ZP skupina F

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

ZP skupina F

Príspevok od používateľa C08R4 »

Chalani, da sa strielat aj s dlhou zbranou na ZP F? Napr: Chcem si kupit Mauser 98K, alebo Mosin Nagant 1891/30 a SA vz.58. Mauser aj Mosim by mali ist kupit bez problemov, zbran kat. C, SA vz.58 je zbranou kat. B a treba NP, tam by som si dal, ze na zberatelsky ucel. Ako je to s nadobudnutim streliva, vedie sa nejaka zaznamova kniha na OR PZ o presnom mnozstve predaneho streliva? Chalani potrebujem to vediet dnes, lebo este mam moznost si dat aj skupinu F ZP. A co je to dve spotrebitelske balenia?(To je 200, alebo 2000 nabojov?)Cize keby som relativne vystrielal nejake naboje a nesedel by pocet, nebol by pruser? Viem, ze plati:

§ 27
(5) Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu je oprávnený nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie C a na základe nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie B; tiež je oprávnený nadobudnúť a držať strelivo do zbrane kategórie B a do zbrane kategórie C, najviac však dve najmenšie spotrebiteľské balenia, a na základe výnimky (§ 8 ods. 2) a nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie A.

§ 28
(2) Držiteľ skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účely
a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane alebo streliva,
b) overenia zbrane autorizovanou osobou,3)
c) výkonu zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,14)
d) cvičnej alebo športovej streľby,
e) vystavovania zbrane alebo streliva,
f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo miestami určenými v preukaze zbrane alebo
g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 22 Okt 2008, 10:31, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ano,mozes strielat so zbrane urcenej na zberatelske ucely
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Pisal som ziadost o informaciu,tu je odpoved


MVSR - Streľba zo zbraní určených na zberateľské účely

Odpoveď na žiadosť o poskytnutie informácií.

Vážený pán xxx,


oddelenie prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru obdržalo od Vás opakovanú žiadosť o doplnenie informácie, či sa môže strieľať zo zbraní daných na zberateľské účely v zmysle zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Po postúpení Vašej žiadosti odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru Vám k žiadosti oznamuje nasledovné.

Ako sme uviedli v našej predošlej písomnosti v zmysle § 28 ods. 4 písm. c) zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon o strelných zbraniach a strelive") držiteľ zbrojného preukazu nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane. Okamžité použitie zbrane je stav, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani.


Predpokladáme, že vy, ako držiteľ zbrojného preukazu skupiny F viete, že podľa § 27 ods. 5 zákona o strelných zbraniach a strelive ste oprávnený nadobudnúť do vlastníctva a držať zbrane konkrétnych kategórií. Podľa § 2 písm. e) zákona o strelných zbraniach a strelive držaním zbrane a streliva rozumieme oprávnenie prechovávať a mať pri sebe zbraň a strelivo na miestach určených v preukaze zbrane, ak tento zákon neustanovuje inak.


A tu sa dostávame späť k "držiteľ zbrojného preukazu skupiny F nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane" znamená teda, že môžete prepravovať zbrane na cvičnú alebo športovú streľbu len v stave, ktorý neumožňuje okamžité použitie zbrane.


S prianím príjemného dňa PhDr. Tholtová, oddelenie prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

A s tymi nabojmi by nebol probem? Viem, ze by som si mohol kupit naboje aj od kamaratov (Od 7.62x39 az po neviem co), alebo cez nich 8), ale keby som siel do puskarstva?
Naposledy upravil/-a C08R4 v 22 Okt 2008, 10:38, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

najmesie spotrebitelske balenie,je najmensie mnozstvo streliva predavaneho v jednom baleni t.j. napr. 9L 50ks,atd
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zaznamovu knihu kupis v predajni SEVT-u a nechas si ju zaregistrovat PZ,tam pises mnozstvo nadobud.streliva ,tiez vyradenie streliva ,napr.cvicna strelba
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 22 Okt 2008, 10:57, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

C08R4 napísal:A s tymi nabojmi by nebol probem? Viem, ze by som si mohol kupit naboje aj od kamaratov (Od 7.62x39 az po neviem co), alebo cez nich 8), ale keby som siel do puskarstva?

bol by problem ak by islo o vojenske strelivo /co asi aj ide :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Aha, dakujem ti velmi pekne. Takze ziadne Ecko ZP nepotrebujem 8). Aby som niekomu platil clenske (a je na neho viazany ZP) a nakonie mi aj tak na OR PZ nedaju NP, ze strelnica nestriela dlhymi.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

A ta potvrdena zaznamova kniha bude u mna, alebo u OR PZ? Potom s nou si mozem ist kupit strelivo a nasledne si ho dat vyradit u PZ a udat v tej knihe ako dovod, sportova strelba, ci ako? Predaju mi, ak platia horeuvedene zakony, nedostanem len dve balenia :) ? Aky je presny postup, lebo nikde som to v zakone nenasiel. Inak, uz som si dal rozsirit ziadost aj o F ZP.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

ked zaplatis clenske 100-200 sk rocne nejakemu klubu, mas menej roboty ako tu pisat a ostatni odpovedat na take zbytocne otazky ako je strelba so strelivom na zberatelske ucely, a jeho evidencia a odevidencia atd.

moj nazor.

Zbran na strelbu musi mat platne tlak. skusky, ak z nej chces strielat. a to plati aj pri zbraniach na zber. ucely.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

je paradoxom,ze tlakovky na strelbu so zbrani na zber. ucely mat nemusis
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

No ale stale je jednoduchsie dat si skupinu E a mat clenstvo v nejakom sportovom klube ako riesit evidenciu streliva na zberatelske ucely a zapisovat a odpisovat a zapisovat a odpisovat.......
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Az nato, ze maju vsetky kluby v BA a okoly naplnene stavy. Zozeniem si klub, ale az zaciatkom noveho roka, ked sa uvolni. Ale aj tak, ked chcem aj dlhe zbrane, Fko je tiez dobre.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:00, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

bum
-poradove cislo
-datum zaevidovania
-druh znacka kaliber a pocet kusov
-datum vyradenia z evidencie
-dovod vyradenia z evidencie
-meno ,priezvisko a podpis osoby,ktora vykonala zapis

toto vsetko je v knihe,neviem co ti nie je jasne :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"