Prerabka lisu na motor

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Možno máš pravdu ,nevidím poriadne na ten motor na fotke ale pripadá mi ako krokový motor alebo servomotor toť brzdený motor aký potrebuješ .A ten ovládač motora na fotke mi príde ako jednoduchý tester .
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Jedna sa originalne o indukcny motor s magnetickou brzdou a prevodovkou cca 30rpm.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

bum napísal:Možno máš pravdu ,nevidím poriadne na ten motor na fotke ale pripadá mi ako krokový motor alebo servomotor toť brzdený motor aký potrebuješ .A ten ovládač motora na fotke mi príde ako jednoduchý tester .
Na to, aby si mohol motor nazvat servom ho musis mat napajany z riadiaceho systemu (napatovo-frekvencneho menica) a do riadiaceho systemu cez snimac aj zavazbeny.
Indukcny motor je motor asychronny. To su tie klasicke hovada s valcovym puzdrom, rebrovanim na puzdre a chladenim vrtulou napojenou na rotor. Obycajne su natrete na modro. Motor na obrazku asynchronnak nie je.
Nemyslim si, ze by to bol krokovy motor. Ten musis tiez nejako riadit (posielas mu impulzy, ktore zodpovedaju natoceniu rotora, frekvencia impulzov zodpoveda rychlosti ak ho chces riadit na rychlost).
Neviem si predstavit, ze by si zobral hentaku krabicku a stuknutim bez zlozitej elektroniky riadil krokac. Nebude to nahodou prachobycajny jednosmerny motor a v krabicke spravena jednoducha reverzacia ?
Plus akonahle mas na hriadeli motora pripojeny hentaky moment, nemyslim si, ze ho treba vobec brzdit. Zataz ho zastavi sama.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Rudo tusim sa vyznas, len ti unikaju zakladne detaily lebo si sa do toho ponoril cely :-)
http://czcustom.com/autodrivexlsuper1050-900.aspx
Ako mas v texte napisane jedna sa o elektromotor s magnetickou brzdou.
Viem to lebo som sa taky snazil zohnat stand alone.
Je to Oriental motor 5RK90GU s prevodovkou 5GN 50 KA.
Magneticku brzdu potrebujes pre okamzite zastavenie a udrzanie zataze, zaroven tam mas ovladanie spatneho chodu, cize nic neobvykle pre standardny motor.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Ak chces, mozem sa ti opytat u nas, ci to vedia zohnat a za kolko.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dik informativne sa mozes spytat inac ocakavam peknu palku :-)
Nasiel som inzeraty na motory s prevodovkami bez brzdy, ale urcite by boli vhodne.
napr.
http://www.top-bazar.sk/stroje/ostatne/ ... kou-22642/

Tych 26ot/min je skvelych, nestihal by som dosypat komponenty :-)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Rasto, to je asynchronnak s prevodovkou velkou ako Kingkongova ranna stolica. Asynchronny motor sa toci vacsinou 1400 ot/min pri sietovej frekvencii 50 Hz. Ak je tam prevodovka na 26 ot/min, tak mi to dava prevodovy pomer cca 1:53. Nie som odbornik ani nemam skusenosti, ale to da na hriadeli taky moment, ze by si mohol prebijat tankove naboje. Dalsia vec je, kde zozenies trojfazovy privod.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Rudo to bolo ako priklad co som nasiel na inzercii.
Trojfazovy motor napojis i na jednofazove napajanie, len bude mat o cosi mensi vykon ...
Zatial som v rovine nerozhodnosti, cerpania co najviac informacii a ked budem mat potrebne vedomosti a jasnu predstavu zacnem zhanat komponenty, pricom musim mat stastie, lebo ako som pisal len novy motor bude stat majland ;-(
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Rastik, kludne sa potom ozvi, dake 1,1kw prirubove sa mi povaluju v pivnici. Za hrst vceliciek pustim dalej :)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Co ste to za ludia ? ? Jedine, co sa mne povaluje v pivnici su knihy a zavaracie pohare...
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Mal si pravdu, je to indukcny (cize asychronny) motor, ale jednofazovy. Veduci povedal, ze si to mas zohnat individualne, lebo cenovy rozdiel by v tom nebol ziadny. Zaroven som sa ho pytal na nasich dodavatelov, ci nemaju jednofazove v ponuke (Omron, Yaskawa, Nord) a nie, nemaju. Len trojfazove asynchro alebo serva.
Krokovym motorom by to bolo tiez obtiazne riesit. Potrebujes tam okrem napajacieho zdroja aj generator pulzov. Obvod by mozno nebol konstrukcne zlozity, lebo ho potrebujes riadit na rychlost, ale zohnat krokac v takom vykone by bolo asi drahe. Kolem a kolem: za tie vydaje by si mohol tahat pakou do konca zivota na dvoch autoloaderoch :) alebo si zohnat brigadnika.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Diky za opytanie sa, problem je skor v tom, ze ten motor som na slovensku nenasiel, mozno su na nasom trhu dake alternativy, ale tiez o nich neviem.
Abakan diky za ponuku, ale tie mnou spominane boli s prevodovkou na 26 otacok cize idealna rychlost.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

nechcem rypat, ale zo starych sijacich strojou by ti magneticky brzdeny motor nestacil?
Skus pozret najblizsieho technika na sijacie stroje, pripadne srotoviska.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Mam doma jeden zaujimavy kusok-motor(ziadne hovado) na 220 s prevodovkou kde si rucne radis rychlosti..nieco podobne som este nevidel..Otec to odniekal splasil a nikdy som nanho nenasiel vyuzitie..
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Wild znie to zaujimavo mozete sem hodit par foto, kto ma co v pivnici? ;-)
Sijaci stroj z toho robit nechcem a podmienka musi byt zatazova prevodovka prinajmenej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"