Shot timer

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Shot timer

Príspevok od používateľa yarco »

Poteším majiteľov mobilov/PDA bežiacich na Androide - po dlhej dobe závistlivého zazerania na iPhone sa konečne aj na androiďáckom Markete objavil shot timer.

Aplikácia: IPSC Shot Timer (pre OS Android)
Aktuálna verzia: 0.9.2 beta
Autor: Ivan Stoliarov

Je to beta - veľa vecí mu v porovnaní s bežným timerom chýba, napr. PAR-time, opakovacie cykly, ...
Má ale nastavenie citlivosti, takže je ho možné využiť aj pri 'sušení'.
A čo je asi najdôležitejšie - autor zatiaľ na aplikácii priebežne pracuje, nie je to len mŕtva beta verzia. Len nedávno napr. doplnil veľmi chýbajúcu možnosť ukladania výsledkov.

Nie je to náhrada plnohodnotného timera, ale možno poteší mnohých strelcov, ktorí o kúpe timeru (hlavne kvôli cene) neuvažovali.
Tento je zatiaľ zadarmo.


P.S. Tému som nazval všeobecne, aby sa v nej mohli zbierať informácie o timeroch. Hardwarových, aplikačných aj akýchkoľvek iných...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Velmi sikovna utilitka. Citlivost pri suseni je vseliaka, ale da sa to vyladit polohovanim PDA/telefonu.

Ake mate skusenosti na strelnici? Orientacne nastavenie citlivosti na kaliber/interier/exterier/prostredie/zariadenie/strelba na vedlajsich stavoch?

Neviem ci na to zakladat samostatne vlakno, tak sa opytam tu. Ake mate casy pri taseni zo skryteho nosenia? Najlepsie co sa mne zatial podarilo (za podmienky spravneho uchopu a zapichnutia na ciel) z vnutorneho falco puzdra je 1.46". Vela? Malo? Nemam sajn... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to agger

Časy tasenia patria do tejto témy http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... ght=%E8asy
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Dnes sa mi objavil update na verziu 0.9.3. Vysledky sa daju ukladat do xml.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Shot timer PRO pre Android 2.1 a vyššie

Má asi všetko, čo by som očakával od základného timeru:
- normálny a PAR mód
- pevné aj fixné oneskorenie štartu
- vcelku prepracované nastavenie profilu
- možnosť uloženia viacerých profilov
- nastavenie hlasitosti, zvukov, vibrácií
- možnosť ukladania výsledkov
- ...

Snáď len opakovaný PAR mód mi tam chýba.

Dostupný je vo verzii Trial aj Full.
Trial verzia má určité obmedzenia, ale samotná funkčnosť timeru sa s ňou dá bez problémov otestovať.
Full verzia stojí vcelku smiešnych 8e.

Odporúčam, momentálne asi najlepší timer na Androida.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nejaky speed timer pre android?
alebo je to blbost a kupit klasiku :)
Adami89
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa Adami89 »

Na skúšku https://play.google.com/store/apps/deta ... imer&hl=sk mne to celkom fungovalo da sa tam nastaviť citlivosť na zvuk a podobne :) tak mozno pomôže :)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Peter: ako tak to funguje, ale tak spolahlive ako normalny timer to nieje. Tiez je to na 2 veci pri suseni.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Presunul som nás do vhodnejšej témy.
electron napísal:alebo je to blbost a kupit klasiku :)
Podľa toho, na čo to chceš. Ako spomínal Cubitko, nie je to tak spoľahlivé ako origo timer, súťaž by som s tým rozhodovať určite nešiel.
Na súkromný tréning, ak človek nestrieľa rovno A+ úroveň, je to podľa mňa v pohode použiteľné. Nie ideálne, ale použiteľné. Hlavne ak strieľaš pravidelne v rovnakých podmienkach a vyhraješ sa s nakalibrovaním profilu.

Cena je samozrejme obrovským plusom - buď zadarmo alebo za tuším 7-8 EUR v prípade plnej verzie Shot Timer PRO. Starý nepotrebný Android telefón tiež dnes človek kúpi za facku alebo nájde v šuflíku.
(Pozn. výhodou Androidu je, že ak si raz kúpiš aplikáciu, môžeš ju legálne prevádzkovať na viacerých zariadeniach nastavených na tvoj profil, nie len v jedinom telefóne)

Podľa mňa aj na sušenie sa dá ten timer nastaviť, len samozrejme kvalita snímania závisí aj od HW konkrétneho telefónu.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yarco ja som to konkretne skusal na susenie pri HTC desire X, sem tam chytilo, sem tam nie... nakoniec som si kupil shotmax , nechcel som sa frustrovat este aj pri treningu
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Skúšal som to na neviem už čom, tuším nejaké LG, a tvárilo sa to, že chytá celkom dobre. Ale bolo to len také jednorazové skúšanie, nič seriózne. Keďže suším rádovo raz za mesiac (za čo sa sám pred sebou hanbím :oops: ), timer na sušenie nepoužívam.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

v timeroch sa nevyznam :oops: ,tak neviem povedat co by mal splnat
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

O to lepší dôvod začať s Androidom +/- zadarmo a postupne zistiť, na čo a či vôbec ho budeš využívať.

Tie úplne základné funkcie len tak z hlavy:
- primerane spoľahlivá detekcia výstrelu a možnosť kalibrácie
- nastavenie hlasitosti pípnutia
- nastavenie náhodného oneskoreného štartu
- nastavenie PAR (t.j. pípne ti začiatok a potom aj koniec nastavenej periódy) (*)
- možnosť uloženia a následného exportu nameraných údajov
- ...

(*) táto funkcia je podľa mňa na základný tréning využiteľná dokonca aj v prípadoch, keď nefunguje dobre detekcia výstrelu
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."