Sa vz.58 predlzena hlaven

Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Sa vz.58 predlzena hlaven

Príspevok od používateľa majac »

Pani, mam technicku otazku: pri predlzeni hlavne je moznost vzniku nebezpecenstva, ze sa odomkne zaver este pred tym ako strela opusti hlaven? Bude teda potrebne nejako oneskorovat odomykaci cyklus? Alebo je to dimenzovane s dostatocnou rezervou? Zase pri velkej rezerve by to nefungovalo ani v originale? Viem, ze niektory sa nad dlhsou hlavnou zamyslali, len neviem ako daleko dosli.

Dakujem
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

.... pocitam ze na dlsej hlavni bude iny twist ako v origo a mozno vratna pruzina....

ale najlepsiu odpoved ti daju v gunexperte tam nieco take vyrobili :)
http://www.gunexpert.cz/products/sa-vz- ... rt-sniper/
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Nomed, pochybujem, ze chalani sa budu delit s know how. Skor mi ide o nejaky brainstorming, lebo pochybujem, ze to tu niekto robil. Menit twist velmi nechcem, lebo nebudem menit municiu. Ta zostane klasika vz.43, ale zase v pripade predlzenia twistu by sa dalo dosiahnut skorsie opustenie hlavne strelou a mozno by nebolo treba nic riesit. Otazne je ci by to potom bolo este vhodne pre danu strelu. Mno nic, uvidime. Ale pokus omyl tu bude drahy :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

a o kolko cm ju chces vlastne predlzit ?
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Mno, teraz sme na 15.35 palca, ciel lezi niekde medzi 18-20 palcami. Chalani z GE maju na tom ich speciale 22 palcov. Tak uvidime.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

skoda ze ta tato otazka nenapadla pre ich prezentaciou vo Vistuku .... uz sme mohli bit mudrejsi :oops:

ale "prinajmensom" by som tam supol silnejsiu vratnu pruzinu (moj laicky nazor :? ...)
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Nomed, na prezentacii som bol a velmi skoro odisiel. Mozno som velmi narocny, ale ta akcia bola dost nezvladnuta. Ale to je iba moj nazor.

M.
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

to Nomed pozrel som sa ti na to do mudrej knihy v SA VZ. 58
za sociku totiz vymyslali nieco na sposob RPK a tam uprava:

- dlzka hlavne bola zvacsena o 200mm, zadna cast hlavne, kryta predpazbim bola zosilena cca (21mm) na 2 nasobok, priemer plynoveho kalalika sa nezmenila...
potom... sa tam pise o tom ze bola vykonana uprava na piestiku ktory bol zabruseny o 1mm na rozmer 11mm lebo bol tam problem s kadenciou a ulamoval sa lavy ozub zavorniku.... cielom bolo znizit kadenciu ale v zasade sa tu nic nepise o pruzinach... Ale myslim ze sa bude dat postupovat rovnako ako pri skracovani hlavne u 58 tam sa tusim dierka zvacsuje a tu by sa mala potom zmenšiť ale to je len moj odhad...
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

ja mam objednanu hlavnovinu na dlhsiu hlaven a idem na to....

Podla mna je uplne nerealne aby sa zaver odomkol skor ako bude strela par metrov pred zbranou..si zober aka hmota piestu a nosica zavorniku sa musi pohnut z hludoveho stavu v porovnani s hmotou gulky, ktora sa v momente, kedy prejde okolo kanalika pohybuje uz veeeelkou rychlostou.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Je aj iná možnosť, existuje obmedzená séria Sa58 s originál dlhšou hlavňou, niektoré predajne zbraní ju vedia zohnať.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Mykymiki, dufal som, ze to tak bude. Zbytok sz. Co sa tyka tovarensky/seriovo vyrabanych pusiek z dlhou hlavnou, nemam zaujem. Len sa nudim a spekulujem :-)
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Napíš farsovi. Má origo "kanadanku".
Nech Ti zmerá plynový kanálik.
Zvyšok bude pravdepodobne ako na klasike.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Vaše obavy sú neopodstatnené, kym dojde k plnému odomknutiu strela už je dávno vonku, ano tlak pri odomykaní bude vačší, presne tak ako je to pri flintach AR15 keď sa mení polohoa doberu plynov, dlžky hlavne pred a po odbere... celý problém je len to , že k odomykaniu bude dochadzať pri vyššom tlaku a uzamykací mechanizmus môže mať nižšiu životnosť , ale skor zodereš tú hlaveň obyčajnú.

V čase 0,07s PO OPUSTENÍ ÚSTIA HLAVNE bude projektil už na 50m a bude mať rýchlosť 691m/s, toto je ale rátané po opustení hlavne, takže sa môžeme toho držať len orientačne len aby sme si vedeli predstaviť ako rýchloveci dejú.. ale my sa tu bavíme o cm takže ...

problém s tlakom možeš čiastočne riešiť zmenšovaním alebo zväčšovaním odberu plynov.

OT : ja mením hlaveň na AR15 zo 16 na 27" :)) to bude iný záhul, tam už musím výrazne posunúť odber plynov do predu. Pri Flinte AR15 sa odporúča za odberom plynov mať optimálne 6,5" ale je možné to skrátiť na 3" po ustie. V podstate ta 58ma bude fungovať aj so slabším strelivom.



tu pridávam foto z múdrej knížky, všimnite si kedy dochádza k odomykaniu.

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

tu je foto pokusov o RPK
Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Zdroj : Kniha Jiřího Fencla , SAMOPAL vz.58
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Duros, ked sa na to pozries, tak 0.07 sec ti trva jeden cyklus, cize vytiahnutie nabojnice, zasunutie noveho naboja a napnutie mechanizmu. Ono to je aj logicke, kedze kadencia je cca 12 ran za sec. Takze prenos tlakoveho impulzu cez kanalik po prechode strely az k odomknutiu zaveru bude zhruba polovicny. A popisat rychlost strely v hlavni z bodu T0 si teda netrufam :D . Nevadi preberiem to s odbornikmi a dam vysledok.
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

Dlhsia a tazsia hlaven s novym plynovym nasadcom stavana v kanade firmou Dlask arms...
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "