynové pistole spolehlivé(Atak Zoraki 914)pro mne podle skušenosti jedna z nejlepších levnějších plynových pistolí Tureckého výrobce na našem trhu.Odzkoušeno 300ran bez jediného záseku i automatickou stř.

Světlice používám hliníkové od firmy Zink(Cink) čtyř barevné za 94Kč nebo Tvin kolors měnící z červené do zelené a pod za 110Kč.Potom jsou ještě rozsprskávající se ve vzduchu v barvách červené,zelené,žluté a modré s úmělohmotnou barevnou špičkou také od firmy Zink za 155Kč.

Měl jsem i to štěstí vyskoušet i Armádní světlice ROS 40 irv 8/1982 z raketovým motorem jsou NEBEZPEČNÉ(nepoužívat)větčinou jsou vadné vystřelil jsem z ruky kolmo na horu a po 20M výletu světlice s právným směrem se otočila jako bumerang a prolítla kolem mě cvrnkla do stromu urazila kus kmenu a letěla přez pole a tam se rozsvítila.Potom jsem použil ty samé bez motoru irv 1/1967 ta byla bezpečná,vylítla do výšky 200M a s padáčkem se snesla k zemi :) .
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa thrash »

Zdravicko - mam zajuem o svetlicu do plynovky. Chcem jednoduchu (jednofarebnu) bez specialnych efektou okolo.., ale s poziadavkou max svietivosti teda aby co najviac osvetlila prostredie ked ju vystrelim v noci napr na luke.

Existuje do plynovky vobec nieco take, alebo vsetko len take slaboty prskave?
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

ja mam podobnu otazku.. mam v turistickej lekarnicke nadstavec na svetlice do plynovky.. pre pripad ze by sa cosi stalo nekde v horach a bolo by treba dat o sebe vediet.. ale v airsoftovej predajni kde maju aj plynaky a kadeco ine mi povedali ze teto male sa nerbia s padacikom alebo neake vyrazne svietive.. ze len take ohnostrojove somariny tak ma zaujimalo ci niekto viete kde by sa dalo zohnat nieco ako "signalna" svetlica

Dikyy
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

má niekto skúsenosť s týmto? http://www.colosus.sk/pyro-svetlice-berlin-set-46ks/ postačí to na silvestrovský večer, alebo sa mám pozrieť ešte po niečom inom..? Ď.
Používateľov profilový obrázok
milko
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa milko »

inspiring_williams

Príspevok od používateľa inspiring_williams »

ja som to mal, akoze popuka poleti, ale neda sa to porovnat ani so svetlicou nad 2 eura, proste bezna pyrotechnika je lepsia. Myslim ze jedine srapnely celkom dobre buchnu, ja som to poriesil napriek tomu tak nech si mozem poradne zastrielat, ze som kupil zase takyto set a nasadim multishooter, po 4 to bude lepsie.
inspiring_wing

Príspevok od používateľa inspiring_wing »

toto http://www.hermes.sk/e-shop/zabavna-pyr ... lta-krab./ v žiadnom prípade nekupovať!!! po vystrelení "ohnivá čiara" cca 20m a tým to zhaslo. doslova ako píšem. neviem kam dali spomínanú modrú finálnu hviezdu.. objednal som si krabicu šrapnelov, kúpil multishooter a 31.12. sa uvidí.. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"