GLOCK 30

Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Ja som zo svojej G30 vypálil zatiaľ iba asi 10 nábojov Hornady 45 +P XTP a v pohode (ja viem, je to máličko) - Glocky sú stavané na vojenské strelivo a to je často aj +P či dokonca u 9mm +P+ , takže ja zo svojich Glockov budem strieľať +P vždy keď nájdem nejaké za dobrú cenu :wink: 8)
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Parobci neviete ako to vyzera s dostupnostou 30s u nas ???
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Glock 30 ani Glock 36 s +P strelivom nemajú žiadny problém. Mám rád plnotučné strelivo!
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

na 30S sa treba spytat dovozcu v BWarmse, pripadne ja sa popytam v rakuskych gunshopoch ci to vobec budu vyrabat u nich
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

dnesny mail:
Dobry den,

prave sme dostali oficialnu spravu od firmy Glock, ze Glock 30S je
dostupny po celom svete. My dostaneme novu licenciu asi koncom marca,
takze uz budeme moct tento model zaradit do aprilovej objednavky.

S pozdravom,

Adriana Horvátová

BW ARMS spol. s r.o.
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

G30S je to, že na rám G30 dáš záver z G36. Presne takto to je. Teda úchop a kapacita zásobníkov je rovnaká ako pri G30, ale hmotnosť zbrane je o niečo nižšia (a spätný ráz vyšší), lebo ten záver z G36 je užší a ľahší.
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Správne, na G30S je rám ako na G30SF. Ale všetky tieto rámy sú na šírku rovnako hrubé, akurát na rámoch G30S a G30SF je spúšť o 2mm bližšie k chrbtu rukoväte (kde sa spája palec a ukazovák) ako pri G30, lebo pri G30S a G30SF zmenšili rukoväť o tie 2mm.
V reále som dlhé roky používal G30, G36, teraz mám G29SF (rám má presne ako G30SF). Dokonca pred cca 7 rokmi som vyskúšal aj hlaveň, strunu a záver z G36 dať na rám z G30, fungovalo to v pohode a teraz je to novinka G30S. :D Čo je dobré mne, nemusí byť Tebe, nekúp nič bez toho, aby si si to nepochytal. Najlepšie bezprostredne po sebe. Zbraní je plno, drahšie nebudú, tak to neuponáhľaj.
Naposledy upravil/-a outdoorman v 31 Júl 2013, 22:27, upravené celkom 2 krát.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

mne sa lepsie striela z G30 ako z G19 - práve pre hrubsiu rukovat a tým pádom mi nieje spúšť veľmi vzadu a nemusím tak velmi krčiť ukazovák - mám dlhé prsty. Čiže pre teba asi SF rám.
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Užší rám má iba G36, ale ten je užší ako napr. devinový asi o 3-4 mm, je užší ako záver. Veľmi príjemne sa to nosí, ale streľba si vyžaduje poriadnejší nácvik, lebo rukovať vlastne držíš prstami za jej predok a dlaňou za jej chrbát. Boky sú tak úzke, že sa ich vlastne poriadne nedotýkaš (je tam taká medzera medzi bokom rukoväte a dlaňou). Držíš ju spredu a zozadu, boky nie. Lepšie to slovami opísať neviem.
Tiež mám malú ruku (rukavice veľkosť 9) a naj mi pasuje SF rám
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

30S som videl naposledy v hermese
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ktorú z 30 tok?
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ja len velmi povrchnu informaciu pre tych, co zvazuju G30. Presiel som z G26 na G30, snazim sa chodit pravidelne strielat. G30 nie je full velkost, preto tvrdenie, ze kaliber 45 je prijemnejsi na strelbu ako 9 mm zrejme plati len pri plnych velkostiach zbrani. Pri G30 je to urcite narocnejsie ( v porovnani s G26), vacsi spatny raz, vacsi hluk, horsie s tym triafam terc (to sa ale da vytrenovat). Skusal som aj mamby, ale lietalo to uplne divoko mimo terc. Ruky mam velke a G30 mi v nich sedi velmi dobre. Dal som si bobra velkost M , kedze sa mi odieral pri strelbe klb palca o ram (nie o zaver). Zbran je vcelku tazsia, ale nenosim ju na opasku, takze to az tak neriesim. Kto chce, moze si z nej v BA zastrielat (ale to zalezi od mojich obmedzenych casovych moznosti).
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"