Beretta 92

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Treba potom len pre objektivnost dodat, že ocelove vedenie ma podstatne vyssiu zivotnost ako to tvorene zliatinovym ramom, cize ked niekto hlada zbran vyssej zivotnosti tak bud ocelak, alebo plastak s ocelovym vedenim. Samozrejme 90 percent ludi neostriela ani zliatinu.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Bludy ? No dovol... ?

Nie je plastak ako plastak. Ako pisem..: Su plastaky, ktore maju plastovy ram, ktory vsetko drzi pohromade.. a plasty, ako vsetci vieme, nie su tvarovo stale, vekom degraduju, menia chyzikalne vlastnosti..

Pri K100 je vsak ram ocelovy. Plast je na nej v podstate len "pazbenie". Pistol vy fungovala, aj keby bol dreveny.. (s prehananim :) )

A to je rozdiel.

Jasne.. kovovy ram je o inom.. aj o cene. ale ked chce chalan zainvestovat na mierenku, preco nie napr GP Xcalibur ? To je podla mna nadherny kusok..

Najlepsie chalan urobi, ked si vyberie sam. My mu mozeme len poradit, ako sa rozhodovat, nie ako sa rozhodnut..
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nikto tu ziadne take legendy o smrti nepisal. Je proste realita, ze ztieto zliatiny maj nizsiu oteruvzdornost a pevnost ako ocel. Vysledkom je zarucene vzdy to, ze po par desiatkach tisic vystrelov maju ramy zo zliatiny vyssie vole ako ocelaky so vsetkym co k tomu patri. Zliatiny sa zacali pouzivat kvoli znizeniu hmotnosti (teda pre ten isty dovod ako neskor plast). To ze maju negativa je davno zname, naco sa o tom hadat.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

el_fuego333 napísal:...Pri K100 je vsak ram ocelovy. ...
prestuduj si normu STN 39 5002 a zistis ze tvrdis nezmyslel. Ocely kontajner nie je ovelovy ram.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

gewehr napísal:
el_fuego333 napísal:...Pri K100 je vsak ram ocelovy. ...
prestuduj si normu STN 39 5002 a zistis ze tvrdis nezmyslel. Ocely kontajner nie je ovelovy ram.
Mas pravdu, myslel som to tak, aby to pochopil. ze v K100 to, co nesie zaver, hlaven a bicie ustrojenstvo je ocelove, robustne, z jedneho kusu.
A nie plast a v nom zalisovane cudliky, ako pri inych zbraniach.
Z mojho laickeho pohladu je to s tym "bezne pastaky" nedaju porovnavat, a zliatinove odlahcene kolajnicky asi tiez.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

el_fuego333 napísal:Z mojho laickeho pohladu je to s tym "bezne pastaky" nedaju porovnavat, a zliatinove odlahcene kolajnicky asi tiez.
nechcem nejak kazit radost, ale daju. K100 je aj ked zoberieme do uvahy konstrukciu kontajnera standardna zbran s plastovym ramom a ma vlastnosti +- ostatnych sluzobnych plastovych zbrani. To ze je konstruovana robustnejsie ma skor vplyv na vyssiu zivotnost hlavnych casti ako na to ze by sa s nou strielalo inak. Osobne v dnesnej dobe by som dal prednost pred zliatonovou zbranou bud cisto ocelovej, alebo kvalitnemu plastaku. Doba pouzivania zliatin u uzamknutych pistoli je davno prec, dnes viem plastom v kombinacii s ocelou dosiahnut nizsiu hnotnost a vyssiu zivotnost (nizsie opotrebenie) ako u zliatin. Vsak realne sa zliatinove vyrabaju modely z doby predplastovej alebo ich kopie. Samozrejme pouzutie titanovych zliatin u vykonnych revolverov je uplne ina kapitola.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

elado napísal:...Strel si z toho a porovnaj si spätný ráz s hocijakou zliatinovou alebo oceľovou pištolou...
mno, prave velkost spatneho razu a problematika jeho subjektivneho vnimania je kapitola sama pre seba a co docinenia skor s uchopom a vyvazenim zbrane ako s hmotnostou ako takou. Naprikla tebou spominane Sigy maju dost problem s vyssie polozenou hlavnou a teda vyssim klopnym momentom pri vystrele.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Gewehr, plny suhlas so vsetkym. Mne ide prave o tu zivotnost, a aby ruka ostala cela, ked pride sieria nabojov, kde bude kazdy druhy tormentacny.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

fuego, poznas zbran HK VP70?

Je to uplne prva seriovo vyrabana zbran s polymerovym ramom. Zacala sa vyrabat leta pane 1970 az do 1989. Napriek veku sa tieto vyse 40 stare pistole stale uspesne pouzivaju a funguju (najma v USA v nasich koncinach je to skor zbierkova zbran).
Suma somarum: zmeny vplyvom veku fyzikalno-chemickych vlastnosti polymerovych ramov su IMHO marginalne.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

No ... Aj plast vydrzi , ked sa s nim nechodi po slnku, alebo ho neocistime niecim, co ho depolymerizuje... :)
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

jadnoducho berreta je kov alebo zliatina
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

aby sme sa vratili k teme... najkrajsiu Berettu 92 som videl nadavno na IWA. Na stnaku tureckej zbrojovky. Spracpvana bola krajsie ako original o halu dalej.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Beretta vydava upgrade stavajuceho modelu kvoli novemu vyberu kratkej zbrane pre US Army:
http://kitup.military.com/2014/12/beret ... ndgun.html
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Neviete kde sa dá reálne na Slovensku kúpiť Beretta 92 FS? Klasický dizajn,bez líšt a normálne mieridlá,v čiernej farbe? Skúsil som pár predajní a nikde nič....
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"