Zablúdená guľka

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Registered for: 17 years 5 months

Zablúdená guľka

Príspevok od používateľa Black Powder »

Zablúdená guľka takmer zabila na juhu Slovenska 12-ročné dievča
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/krimi- ... ievca.html
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja to uz davno vravim, ze vacsia pravdepodobnost je, ze schytam v lese zabludenu od polovnika alebo pytliaka, ako od zufalca s 58-ckou. Ale jednemu panovi to nie a nie vysvetlit, on si stale mysli to svoje...
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa marksman2 »

Obrázok

Projektil je v mieste špičky nepoškodený bez deformácii po kontakte s čímkoľvek od čoho sa mal od zeme odraziť (vraj verzia od poľovníka), takže porušenie bezpečnosti a žiadna náhoda so zablúdenou.


Vzhľadom na ranu v jej tele mal stále dostatočnú dopadovú energiu. Dievča malo šťastie, že to nešlo do tváre.
pertr 112
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa pertr 112 »

Som poľovník strieľal som od 22LR až po 8x68S všeliaké ráže a neviem si predstaviť akú diaľku by musela tá guľka letieť aby ju zastavila takáto šnúrka a nejako sa mi ani nechce veriť že by takto v tej šnúrke ostala buď by ju preletela a dievča by dopadlo horšie alebo by do nej len narazila a spadla na zem. Či bola odrazená od zeme alebo nie neviem ale minule na strelnici po streľbe som si išiel pozbierať terče a tiež sa mi podarilo nájsť projektil ktorý spravil v zemi asi 2m dlhú ryhu a guľka bola nepoškodená práve si ju pozerám a okrem toho že vidno ako bola zalisovaná a drážky od vývrtu jej nie je nič. Tak že ak to bol dáky strašne plochý lízanec zeme tak by to asi aj mohlo byť či?
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa slimaaak »

Tak tomu neverim, strela musela mat inu kineticku energiu a aby nakoniec takto skoncila vo volne visiacej snurke mikiny ci coho... :?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

marksman2 : co je to za kaliber ? .223 ? 7,62 ??
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

7,62 vystrelená vraj z vz58 upravenej na poľovné účely (zásobník)
zdroj JOJ
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Hlavne že vz 58 podľa zákona nemôže byť upravená na poľovné účely :?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

darmo to sa neporadi kazdemu trafit na taku vzdialenost snurku na mikine. To dievca malo velke stastie v nestasti...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

maclos: a to si kde vycital ???
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

po strelbách zo SAvz.58 v zime sme pri zbere terčov na 250metrov našli okolo terčov na zladovatelej vrstve snehu nepoškodené streli vystrelené z našich samopalov.Zrejme tie čo išli do snehu,zeme a pod... Na niektorých strelách neboli ani škrabance. takže mohol trafit čokolvek mäkké a nemusela sa strela poškodit , ale ktorý polovník striela z celoplaštovou strelou???? ja polovník niesom tak prosín o zhovievavost.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ja síce som, ale iba začínajúci. V každom prípade, na líštičku by som v hentakej lokalite bral skôr brok.
pertr 112
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa pertr 112 »

To by ťa dlho nebavilo brokom buď by si musel vábiť alebo na vnadisko oboje je dosť náročné skôr by tam bodol 22 Hornet.

Celoplaštovou strelou sa na líšky zvyklo strieľať kôli koži aby ju veľmi neroztrhlo a hlavne bývajú lacnejšie.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Kdesi na českom webe bolo videjko, tá strela má na druhej strane výraznú priečnu rýhu... kľudne mohlo dôjsť k odrazu. A tá šnúrka ju nezastavila, strela skrz šnúrku a mikinu zasiahla dievča do hrudníka, cca 1/2 cm tržná rana... a tak zostala "zaseknutá" v tej šnúrke.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Turbiak: No u našich odborníkov na polícii, povedali mi že samonabíjacia zbraň ktorá bola upravená zo samočinnej, nemôže byť zapísaná na poľovné účely....
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"