Strelecká akadémia II.

Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Aj ja som si lv 1 spravil dva krát, raz v lete a raz v zime, je to rozdiel a z oboch som si zobral poučenie. Teraz nedočkavo čakám na lv. 2
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

Len aby bolo úplne jasné, že sa bavíme všetci o tom istom, označenie kurzov v ponuke zodpovedá ich označeniu na webovej stránke:

č. 1 - adept (príprava na skúšku) - samostatný kurz,
č. 2 - začiatočník - účasť pre držiteľov ZP a majiteľov zbrane bez obmedzenia,
č. 3 - mierne pokročilý - po absolvovaní a zvládnutí obsahu kurzu č. 2,
č. 4 - pokročilý - po absolvovaní a zvládnutí obsahu kurzu č. 3.

To len aby označovanie ako "level ...." nebolo zavádzajúce.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Tak potom opravujem svoj chaotický príspevok, absolvoval som kurz s názvom "začiatočník" číselné označenie 2 celkove dva krát. Jeden krát v lete a jeden krát v zime a teraz netrpezlivo čakám na kurz s názvom "mierne pokročilý" s číselným označením 3. a dúfam, že sa niekedy prepracujem aj do kurzu označeného "pokročilý" s číselným označením 4.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

ja tiež netrpezlivo čakám na tzv. dvojku. Ale zatiaľ je to len cez pracovné dni. Nevadí, neponáhla mi to
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Spolu s ďalšími troma členmi fóra som sa predvčerom zúčastnil kurzu mierne pokročilý s Palom Brunovským. Musím oceniť, že kurz je pokračovanie so všetkým všudy, tu už nie je čas na opravovanie úchopu a postoja. Vyskúšali sme rôzne strelecké pozície, streľbu so zmenou streleckej pozície, ako správne zakľaknúť, ľahnúť na chrbát, ľahnúť na brucho a odtiaľ strieľať, aj sme si zabehli, strieľali na skupinu viacerých terčov, strieľali jednou rukou.

Dopredu by som ale upozornil, že kurz je vhodný pre toho, kto kurz začiatočníka ZVLÁDOL nie absolvoval. Tie veci z jedničky treba doma a na strelnici nasušiť. Systém, že jeden týždeň dám začiatočníkov, druhý týždeň mierne pokročilých, tretí pokročilých... to fakt nie. Ak už ale viete zbraň normálne vytasiť, držať, spúšťať, stáť, zbraň vám nevyskakuje zo slabej ruky pri streľbe a výsledky v terči sú "v zóne", tak si myslím, že nie je prečo váhať - určite odporúčam.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja som bol tiež so Zoidbergom na tomto kurze pre mierne pokročilých. Kurz bol fakt super, mne sa osobne veľmi páči štýl vysvetľovania Pala Brunovského. Všetko, čo napísal Zoidberg je pravda.

Na kurze sme fakt nacvičovali veci, ktoré som nikdy na strelnici ešte nerobil. Ono mnohé postupy streľby, fakt potrebujú vedieť tie správne triky a postupy, aby nedošlo k nejakému zraneniu. Sám by som si isto netrúfal moc experimentovať s postupmi, ktoré nepoznám. Som rád, že mi to inštruktor vysvetlil a ukázal a teraz mám čo to trénovať.

Žiaľ absolvoval som kurz v nie najlepšej fyzickej kondícii a bolo to cítiť na výsledkoch, takže si tento kurz pre mierne pokročilých isto niekedy zopakujem bez podliatín na dlani.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Roman, electron


:!:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Zvonili ste ?? 8)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ok ok,len citam len citam :evil:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:Vyskúšali sme rôzne strelecké pozície, streľbu so zmenou streleckej pozície, ako správne zakľaknúť, ľahnúť na chrbát, ľahnúť na brucho a odtiaľ strieľať, aj sme si zabehli, strieľali na skupinu viacerých terčov, strieľali jednou rukou.
Len upresním pre prípadných ďalších záujemcov:
Kurz tejto úrovne je primárne zameraný na predstavenie horeuvedených techník a polôh a na základy ich správnej realizácie.
Je na každom účastníkovi, aby si (s pomocou inštruktora) vybral čo mu sedí a tiež rozpoznal svoje slabiny a určil si, na čo sa zamerať pri ďalšom tréningu.

Kurz len v minimálnej miere zahŕňal aj zvládanie pridaného stresu (*) pri daných aktivitách, čo je IMHO pri deklarovanej úrovni kurzu v poriadku.

(*) napr. v podobe časových limitov, psychologického nátlaku či fyzickej záťaže.
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

takže konečne bude víkendový kurz č. 2 - začiatočník:

23.6. 2013 09.00 - 13.00

počet účastníkov max. 7, prihlášky s kontaktom na adresu, uvedenú v kontakte,
- miesto konania - strelnica v okolí BA,
- podrobnosti budú upresnené iba prihláseným.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Poznate nejakeho streleckeho instruktora v okoli Roznavy?
Zisiel by sa taky kurz ako tu popisujete, ale cestovat do BA je pridaleko.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

GPI napísal:takže konečne bude víkendový kurz č. 2 - začiatočník:

23.6. 2013 09.00 - 13.00

počet účastníkov max. 7, prihlášky s kontaktom na adresu, uvedenú v kontakte,
- miesto konania - strelnica v okolí BA,
- podrobnosti budú upresnené iba prihláseným.
ja viem že tu vyplakávam, že to neni cez weekend, a bum, kupim si letenku na tri dni do ruska a práve vtedy je kurz v nedelu. Tak nabuduce. :roll:
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

v júli je pripravený ďalší víkendový termín kurzu č. 2 - začiatočník:

28.7. 2013 09.00 - 13.00

počet účastníkov max. 7, prihlášky s kontaktom na adresu, uvedenú v kontakte,
- miesto konania - strelnica v okolí BA,
- podrobnosti budú upresnené iba prihláseným.


Okrem toho sa vzhľadom k neustálym otázkam pripravuje rovnaký kurz v termínoch 10. 8. od 13.00 a 11. 8. od 09.00 na strelnici PPŠSK Prešov. Podmienkou realizácie je min. 5 účastníkov na každom termíne. V prípade záujmu prihlášky cez PM.
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

Vzhľadom k malému záujmu o pripravované kurzy na strelnici v Prešove sa tieto v plánovaných termínoch 10. a 11. 8. 2013 konať nebudú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"