Obydlia

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

matus69 napísal:n...ktori mali cele obydlie postavene z kontajnerov, mali 2 poschodia, forma hradu t.j. stredovy priestor obostavany kontajnermi...
Co by na to povedali tetusky na okresnom stavebnom urade bezneho slovenskeho okresu ?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Je to stavba pevne spojena so zemou? Nie. Takze ziadny stavebny urad :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

matus69 napísal:na national geographic chodi relacia "priprava na soudny den" a nedavno tam bol tipek s manzelkou, ktori mali cele obydlie postavene z kontajnerov, mali 2 poschodia, forma hradu t.j. stredovy priestor obostavany kontajnermi...pekne to mali spravene, hore mal strielne na obranu, dobry vyhlad, vovnutri studnu, vrtulu a solar na energeticku nezavislost atd...
včera som to tiež videl (ak niekto chce dám link), tepelná ochrana nevhodná na naše podmienky (a ani sa nedá dobre riešiť lebo zaručenie odvodu kondenzátu z konštrukcie je mierne povedane obtiažne).
Čo ma zarazilo je skúška balistickej odolnost : zobrali malorážky a pustili pár výstrelov do rohových stužujúcich profilov. samozrejme neprestrelili, ale nevypovedá to absolutne nič o odolnosti stien. Celé to vyzeralo na prvý pohľad zaujímavo ale odolnosť voči vetru by som nepovažoval za zaručenú, ani v prípade vzájomného spojenia všetkých kontajnerov. Vizuálne to bolo niečo strašné a jeho okolie ako smetisko. V prípade konca sveta zrejme vonkajší vzhľad nezaváži, ale dovtedy :?
inspiring_lichterman

Príspevok od používateľa inspiring_lichterman »

Ten diel som videl aj ja, par zaujimavych napadov, ale inac pekna blbost, par milimetrov hrube steny by nemali voci strelbe z cohokolvek vacsieho ako .22LR ziadny zastavovaci ucinok.
Koniec koncov je to len TV show robena pre "wow" efekt a sledovanost :)
Odhliadnuc na fakt ze to mali postavene uprostred nicoho a vyzeralo to naozaj ako smetisko... V Slovenskych podmienkach cisty nonsenz, bolo by to ako pest na oko.

Okresat to na zakladnu myslienku a da sa na tom nieco zacat budovat .. ako napad fajn, ale v tej podobe aku ukazali cista sci-fi.
-ziadna ochrana
-ubohe termoizolacne vlastnosti
-neprakticky riesene vyuzitie priestoru
-odpudivy vzhlad ... citil by som sa ako keby som zil v garazi ... po nejakom case by som sa z toho deprimujuceho prostredia asi zastrelil sam ... a nepomohli by mi ani tie ich 20 rocne zasoby jedla pre 20 ludi ....

Osobne mam pocit ze ten parik priliz vela pozeral Mad Max: Road warrior
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ja v tom programe vidím aj pozitívum. Veľa ľudí by sa k informáciám o pripravenosti na výnimočné situácie ani nedostalo. Keď sme sa o tom minule s kolegami rozprávali, niektorí ani netušili, o čo ide. Nech je ten seriál akýkoľvek, mnohých prinúti aspoň sa nad vecou zamyslieť a niektorí možno aj podniknú nejaké prípravy.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa siver »

Neviem ci to tu uz niekde bolo.
Ale aj taketo sa stavia:
http://orgo-net.blogspot.sk/2012/10/nej ... -v-cr.html
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1515
Registered for: 13 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

film odohrávajúci sa po konci sveta ale v čudnom podzemnom svete, kde niekto žiajúci 50m sa považuje za ďaleko žijúceho, ....... ako keby zmiešali všetky apokalitické/zomby/WTSHT témy a španieli si ztoho spravili film. Žiadne veľkolepé akčné vystúpenia ani záchrana sveta, čistá agónia malej vzorky spoločnosti...

nie je to film o zbraniach, ale o živote v podzemnom komplexe po konci sveta, preto to dávam sem...

La hora fria (The Dark Hour)

http://www.imdb.com/title/tt0484273/

http://www.youtube.com/watch?v=LRVs7vIyoso
(trailer je viac akčný ako samotný film :-)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 807
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Kokso, za 300? Asi ho kúpim, napchám tými trvanlivými potravinami, muníciou, vodou, a sme za vodou 8).
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

kup. rataj, ze majitel pozemku bude chciet nejaky najom. ale keby tam tak bola elektrina, bolo by to super :)
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 807
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Ale šak ja nie na výlety s rodinou som to myslel :lol:. Načo elektrika, keď v prípade problému nebude aj tak k dispozícii nikde?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pani poznate neakeho dobreho kurenara co vie pozret trubky, radiatory a dom
A navrhne aky kondenzacny kotol namontovat, pripadne k nemu dopojit kotol na drevo?
Stary plynovy kotol sa uz pomaly ale isto rozpada, tak hladam riesenia.
Lokalita okres Senica
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"