Ako vyčistiť z hlavne meď

Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Ked uz sme pri teme, poradte, kde sa da objednat nieco konkretne na odstranenie medi z hlavne? Niesom velky chemik, ani technik, takze sa musim pytat. Pat a Mat maju totiz skvele prebijanky. Mal som este asi 20ks, ktore si u mna nechal a zabudol kamos .. No niet toho dabla ich dostat z drazok :evil:
dik
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Na odstranenie medi z vyvrtu sa da pouzit sajrajt na baze amoniaku, ktory tu med rozpusti. Ako sa to presne vola si nepamatam, kupil som to raz v DEASe v BA.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

Tipoval by som Robla Solo Mil, http://www.ballistol.cz/zbrane4.htm . Sajrajt je to brutalny;)
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Tak tak, to je presne ono :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5260
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

spherixis napísal:Ked uz sme pri teme, poradte, kde sa da objednat nieco konkretne na odstranenie medi z hlavne?
Milfoam FORREST - skandinavske armady s tym drhnu kanony a hufnice,ja vsetky gulovnice a pistol.Biela pena,napustis s tym hlaven doplna,nechas posobit 15-30 min. Vytries-dokonale cisty vyvrt.
Mnoho ludi,ktorim som svojim Forrestom vycistil gulovnicu (a to sa dusovali a prisahali na Alaha,Krisnu,Jehovu atd...ze maju vraj total cistu hlaven) nechapavo krutilo,kde sa zobral ten bordel a ake maju hlboke a ostre drazky... :twisted:

Spotrebitelske najmensie balenie ma vydrz cca. 60 cisteni dlhej gulovnice.Dovaza Jedlička zo Zelenca pri TT.

http://www.milfoam.fi/barrel_cleaning_products.html
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Diki! Balistol sa da objednat z CZ stranky :)
LOVEC: Da sa niekde objednat aj ta svedska slahacka ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5260
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Je to vlastne finska slahacka... 8)
Zavolaj Jedlickovi a posle ti to postou,ja to chodim kupovat priamo k nemu.
0905 248 478 - Jedlička.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

a koko vyde jedno to balenie tej super slahacky, ja by som to tiez velmi chcel, ja strielam prebijane len obcas, ale som taky trochu uchyl na cistotu zbrane, a vadi mi aj ta totalna mikro drazka od prachu ktoru odtial neviem dostat a rad by som to mal absolutne ciste.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Lovec: diki, zavolam mu v pondelok? Co stoji ten Spaß?

Inak vyhrabal som doma Brunox, ktory inak nepouzivam, precital navod a pretoze sa pise, ze rozpusta medziinym aj med, vystriekal som hlaven, nechal pol hodku posobit a co sa stalo? Absolutne nic :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3136
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

na dlhú používam obyčajný čpavok, do komory natlačím kus školskej gumy orezanej na trochu večší priemer ako komora tak aby som lauf utesnil. Do uzamykacej časti puzdra záveru natlačím hajzlák keby náhodou guma trochu prepúšťala. Z predu naplním lauf čpavkom, nechám 15-20 minút pôsobiť, vylejem zelenú vodu a lauf je bez medi. Potom do nábojovej komory napchám hadičku na stáčanie vína a prepláchnem lauf teplou vodou, osuším a nakonzervujem konkorom. Najlacnejšie a najefektívnejšie riešenie.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5260
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Spray ma 90ml a stoji tusim okolo 400,-Sk? :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."