Výsluch

inspiring_ride

Výsluch

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

zdravim, mam hypoteticku otazku.. ak sa nemylim podla zakona mam v pripade zadrzania pravo na advokata a ak si ho nemozem dovolit da mi ho stat. V pripade zeby som bol zadrzany lebo cokolvek, podobam sa na niekoho po kom patraju alebo pod, proste nic som nespravil ale chcu odomna vypoved k niecomu o com nic neviem... mozem az do prichodu advokata odpovedat ako ked je vojak zajaty nepriatelom? (meno, priezvysko rodne cislo nic viac nic menej) ziadne ano nie, len tieto 3 udaje? v zaujme ochrany vlastnej beztrestnosti, aby som omylom nepovedal v strese tak, zeby som neskor za to mohol mat napr krivu vypoved alebo pod.. ci by sa to nepovazovalo za marenie vykonu? dik
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Kazdy ma pravo nevypovedat z dovodu, zeby si mohol vypovedou poskodit.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Havran228 napísal:podla zakona
Zákon vraví :

Práva a povinnosti svedka

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rad ... ml?print=1
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Najprv si prestuduj zakon /nebrat ako ironiu/. Zameraj sa najme na prava a povinnosti /svedok, poskodeny,podozrivy, obvineny.../. Pouzi zakon s vykladom tam najdes aj zrozumitelny komentar.
V zasade plati, ze nemusis povedat nic ani to meno. Su tam iste povinnosti svedka, ale daju sa obist.
Meno, hodnost a cislo si povinny uviest ako vojnovy zajatec podla Zenevskej konvencie a to je tak vsetko co mozu od teba ziadat. V trestnom konani sa na to odvolavat nemozes.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nejak nerozumiem otazke :)
Ked ma zavolaju aby som im porozpraval o niecom ocom neviem nic, tak presne to im tam aj poviem - nic neviem, nic som nevidel.
Nato netreba advokata.
Advokata treba ked o niecom vies vela, ale musis si davat pozor co povedat, aby si sa nedostal do hovienok.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

dik, pozriem si to.. no pytam sa lebo viem asi 3 roky dozadu ked spoluziak bol svedcit ze mu zmlatili nejaky grazli kamarata ze skoro dostal krivu vypoved, pretoze si presne nepametal vsetky detaily (vsak ako ked v takom strese nevedel poriadne ani ako sa vola) nastastie mal vtedy znameho co studoval pravo a ten mu poradil potom ked siel treti krat na vysluch po pol roku co a ako povedat.. , tych grazlov potom aj zavreli, boli to "zname firmy"
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zlomizub napísal:Ked ma zavolaju aby som im porozpraval o niecom ocom neviem nic, tak presne to im tam aj poviem - nic neviem, nic som nevidel.
Nato netreba advokata.
Advokata treba ked o niecom vies vela, ale musis si davat pozor co povedat, aby si sa nedostal do hovienok.
Nie je vždy jednoduché odhadnúť, na čo advokáta potrebuješ a na čo nie.
V konečnom dôsledku môžu tebe či blízkym poškodiť odpovede aj na zdanlivo banálne otázky - kde si bol, s kým, kedy, načo, ...
A na tie je hlúposť odpovedať "neviem a nevidel som". Ak si si čímkoľvek neistý, treba byť radšej ticho a riešiť to cez advokáta.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

v piatok sa nám na oslave stal taký incident... normálna krčmová bitka. Po príchode policajtov nikto nič nevidel, nikto nič nepočul... aby sme nepoškodili seba, ani ľudí, ktorých ešte do konca života budeme stretávať (hoc pár tých aktérov sú chrapúni). Napriek tomu padlo trestné oznámenie, ale s najväčším predpokladom bude stiahnuté. Na výsluchu sa teda zúčastnili len aktéri, ostatní sa rozišli do svojich domovov.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

TO sa dá len tak stiahnuť? :shock:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

stiahnuť nie, ale orgán ho môže odmietnuť vzhľadom na absenciu znakov tr.činu- prípadne to odovzdá ako priestupok príslušnému orgánu OO PZ.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

jop.. blbo som sa vyjadril. všetci čušia ako voš pod chrastou, žiadne dokazovanie nebude a skončí to s najväčšou pravdepodobnosťou ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Akira »

no ked budes zadrzany ako osoba podozriva zo spachania tr.cinu,tak nemusis vobec vypovedat.proste mas pravo odopriet podat vypoved.pretoze nemusis usvedcovat sam seba,ze :) ako svedok vypovedat musis,len v niektorych pripadoch nie-napr sposobil by si vypovedou trestne stihanie sebe alebo blizkej osobe,porusil by si spovedne tajomstvo, atd
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

v mnou spomínanom prípade napadnutý ukončil PNku a vzal si dovolenku... :roll:
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

V tomto smere mam jednu otazku, ak odmietnem vypovedat a ako dovod uvediem ze by som si mohol sebe alebo osobe blizkej sposobit trestne stihanie, ako mi policia (ci vobec niekto) dokaze, ze to nie je pravda?
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nedokaze ti to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"