Preco BERETTA ?

inspiring_brahmagupta

Preco BERETTA ?

Príspevok od používateľa inspiring_brahmagupta »

Pani viete mi nekto povedat preco sa neriesi na forach tato zbran v takom mnozstve ako napr. Glock alebo Kaceny a mozno aj ine...
A tak isto aj inzeratov na predaj je pomenej.

Ide mi o to ci tato patri k tym spolahlivejsim alebo ako je to vlastne ...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pepo, Beretta má vo všeobecnosti výbornú povesť, ale skús sa spýtať ľudí okolo seba, čo majú doma. Majú doma hlavne Glocky, ČZ a Kačeny, preto hovoria o nich. V našich krajoch to nie je zrovna najtradičnejšia značka, napriek tomu, že značka Beretta je tuším desiatou najstaršou na svete a nepretržite jestvuje od nejakého 15., možno 16. storočia.
:wink:
Ak chceš porovnávať lepší/horší, tak je dôležité si stanoviť nejaké kritériá. Jedným z nich je aj cena. Tradičný predsudok je, že Beretty sú pridrahé, čo je blbosť.
:P
Pri voľbe kvéru však hrá v neprospech Beretty (ako značky) napríklad aj to, že tu nie je taká široká distribučná sieť, že aj doplnkov je pomenej (napr. oproti Glocku), servis je zložitejší...
inspiring_brahmagupta

Príspevok od používateľa inspiring_brahmagupta »

to Jack

Dakujem. Lebo som si objednal Px4 storm a je to moja prva zbran a som z toho nejaky taky nesvoj :shock:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Podľa mňa si zvolil absolútne správne. Ak ti sadne do ruky, páči sa ti a vyhovuje ti, tak niet čo riešiť. Heh, podobný slogan má tuším aj Kofola. Px4 Strom je podľa mňa jedna z najkrajšie oddizajnových kvérov. Dúfam, že je aspoň tak dobrá, jak je pekná!
:lol:
Ja som tiež nedávno kupoval prvý kvér a tiež som sníval o Px4. Nemal som ďaleko k tomu, aby som ju kúpil, ale sen o HK USP bol silnejší. A tak som dnes napriek podpriemerným streleckým kvalitám (momentálne niet dosť času na tréning, mea culpa) asi ten najšťastnejší strelec na svete. Klop-klop-klop... radšej si trikrát zaklopem na drevo.
8)
Tak ti držím palec, nech aj tebe tvoje miminko robí len samú radosť a potom sa nezabudni podeliť o svoje prvé skúsenosti a pocity.
:wink:
inspiring_brahmagupta

Príspevok od používateľa inspiring_brahmagupta »

Ja dufam tiez ze bude robit radost a urcite napisem :wink:
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

mozem ti odpovedat na obe otazky takze prva: neriesi sa preto ze je o trosku drahsia tak ju nema az tolko vela ludi ako napriklad spominany glock

a nevidis ju casto v inzeratoch preto ze kto raz chyti berettu uz si ju len tak lahko z ruky nepusti :P

mam berettu 92FS a za cely cas co ju mam ani raz nezlihala ani raz sa nezasekol naboj skratka nic


btw: aby som ju zase neprechvalil tak vzdy pouzivam kvalitne strelivo a vacsinou vojenske s poriadnou laboraciou ale zo zbranou sa nemaznam cistim a mastim ju poctivo ale striela v takych podmienkach ze mi je jej az luto
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Pani Beretta je urcite bez pochyb kvalitna zbran, ale tiez nie zdaleko bezchybna.

Viete preco ich prestali pouzivat specialne jednotky (SEAL, USMC, DELTA) v USA :?:

Lebo im praskali zavery. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Závery praskali jednak kvôli použitiu vlastnej munície vojakov SEAL nalaborovanej na extrémne vysoký faktor, ale predovšetkým pri testovaní novej americkej munície M882, ktorá vykazovala tlaky až 50000psi (pound on square inch) oproti maximálnym povoleným tlakom podľa noriem NATO - 35000psi. A keď si uvedomíš, že taký SEAL vojak vystrieľa týždenne 3-5tis. výstrelov, to už je dobrý stress test 8)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

My sme nieco podobne naladovali do K100Mk6, konkretne L7A1, kopalo to paradne.
9mm Ball L7A1 HP 05/90 (124gr) sa vyrabalo v 1990-92 pre britsky MOD (ministerstvo spravodlivosti).
Toto strelivo vsak presahovalo povelenu normu 50PSI = 345MPa a NATO i MOD ho prestali pouzivat v kratkych rucnych zbraniach s dovodu vysokych tlakoch v zbraniach.
Priblizne 10 000 krabiciek (50Ks v krabicke) sa dostali na svetovy trh.

Tech. Data: 124gr FMJ Ball
1500fps = 457,2 m/s
Pri talku presahujucom 345Mpa
Ocelova nabojnica.
Pouzitie v MP5 series SMGs.

Kacenka vydrzala dez problemov 50ran. Niekde na nete som videl fotky Brovningovho systemu, ktory sa rozpadol po 100 ranach. :shock:

Take tlaky potrebuju, aby im to bez problemov fungovao vo vsetkych podmienkach, ako arktickych, pust i pod vodou.
Ked to zbran nevydrzi, tak treba hladat inu. :cry:

Je to velmi narocne najst takuto zbran vzhladom na kvalitu materialu, spracovanie, raz atd...

Nepoznate niekto link na tieto americke testy Berety co robili SEALs a pod.?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Celkom pekný článoček milovníka zbraní o tejto "nepríjemnosti" je na tomto linku:
http://www.sightm1911.com/lib/history/true_story_m9.htm

(žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí... a ani taká zlá nie je!) :wink:
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

pokial mi je zname specialne jednotky nepouzivaju 92ku koli dlzke zaveru.... predsa len oni potrebuju rychly compact a nie 19ku kanon ;-)

ale toto som len volakde pocul takze to neberte moc vazne
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Snipe, never tomu! "Rýchy kompakt" a teda s ním spojená možnosť skrytého nosenia je skôr záležitosť tajných služieb, keď už. Ale ani to nie je pravidlom. Pokiaľ ide o dĺžku záveru, tá nie je pre špeciálov až tak rozhodujúcim kritériom. Viď služobný štandard US NAVY SEALS, ktorým je HK Mark 23. To je ozajstný ručný kanón. Vlastne také poriadne prerastené USP-éčko.
:lol:
eloquent_goldberg

Príspevok od používateľa eloquent_goldberg »

Je to nepochybne najkrajsia zbran na zemeguli ale testy hovoria za seba:

...During this same time and in years since, the U.S. Army conducted durability testing of M9 pistols at Aberdeen Proving Ground. These tests revealed an average life of the M9 frame at around 35,000 rounds, of the M9 locking block at around 22,000 rounds, and of the M9 slide at around 75,000 rounds, all well in excess of the contractually-required service life of 5,000 rounds for the pistol.

http://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_92

nic moc

Na opacnej strane vsak otazka moze zniet ci sa potrebujeme hrat na marinakov. V zivote nikto tolko nebude investovat do nabojov aby sa to stalo...
eager_liskov

Príspevok od používateľa eager_liskov »

iba sa chcem opytat , su dve rozdielne znacky BERETTA a BARRETT ?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Beretta je talianska znacka zbrani, a ako tubolo spominane jedna z najdlhsou historiou...

Barrett je americka znacka vyrabajuca hlavne pusky na presnu strelbu - najznamejsie su v kalibry .50BMG.
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"