Malá strelkyňa

friendly_wozniak

Malá strelkyňa

Príspevok od používateľa friendly_wozniak »

Ja viem...kazdy ospevuje to svoje, ale moja ma naozaj talent. Nedavno som ju zobrala na strelnicu a strielala uzasne. Ma 11rokov a nastupuje do 2.stupna na ZS v Sp. Novej Vsi. Skoda preskoda by bola keby sa tomu nevenovala... ale ako dalej? Vie mi niekto niekoho poradit? Dakujem
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

No na tvojom mieste by som zacal strelbou zo vzduchovky

http://www.strelnica.snv.sk/files/vzduc ... a_vzd.html

a postupne pridaval sem-tam malorazku, malorazkovu pistol a len aby sa nebala spetneho razu, tak par razi za mesiac ju nechal vystrelit par ran z pistole v lugri.

Od 15 tich rokov by bolo idealne prejst uz cisto na strelbu v 9mm a pomalicky trenovat IPSC. Nehovorim ze by sa tym mala rovno zivit , ale ak ma naozaj talent a bude ju to bavit, preco nie. Ceska zbrojovka a jej IPSC team je hned za humnami a maju v tyme aj slovakov.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Teraz na aký typ strelby má talent?Čo skušala?Ono je to tažko vopred vediet čo jej pojde.Ja to skušam airsoftom,lebo vidím že staticka mierenka nieje pre mojich synov zaujimava.Su vo veku 15 a 12 rokov a zrazu badam ze je vnich to čo by malo byť.Jeden ten co je rozvaznejši v sukromí je v strelbe rychly živel,druhy čo je vybušny je v strelbe zas rozvazny.Ked to prirovnam ku dynamickej IPSC,to je to ku čomu ich vediem tak zistujem ze kazdy ma nejake danosti a zaroven medzery co ich ako učitel musim naučit a sledovat ich.Takze treba opatrne skušat čo by jej tak sadlo najlepsie.Zaklad je ju učit bezpečnosti,manipulacii,aby sa zbrani nebala ale ani ich nepodcenovala!Airsoftka stoji nie vela,s casu na cas skusit 22lr atd.Chce to pevne nervy a ochotu do deti investovat.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Balistik: ako pozeram robis to dobre, ale hadam by uz bolo nacim dat im ochutnat aj plnohodnotny kaliber?
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

:!: :!:

§ 56
Zverenie, vypožičanie a prenájom zbrane a streliva

odsek 6:
Pri výučbe, príprave alebo súťažiach, ktorých súčasťou je streľba, môže osoba vo veku
od 12 rokov do 18 rokov používať zbraň iba v prítomnosti osoby staršej ako 25 rokov,
ktorá je držiteľom skupiny A, B, C, D alebo E zbrojného preukazu najmenej tri roky; tá je
povinná zaistiť bezpečnú manipuláciu so zbraňou a strelivom.

Radsej svoj prispevok edituj alebo zmaz, nech neputas na seba zbytocne nechcenu pozornost.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:...a len aby sa nebala spetneho razu, tak par razi za mesiac ju nechal vystrelit par ran z pistole v lugri.
Od 15 tich rokov by bolo idealne prejst uz cisto na strelbu v 9mm a pomalicky trenovat IPSC...
Ja ti neviem, mne to čo píšeš príde také dosť nemetodické.
Ani netušíme, čo a nakoľko dieťaťu vlastne ide, a už ho smerujeme k veľkokalibrovej pištoli a IPSC. :roll: Pritom je to len jedna zo streleckých disciplín, nie nejaký pomyselný vrchol streleckej pyramídy.

Sú tu aj chalani s dlhoročnými trénerskými skúsenosťami, tak možno oni prispejú svojou troškou ...
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

AlenK@ dala dcere určite skusit vzduchovku to je jasne :D Takze nieje problem.Cubitko jasne ze skusili uz všetko čo mam,len to im tak chuti ze ja asi strelbu zavesim na klinec :roll: :roll: Treba skušat rozne druhy sportovej strelby,ked som sa v začiatkoch venoval mierenke tak ženy amaterky mali taky cit ze nas furt natreli.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

ani nie cit ale trpezlivost :wink:
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

"Ja som" - zákon ale nikde nezakazuje trénovať deťom do 12 rokov a čo zákon nezakazuje, to je povolené ... :twisted:
Ja na strelnici beriem do tréningu deti podľa vzrastu a kondície. Máme tam aj 8 ročné deti. Tie strielajú vzduchovú pušku po ležiačky s oporou, aby sa naučili techniku streľby. Keď zvládnu manipuláciu so zbraňou, dýchanie, spúšťanie, mierenie, tak prechádzajú na streľbu bez opory. Na Slovensku je veľmi veľa detí vo veku okolo 13-14 rokov, ktoré strieľajú vzduchovú pušku v leže na 10 m pri 0,5mm veľkej desiatke a dosahujú absolútny nástrel 400 bodov zo 40 rán. Máme na súťažiach aj 10-11 ročné deti (aj dievčatá), ktoré mávajú výsledky nad 390 bodov. Dokonca aj so Sláviou vedia tieto deti nastrielať nad 295 bodov z 30 rán. Vo veku 13 - 14 rokov prechádzajú na streľbu v stoji, alebo na pištoľ. Cez letnú sezónu tí lepší začínajú strielať malorážne disciplíny. Momentálne máme v klube jednu 14 a jednu 15 ročnú, ktoré strieľajú už aj malorážnu pištoľ a jedného 13 ročného, čo strieľa malorážnu pušku. Moja dcéra začínala so streľbou z pištole ako 14 ročná. Začala vzduchovkovou sezónou a po polroku strieľala už malorážku. Čo sa týka streľby IPSC z veľkorážnych zbraní, tak neviem, či to je vhodné pre takéto deti.Je to dosť náročné na zvládnutie veľkej zbrane a hlavne v tom nie sú porovnávacie preteky pre mládež, kde by mohla vyhrávať a porovnávať sa s konkurenciou. Takto dokáže strielať momentálne moja dcéra na 25 m disciplínu, kde sa terč zatvorí na 7 sekúnd, na 3 sekundy sa otvorí a opakuje sa to 5x. Ruka musí byť počas zavretia terču spustená dole tak, že môže mať max. uhol s telom 45°. Je tam 30 rán a spolu 291 bodov.
Prílohy
Fotografia0172.jpg
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

No ja neviem... zákon nezakazuje trénovať... Čo si vy Kefalín predstavujete pod takým pojmom, že "pri príprave"?
Pri výučbe, príprave alebo súťažiach...
Mne z toho vychádza, že tréning je príprava, či?
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

"Pietro32i" - nejde o slovíčko "príprava" alebo "tréning", ale o vymedzenú vekovú hranicu - "môže osoba vo veku
od 12 rokov do 18 rokov". A čo môže osoba, ktorá ešte nemá 12 rokov? :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

V tomto bode odporúčam debatu ohľadne vekového limitu radšej ukončiť...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

K veku: Grauffel sa stal v 16-tich europskym juniorskym sampionom. O rok na to, povyhraval kadeco

http://www.ericgrauffel.com/eric/results.html
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ale všetkým je nám asi jasné, že Eric sa neriadi a pravdepodobne ani nikdy neriadil zákonmi SR, 190/2003 nevynímajúc. Takže ako príklad je to mierne OT.

Ozaj sa skúsme v tejto téme orientovať viac na ten tréning a menej na vekový limit, napísaného tu už bolo (pre bystrého čitateľa) myslím dosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"