HS-9 SC

friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

Zrejme uplne naivna otazka - ak je naboj permanentne v komore a udernik je natiahnuty, ma to vyraznejsi vplyv na zivotnost mechanizmu (udernika)? (Som laik, pls respect:-)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

asi nie, glock aj HS mam natiahnute stale. zatial som zmeny nepozoroval, HS ma 2 roky, Glock 5. btw natiahnute moze byt aj ked nemas naboj v komore. ranu istoty davam len na sutazi
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rarasek: HSko je Single Action, čo sa týka únavy je to zaťaženie väčšie o desiatky % než má Glock, ktorý má úderník len prednapnutý. Únava materiálu funguje stále, krátkodobo sa ti to neprejaví a odpovedať či to má výraznejší vplyv neviem - čo je výraznejší? Každá plne stlačená pružina je oslabovaná - statické zaťaženie.

Raz za čas vypustiť mechanizmus či už na noc alebo aspoň pri sušení nemôže škodiť, to isté sa týka výmeny zásobníkov, nemať stále plne napáskovaný len jeden, takisto je tam pružina oslabovaná.
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

O.k., dik za odpoved. A skusim otravovat simple otazkami dalej - aj ked to asi nesuvisi priamo s HS - pri zbraniach, kde sa da spustit kladivo a teda prejst do rezimu DA, udernik uz potom nie je "namahany"?

Last but not least:
Ma niekto z HS 9 vystrielane aspon 2000?
Prejavili sa nejake zavady?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rarasek: pochopiteľne som celý čas vravel o údernikovej pružine čo je u zbraní s priamobežným úderníkom ako je HS či Glock, u toho HKčka čo spomínaš inde je zaťažovaná pružina bicieho kladiva. Keď ju vypustíš tak zaťažovaná nie je. Ale podľa tohto si zbraň skutočne nevyberaj, s veľkou pravdepodobnosťou keby si niekam odložil natiahnuté HSko a vybral ho o desať rokov, tak by stále strieľalo v pohode, to isté sa týka natiahnutého HKčka či Glocka. Ako som písal, zaťaženie tam je a ak to raz ze dva týždne/mesiac vypustíš nič nemôžeš pokaziť.

Edit: sorry za to HKčko, spojil som si teba a Peterka do jednej osoby, ale inak to platí. :)
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

To Rarasek.Z HS SC cca 1500 bez zavady či zadržky.Z večšieho brata XDM cca 5000 takisto bez zavahania...
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

zda sa, ze vela reklamacii HS nemava.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rarasek: veľa asi nie, tu som ja založil topic ktorý by ťa mohol zaujímať: http://webforum.sk/viewtopic.php?t=6785
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Dnes som prišiel pri čistení zbrane na to ako spraviť s HS strelca dávkami.
Upozorňujem že je ho hypotetické a neodskúšané.
Predpokladám, že by to malo simulovať zadrený úderník a vyletí toľko nábojov koľko je v zásobníku. Takže streľba by sa nedala zastaviť.

Je potrebné vyraziť klin, ktorý drzí úderník naprieč. Potom tento ostáva dosť silno vysunutý a predpokladám, že by to strieľalo ako som písal vyššie.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

ricinr: bez urážky, ale v konštrukcii tej zbrane máš ešte medzery :) to čo si napísal by možno platilo, keby to bola nejaký veľmi zvláštna pištoľ strieľajúca z otvoreného záveru.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Mohol si to širšie vysvetliť. Prečo? Inak ako píšem je to len moja teória. Ale kľudne vysvetli.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ricinr, pri tebou popisovanom postupe by nedoslo k spravnemu podaniu dalsieho naboja kedze vysunuty zapalnik by branil k zasunutiu okraja nabojnice pod vytahovac. A tym padom k zadrzke FTF. Ak by predsa nejako podal spravne na rampu a do komory, tak by sa bud nezachytil pod vytahovac a tym padom by po vystrele ostala nabojnica v komore alebo by sa MOZNO zachytil pod vytahovac az v momente vystrelu. Najhorsia varianta by bol vystrel pri neuzamknutom zavere a neuplne zasunutom naboji. Kolem a kolem, takato uprava je nespolahliva a nebezpecna. ;)
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Vidíš agger to ma nenapadlo.
ďakujem za objasnenie.

Inak nejedná sa o úpravu.
Bol to len poznatok z čistenia zbrane.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

ricinr: to čo píše Agger je len drobnosť aj keď správna. Najmä nechápem ten princíp, že čo by sa ako malo stať celkovo. Aby si to lepšie pochopil, tak môžeš urobiť to, že vyberieš ten kolík a potom zbraň rozoberieš a zložíš naspäť bez hlavne a vratnej pružiny a budeš to vidieť. Tebou spomínaná úprava spôsobí to, že úderník je plne vysunutý (schopný iniciovať zápalku) pokiaľ uvoľníš blokáciu úderníku. Pokiaľ sa ale zbraň obtiahne, tak úderník ostane natiahnutý na (Single Action režim) a navyše znova aktivuješ blokáciu.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

u CZ 45 ak trci zapalnik, tak je full auto. Vytahovac zapadne do nabojnice pri odpaleni.
Vlastna skusennost, zalomil sa zapalnik.
Takze predpokladam ze zle zlozene HSko by tiez vybuchalo cely zasobnik bez zmacknutia spuste :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "