V Bratislave prepadli poštu, zranili SBS-kára

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

V Bratislave prepadli poštu, zranili SBS-kára

Príspevok od používateľa 3500korun »

http://bratislava.sme.sk/c/6379487/v-br ... -kara.html

"Neznámy muž mal pri sebe zbraň, z ktorej podľa doterajších zistení niekoľkokrát vystreli. Policajti na mieste zaistili niekoľko nábojníc z plynovej zbrane. K materiálnej škode nedošlo,"
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Čo začať kritizovať ako prvé, to, že to bola plynovka alebo to, že to bolo v Bratisleva Vrahuňa ?
inspiring_dhawan

Príspevok od používateľa inspiring_dhawan »

alebo to ze Uzbecka je v Podunajskych Biskupiciach a ne vo Vrakuni.
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

teraz to bolo na jojke. aspon ze pekne redaktorka povedala ze to bola plynovka. takze vidiet ze tu plynovku nosi hoci kto.
inspiring_dhawan

Príspevok od používateľa inspiring_dhawan »

hm, akurat vcera mi dosiel Zlty listocek, a mal som si ist po zasielku na Uzbecku. Hm, keby som sa rano nebol ponahlal do prace, tak by som sa tam rano bol vyskytoval.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ved raz padne kosa na kamen :shock: .
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

bus

myslis tym, ze nejaky civil zastavi pachatela, alebo to urobi SBSkar?
vzhladom na to, ze som prave cerstvo absolvoval skusky odbornej sposobilosti SBS /aby mi neskoncila sk.C ZP/ si dovolim tvrdit, po tom com som si vypocul na skuskach,ze SBSkar v 80% nebude vediet kedy pouzit zbran a ako sa zachovat :!:

Po skuskach som mal o tom debatu s pracovnikom MV, ktory bol rovnako rozcarovany z toho co tam pocul...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Znamym porekadlom som myslel, ze plynovkar to schyta ostrou zbranou od obete. Ci uz to bude SBS-kar na poste alebo v banke, alebo civil niekde na ulici. Drzost plynovkarov nabera na intenzite. Neviem, ako to mam nazvat, ale ist do "akcie" s vedomim, ze sice mam len plynovku, ale aj tak idem urobit prepad ? Je to maxi odvaha alebo totalna hlupost ? Az to raz plynovkar schyta ostrou, snad ostatni odvazlivci ( ci skor hlupaci ? ) zacnu viac uvazovat o riziku, ktore im hrozi.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dakujem
Naposledy upravil/-a matus69 v 31 Okt 2014, 22:55, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

presne, tie peniaze a mozne potahovacky za to nestoja.
za uvahu ale stoji: vhodna pozicia voci utocnikovi a zaroven pripad, ze by sa mu zacala sitaucia vymykat z ruk a zrazu by siahol po rukojemnikovi. mal by niekto odhahu stlacit spust?
dufam, ze kazdy chape, ze sme na urovni akademickej debaty. dakujem
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

ak by islo len o peniaze tak neni o com, ale v tomto pripade pachatel strielal, a vtedy sa moze hocico stat, aj ked striela len do stropu. vedeli by ste v takom pripade rozoznat vystrel z plynovky od ostrej? sorry ze sa pytam ale v zivote som nevidel vystrel z plynovky
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

bus driver napísal:Neviem, ako to mam nazvat, ale ist do "akcie" s vedomim, ze sice mam len plynovku, ale aj tak idem urobit prepad ? Je to maxi odvaha alebo totalna hlupost ?
IMHO je to z ich strany celkom realistický odhad súčasnej situácie.
Koľko už len plynovkárov za posledných 10 rokov ľahlo pri nejakom prepade?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

No niekto uz len bude prvy :D.
inspiring_gates

Príspevok od používateľa inspiring_gates »

Lukee1811 napísal:vedeli by ste v takom pripade rozoznat vystrel z plynovky od ostrej? sorry ze sa pytam ale v zivote som nevidel vystrel z plynovky
Z vacsej vzdialenosti alebo ak nevidis priamo vystrel tak sa to da rozoznat dost tazko. -kazdy kaliber a zbran ma trochu iny zvuk a ci je to plynovka alebo ostra by som si teda radsej nechcel tipnut. Urcite pri tychto situaciach treba pristupovat vo vlastnom zaujme ako by islo o ostru.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa jafo »

bus driver napísal:No niekto uz len bude prvy :D.
Prvenstvo ma uz niekto iny:
Policajti zastrelili Jozefa († 20), ktorý prepadol benzínku a unikal
http://krimi.cas.sk/clanok/193859/polic ... nikal.html
V clanku myslim neuvadzaju ze slo o plynak ale pokial sa pamatam dobre pachatel mal plynovu zbran
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"