9 mm Luger

eloquent_mendeleev

9 mm Luger

Príspevok od používateľa eloquent_mendeleev »

Zdravim. Zaujima ma, co hovorite a pripadne ake mate skusenosti so strielanim s prebijanimi nabojmi u Glocka raze 9mm Luger? Mozu taketo naboje s olovenou strelou poskodit hlaven? Ake naboje a zlozenie strely by ste mi odporucili pre nacvyk strelby? Pri prebijanych sa po com asi predavaju naboje? Vdaka
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Stanco07:

Odpoveď máš v PM

A inak prebíjať môžeš podľa zákona len pre vlastnú potrebu :wink:

V ČR prebíjané robí Limit - 3,50 CZK a v SR som videl od Aresa - strela 147 gr, oceľ. nábojnica - 4.50 SKK.
Naposledy upravil/-a inspiring_haslett v 02 Apr 2008, 23:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa cmy »

fugaga: mas s tymi prebijanymi nejake skusenosti? 4.5 mi pride ako fajn cena za treningove strielanie.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

ja tie aresy pouzivam v k100, taktiez aj Fx a tiez aj majac vo svojej CZ75 TS. Co sme boli spolu v castej a na IPSC v komarne, tak nikto sme nemali s nimi najmensi problem (majac tam mal ale nejake geco alebo ake), su omnoho lepsie ako Norinco. U mna je to jasna volba a budem kupovat asi uz iba tie.
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

cmy: Skúsenosť s nimi nemám, prebíjam si svoje :D. Majú oceľovú nábojnicu. Minule som sa bavil s jedným strelcom a spomínal, že mal s nimi nejaké závady.....v akej zbrani to bolo si už nepamätám. Inak strela je teflón 147 gr. RNFP., možno robia aj inú gramáž. Ako píše kapula, on s nimi nemal problém. Najlepšie je kúpiť a vyskúšať. Každej zbrani chutí niečo iné, čo do spoľahlivosti tak do presnosti.
Tu je už niečo na túto tému popísané: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=851
stačí hľadať :)
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

http://frag.110mb.com/

Pekny test JHP a jedneho SP
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cmy, tiež mám s nimi už nejakú vlastnú skúsenosť. Pár sto som ich už vystrielal. Do čízy to (Ares, EPRX a PBRX strela) občas ládujem, keď nemám po ruke lepšie. A funguje mi to takmer bez problémov. Občas mi to nevyhodí nábojnicu, zrejme kvôli nižšej navážke prachu (pravdepodobnosť od 1:30 do 1:50, ako kedy). Jedna mi rachla v komore. Keď ju vyhodilo, bola dosť nepekne roztrhnutá - našťastie bez následkov. Zrejme už predtým bola nábojnica prasknutá a ja som si to pri nabíjaní nevšimol. Pokiaľ ide o Glocka, kusla sa mi/nám 1 z možno 100 prebíjaných od Aresu. Jediné mínus, že mi/nám hlizny často vyhadzovalo proti ksichtu, čo sa nám s iným strelivom z toho istého Glocku nestávalo. Presnosť neviem kvalifikovane posúdiť, keďže v mojom prípade je chyba zatiaľ takmer vždy na strane strelca.
:D
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Moja CZ75B ma podobny problem s prebijancami od Aresu cca 1:50 zostane vysiet v okienku. Na terci je mozne potom vidiet, ze strela letela bokom. Na mierenku nic moc, ale na zhadzovanie poprov to staci.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

AKI, na tvoj názor dosť dám, tak mi skús objasniť, čím to je. Fakt ide o to, že je v nich menšia navážka prachu? Lebo mne nič iné nejak na um neprišlo. A ak prišlo, tak aj odišlo ako nepravdepodobné. Ja tomu totiž pripisujem aj tie nábojnice, ktoré mi z požičaného G flusalo do tváre. Proste - málo prachu = menší tlak plynov = zhoršený pracovný cyklus záveru = nevytiahnutá nábojnica u ČZ, resp. nábojnica vyhodená vzad (do ksichtu) miesto na stranu u G.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Dobra otazka....Normalna statistika mojej 75-ky je tak 1:1000 tolko zlyhacov ako z prebijancami od ARESU som este nemal.

Bocne prerazene strely nemam exaktne priradene k zaseknutym nabojniciam. Pri mierenke vzdy strielam serie po 5 nabojov a manzelka hlasi dalekohladom umiestnenie zasahu. Lepim az po 20-30 ranach.

Teoreticky mas pravdu, mensia napln ma za nasledok nedostatocny impulz na zaver. Ukazuje na to aj bocny prieraz - strela nema dostatocnu rotaciu co by musela byt naozaj mala rychlost.
Uvazoval som skor nad malym priemerom strely co ma za nasledok nizky tlak + strela sa strhne v drazkach. Ta hruba vrstva laku na strelach vyzera podozrivo. Mozno na zbraniach co maju uzsi vyvrt to funguje lepsie a moja 75ka ma toho uz vela za sebou.
Naboje so kupoval z MAJAC-om a on nema problem. MAJAC ma aj novu zbran. Normalne ARESY, teda nie prebijance strielam bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

tak, tak prehnal som ich cez hlaven uz dost cez tisic a bez akychkolvek problemov. Funguju v C75TS aj STI LS9.

tazko povedat co ma na to vplyv. seria je ta ista ako AKIho. Pravda je, ze obe zbrane su nove, ciza cca 6000, STIcko 200 :)
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Stanco07

Tvoju otazku uz glockaci rozobrali skus

kratke zbrane/glock/glock a prebijane naboje/ sa to tusim vola...

A konkretne si precitaj Gunslingera bod 2. :P
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Co vravite na naboje Blazer Brass 9mm Luger 115gr. FMJ? Maju ako keby medenu strelu, som ich dnes kupil za 6.50Sk za kus s mosadznou hilznou. Aj S&B take mam, 115gr, ale tie su cele potiahnute mosadzou :).
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Mne Blasery išli bez zavad a dokonca my išli presnejšie ako SB,pukol som ich okolo 200,ustovka cez hradla G-17C,330ms,ja mam trocha stratu.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Jasne... co tebe z toho G17C este nevystrelilo hadam uz len prevareny zemiak :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"