Prerabka lisu na motor

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Prerabka lisu na motor

Príspevok od používateľa Rasto »

Mam trochu viac volneho casu a pri browsovani som narazil na zaujimavy system prerabky prebijacieho lisu na elekricky pohon.
Daju sa kupit cele sady v statoch na jednotlive lisy, ale ako vzdy je to za nekrestanske peniaze a preto nad tym uvazujem ako dalsi DIY projekt ;-)
Nemate to niekto nahodou doma, popripade neviete kde zohnat pre zaciatok najdolezitejsiu suciastku magneticky brzdeny elektromotor s prevodovkou?

http://www.youtube.com/watch?v=dElp-y-j ... re=related

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Úplne bude stačiť servo motor pripadne krokový motor.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Len neviem aky silny musi byt, lebo podla sily idu ceny exponencialne hore a neviem sa na slovensku dopatrat k takemu motoru s magnetickou brzdou.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Daj metrovú páku a na koniec vedierko na vodu 1Nm je jeden kg na metrovej páke tak budeš vedieť aký silný motor ti bude stačiť .
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

ani nie ... 1Nm je 1kg na 10cm páke, alebo 100g na 1m páke :wink:

Jednoduchší sa mi zdá pneumatický systém s jedným valcom, pre jednoduchšie riadenie rýchlosti a sily.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No pneumaticke vyzera byt zlozitejsie na prvy pohlad a hlavne hlucne oproti indukcnemu motoru, ktory nie je skoro vobec pocut vratane prevodovky.
Taktiez ma magneticku brzdu ,ktora zastavi a stoji, pricom ma i reverz, co si neviem tak jednoducho predstavit u pneumatickeho systemu.
Taktiez ma poistku proti pretazeniu, cize by nemal zlomyt lis, ked sa daco sprieci ;-)
Ale som otvoreny vsetkym napadom a zatial to je v teoretickej rovine, pricom do reality to chcem pretvorit na buduci rok, ked budem mat cas.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Magneticky brzdeny motor aj s prevodovkou by si zohnal z niektorych typov liniek zo starych zavodov.

Nevidim vsak moc jasny dovod naco je takato uprava lisu dobra ? Myslim si ze v skutocnosti s tymto systemom budes mat ovela viacej patalii ako keby si tu páku tahal rucne ale mozno ze mas ine dovody ktore nepoznam.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hlavne na co to chcem je uprava nabojnic 9mm luger a .223 rem cize hromadna linka s akou takou konzistenciou.
Nasypat plny podavac namazanych nabojnic a dosypavat, nech to odsypa ;-)
Neskor by som chcel i prebijat, ale pod kontrolou, akurat netahat za paku, ale kontrolovat proces prebijania.
Mam vyrieseny podavac striel, podavac nabojnic je v dohladne, takze uz len vymysliet a zrealizovat pohon, nech travim viacej casu s rodinou ci na strelnici ako robenim nabojov na plinking.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

moc tomu nerozumím, střílím celkem dost a stačí mi přebíjení u televize, a to se dívám jen na zprávy, žádný filmy, jeden den kalibrace hilzen, druhej den ozápalkovat a nasypat, pak 5 dní volna, když dělám do dvou flint tak den navíc.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Keby sme sa uspokojili s vynajdenim kolesa, ze nam to staci, tak kde by sme boli teraz?
Treba napredovat a preto vymyslam, nech neostanem pri tom ako do konca zivota taham tu istu paku.
http://www.youtube.com/watch?v=Wp22uIuu1yc
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

No miestami by som sa asi bal o svoje palce.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Jean ked nevies co robi tvoja lava ruka a neveris jej, tak si das vypinac na pravu a lavu si priviazes o telo :-)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Rasto napísal:Mam trochu viac volneho casu a pri browsovani som narazil na zaujimavy system prerabky prebijacieho lisu na elekricky pohon.
Daju sa kupit cele sady v statoch na jednotlive lisy, ale ako vzdy je to za nekrestanske peniaze a preto nad tym uvazujem ako dalsi DIY projekt ;-)
Nemate to niekto nahodou doma, popripade neviete kde zohnat pre zaciatok najdolezitejsiu suciastku magneticky brzdeny elektromotor s prevodovkou?

http://www.youtube.com/watch?v=dElp-y-j ... re=related

Obrázok
Rasto ak mas vytypovaneho konkretneho vyrobcu a typ mozem sa ti popytat u nas vo firme, ci by to nevedeli zohnat. Mozno by sa vedeli dostat k dobrej cene. Ja sam mam teraz na starosti zakazku, kde sa bude aplikovat maly krokovy motorcek, ktory ma kludovy moment 1,2 Nm. Jeho cena je cca 50E a jednoduchy menic k nemu je za 70E. Treba k tomu este (spinany) zdroj jednosmerneho napatia.
Ten menic ale treba aj niecim riadit. Take PLC od firmy Omron (typ C1PL) vieme splasit za cc 460E. Este by si potreboval programatora, co by ti spravil program na riadenie toho menica a potreboval si vstupy a vystupy zadefinovat.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Na jednoduché ovládanie otáčok krokového motora stačí tester na krokové motory prípoji sa len motorček a nastavia potrebne otáčky ,v prípade že chce riadiť motor cez PC ako v CNC stroji dá sa zložiť cela elektronika. viac sa dá o tom dočítať na CNC fóre. Tak isto o serve a ovládačoch pripadne fre programoch.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

How how chlapi brzdite, idete moc do problemu.
Tu nestaviate CNC programovatelnu masinu, ale obycajny motor s magnetickou brzdou a prepolovanymi kontaktami na spatny chod nothing less nothing more :idea:
Ide o min 90W motor s prevodovkou 30rpm a ako som uz spominal s magnetickou brzdou, lebo taky pouziva original.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"