Puškohľady Premier Reticles

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

No, ono je to skor (povedal by som ze az skor viac) nemecke, ako americke, ked uz sme pri tom. A o aky nedostatok sa jedna? Mam mat jedno stretnutie, tak im to to mozem predniest a upozornit na to.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Myslim tu odbitu paralaxu, zjavne tam nie je zavit ale je to iba nalisovane a zalepene , tak presne to som myslel
a s tymy nemcami mas pravdu , v podstate su a boli americke optiky vyvijane nemcami co tam emigrovali ale to uz sme OT
tvrdit ze nieco nema nedostatky je ozaj scestne
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Asi budes sklamany, ale takto je riesena vezicka paralaxy je na viacerych renomovanych znackach.....Ja netvrdim, ze nema nedostatky, takze si laskavo odpusti tie detinsko-naivne pripomienky-lebo si asi budem musiet znovu zacat mysliet, ze zacinas opat vykladat z cesty..... :wink:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Beriem to z rezervou kedze si predajca Premier Reticles ,
co je detinsko naivne na tom ze som podotkol nie prave najstastnejsie uchytenie mechanizmu paralaxy a osvitu :?: a ze to maju takto uchytene aj ine znacky je len dalsi dokaz toho ze to nie je stastne riesenie, pozri sa na Weaver puskohlad , zavit ako sa patri http://accurateshooter.net/Blog/weaver3602.jpg a nie bullshit zalis s lepidlom,mozno je ta fotka z PR False, mohol by si sa opytat u vyrobcu ako to maju konstrukcne vyriesene :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jaj, sorry, zabudol som, ze ty tomu s tvojimi dlhorocnymi a bohatymi skusenostami skutocne rozumies-vies co, dobehni na IWU, ja ti vybavim pokec s ludmi od PR a mozes im sam vysvetlit aky "bullshit zalis s lepidlom" to predavaju, dohodnute? Na doplnenie im ukazes ako to treba robit a ako to robia vo Weaveri. :wink:

"Ozaj", ked sme pri tom, bola tu aj nejaka odpadnuta vezicka paralaxy z Falcona - s nimi si to uz konzultoval, ze ako sa to ma spravne robit? Je uz zname co bolo pricinou - predsa len ten bullshit zavit? Zaujimave, ze vtedy si ani nepipol.....preco? Akurat si taky niekomu isiel predat/doporucit?
Obrázok

Beriem to tak, ze ludom predavas rozne low costy a toto sa ti hodilo do kramu, ako moznost obrblat Premier-bez ohladu na to, ze zatial o tom nikto nic nevie, ty si to uz odhalil, dokonca u vsetkych premiovych znaciek a za par minut. Ocividne mas talent.... :lol:

Ja si pockam aspon na to, ked bude jasne co to sposobilo, mudrovanie prenecham zatial povolanejsim, co maju hned vo vsetkom jasno.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Lovec : Falcon stoji 400 € a PR 3000 € tak sa uvedom,pises z cesty :wink: ja neviem co sposobilo odpadnutie paralaxy a ani ma to nezaujima ale aj menej znaly vidi ze ako slabo to tam drzi, ozaj ako si spokojny z tazkym ovladanim zoomu a paralaxy teraz pri - 10 C teplote ?? uz mi pripadas ako jeden clen fora ktory povazuje svoj vyrobok za modlu, to ti tak vadi kritika ?? ak nevidis rozdiel co velkosti zavitu na Falcone a tomto Weavri http://accurateshooter.net/Blog/weaver3602.jpg tak uz ozaj nemam co k tomu dodat
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hahaha, ty tu vykladas tie svoje nicim nepodlozene domnienky a ja sa mam uvedomit? :lol: Turbiak, ty uz od dobroty fakt nevies, co napisat....(inak, ak si si nevsimol, ja nespominam nic o rozdieli v zavitoch medzi Falconom a Weaverom, to je tvoje podanie). Najprv si od J. vydrankal parkrat pusku, aby ti v ramci skusania navazok dal strelit (to je inak tiez dobra story za vsetky prachy) a hned si doletel ako namydleny, ze co si ty na Premieri vsetko odhalil. Co na tom, ze ludom v renomovanych mediach, ktore sa testovanim optiky zapodievaju dlhsie ako si ty na svete, nic z toho nebolo na zavadu. Teraz si zase vyrukoval s novym tvrdenim na zaklade fotky, kde vobec nie je jasne co sa stalo. Ale to nebol len Premier, to bol predtym aj Zeiss a dalsie veci. Ty mas jednoducho problem so vsetkym co nejde od teba. Ako som uz spomenul, ked tu bol prezentovany Falcon s odpadnutou paralaxou, ktory mas aj ty, nemal si kupodivu ziadnu potrebu sa k tomu vjadrit, zrejme pre istotu (o nadobudaciu sumu nejde ako sa opat mylne domnievas, ide o tvoj pristup).
Pre mna je podstatny feedback od majitelov a ten je "mierne" odlisny.
K dotazu - ovladanie zoomu aj paralaxy chodi stale rovnako spolahlivo, to iste plati aj pre stranovu a vyskovu korekciu. Pre zaujimavost, rovnako "tazko" chodi zoom aj na SWFA SuperSniperi a tam dokonca ovladanie podsvietenia ide este tazsie, pretoze ovladaci prvok je mensi a nema taku plochu na uchop - nenaslo by sa nejake optimalizacne riesenie pre konstruktera? Idealne opat z nejakeho OEM kukeru :lol: (kvoli poriadku, aj na SWFA SS to funguje spravne, ale....co ak zase niekedy prides na to, ze to tak nie je,co potom. Mimochodom, nemas prave kvoli tazkemu chodu zoomu na Falcone nainstalovanu na tom otocnom kruzku paku? :lol: )

Aby som sa vratil k veci.
Konkretne taketo puskohlady (PR Heritage 3-15x50) pouzivaju okrem mnozstva civilov aj niektore ozbrojene zlozky. Dodnes nie su zname z praktickeho pouzivania ZIADNE zavady ktore by mali charakter konstrukcneho nedostatku alebo nedostacujucej odolnosti. To vsak na druhej strane neznamena, ze sa to neda znicit/pokazit. Vsetko je vsak napriek plnej funkcnosti mozne vzdy dalej vylepsovat a to sa aj robi. Ak sa na tom nieco pokazi, alebo to pouzivatel znici - existuje rychlo dostupny a kompetentny servis.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, naspat k teme, ta fotka na predchadzajucej strane na Hide stale nebola vysvetlena, nikto nevie ci mu ta puska padla na beton, ci nou mrskol o kovovy ram dveri alebo akym inym sposobom sa mu podarilo tu paralaxu urvat, kazdopadne je to prvy takyto pripad a zjavne to bola chyba uzivatela ktorej by nezabranilo nech by ta vezicka bola z akehokolvek matrosu a uchytena na x silnych zavitoch. Vypovedna hodnota bez blizsich detailov je ako vidiet naburaneho mercedesa alebo bavoraka a hovorit ze su to zle auta lebo sa im pri havarii pokrcia plechy... :roll: :lol:

Co sa Falconu tyka, to je trochu iny pripad, a ako doslo k tej mojej odpadnutej vezicke som uz napisal inde, kazdopadne porovnavat Falcona k Premieru nedava velky vyznam. Aj ked zakladnu specifikaciu maju podobnu, su to dve uplne odlisne triedy puskohladov.

A co sa tyka PR, len pred par dnami som premyslal ze ak by som sa musel vzdat bud PR alebo S&B, ktory by to bol... A vyslo mi ze aj ked kazdy vynika v niektorych detailoch, kolem a kolem by som si radsej nechal Premiera.

Cize nemusime tu fotku zatial ani preberat, nikam to nevedie.

Peace & out,


Gunslinger

Edit: Kvoli ShotShow 2012
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 01 Feb 2012, 23:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj Gunsi, trochu OT ale co říkáš tomuhle?:
Mark 8 3.5-25x56mm (35mm) M5B2, Matte, Illum. Front Focal Mil Dot
cca 100000,- Kč
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

onevan: Mno, Leupy sa snazi ukrojit si z high-end-tactical-scope kolaca, ale aj ked cenu nastavil do ich urovne, stale je to len Leupold. Za morom to kompenzuje 40% zlavou (akymkolvek ozbrojenym zlozkam a ich sucastiam, vratane ludi v dochodku...) ale aj tak sa mi to zda byt moc. Az ho uvidim nazivo tak dam lepsie info, takto tazko povedat. Vacsim a vaznejsim konkurentom Premieru (5-25x) bude ale asi ten novy Hensoldt (3.5-26x56 FFP s dobrou osnovou)... mmmmmm, dal by som si povedat... hlavne v takejto kombinacii: :twisted:

Obrázok

S&B sa uz asi tiez skriabe na hlave (tak im treba ked tolko natahovali ten ich 3-20x).

A ten Hens tak zaroven konkuruje Premieru 3-15x (ktoremu uz onedlho zacne slapat na paty aj ten prichadzajuci Trijicon TARS 3-15x FFP) a par dalsich.

Celkovo ShotShow priniesla viacero prijemnych prekvapeni, nova konkurencia sice PR asi robi vrasky, ale mozno ich aspon takto dotlaci tiez k dalsim inovaciam, a hlavne pre nas strelcov je to len dobre - coraz lepsi vyber (len tie ceny sa nejak splhaju do sialenych vysin :roll: :evil:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Chudak Sig :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Odstrihol som to z Vencovho prispevku v druhej teme:
Tangent Theta ako novy majitel firmy Premier Reticles a vsetkych licencii pripravuje na 2014 aj dalsie modely. Jednanie so zastupcom firmy uz prebehlo koncom roku 2013, bol mi oznameny aj datum predpokladaného uvedenia novych modelov na trh - tu si dovolim pockat na vyjadrenie zo Shot Show, ak by nahodou doslo k terminovym posunom.

Rad by som zaroven vsetkych mojich zakaznikov informoval, ze sucasne zmeny v majetkových pomeroch a prevodoch licencnych prav NIC NEMENIA nemenia na doterajsich zarucnych podmienkach a servisnej dostupnosti pre ich puskohlady Premier Reticles.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ahojte , viete mi poradiť, kde by som dal zoservisovať optiku PREMIER ? vieme o nejakom servise ? Dakujem za info.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Napíšem ti.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ďakujem za pohotovú odpoveď a rady !!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"