Strelecké drily

Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Strelecké drily

Príspevok od používateľa calvin »

trochu to ozivim - viete dat nejaky link/navod na odporucane drilly? googlil som, ale nevygooglil (napr. 10-R-10)...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

napr. u Todda Greena - http://pistol-training.com/
je tam samostatná sekcia Drills, nájdeš tam tak zo 40 drillov, čo je na začiatok až-až.
Ak môžem poradiť, vyber si len zopár a čo najjednoduchších. Komplikované drilly sú vhodné skôr na overenie zručností, nie na pravidelnejší tréning.

Príp. pozri aj ich fórum http://pistol-forum.com/, tam je toho ešte viac (napr. vlákna 'Drills of the Week') aj s pokecom a komentármi strelcov.


<edit>
príp. tu na GNM - tréning pri limitovanom čase a strelive:
Training with limited time and ammo


Btw. 10-R-10 ako tréning je podľa mňa míňaním streliva. Keď už, tak 1-R-2, príp. nejaká modifikácia na spôsob 2-R-3.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

skvele, vdaka za pomoc...
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Mozno niekomu pomoze aj toto video ako trenuje Ernest Nagy.

http://www.youtube.com/watch?v=W0J8Q1nhTqE

Postupne budem pridavat.
Mam toho viac. 8)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

yarco napísal:napr. u Todda Greena - http://pistol-training.com/
je tam samostatná sekcia Drills, nájdeš tam tak zo 40 drillov, čo je na začiatok až-až.
Ak môžem poradiť, vyber si len zopár a čo najjednoduchších. Komplikované drilly sú vhodné skôr na overenie zručností, nie na pravidelnejší tréning.
Pekne, ja som si vybral zatial Dot Torture pre DA/SA a 3-two-1, casom mozno aj 1-2-R-3 na ten isty terc. Terce vytlacene, uz sa tesim ako si to vyskusam.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nech sa darí.
Len pripomínam, že niektoré z tých drilov sú skôr diagnostické než tréningové. Taký DotTorture má význam si streliť možno raz za mesiac či dva, ale určite nie raz-dvakrát na každom tréningu.
Tréningový dril by mal byť skôr jednoduchý so zameraním sa na konkrétnu trénovanú zručnosť. Napr. taký 1-R-2, 4567 či Bill drill.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kazdopadne sa neponahlat. Radsej si to pekne cele rozfazovat a uvedomovať si cely system a jeho jednotlive casti:uchop zbrane, tahanie, cesta k ociam, mieridla, sledovat hrbenie sa, postoj, reset, zdvih zbrane atd. Cim pomalsie tym lepsie.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

pekne sa to rozbehlo...
ja momentalne trenujem doma na sucho zaklad, co som dostal na TCA kurze pistol 1 - safety drill, tasenie z puzdra, kvalita ucjopu, cez ready poziciu az po zamierenie, reset a späť po zapuzdrenie, samozrejme doraz na kvalitu prevedenia. striedam doraz na kvalitu a sem-tam vyssia rychlost...

ktory z drillov by ste odporucili na zaciatok a ako zvolit nejaky treningovy program - zvolit 2-3 drilly, tie nejaky cas opakovat alebo napr. kazdy tyzden nejaky iny? je my jasne, ze generalna odpoved neexistuje, ale rady skusenejsich ocenim...
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Po pravde tie dva drilly som vybral, lebo mi pridu aj zabavne, su ine ako to co som doteraz skusal, a urcite ich nemienim nejako silit a opakovat viackrat za jednu navstevu strelnice, uz len kvoli relativne velkemu poctu nabojov na ich precvicenie. Ale urcite to nie je len o "zabave" napr. ten 3-two-1 dost odporucali viaceri aj instruktori aj ludia co cvicia na Youtube.

Tie veci co pise abakan, sa vacsinou daju na sucho cvicit, co aj robim, hladal som nieco na strelnicu.

Calvin - jak tu uz na zaciatku pisali, aj ja si myslim, ze skor vybrat par jednoduchsich na zaciatok a tie tocit, kym sa nebude uz extra dat nejako zlepsit a potom postupit na nieco zlozitejsie. Ved drill je o tom, cvicit do zblbnutia to iste do kola.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

95% uspechu je psychika a suchy trening robi na 90% majstra.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Na zaciatok ti na strelnici uplne stacia 2-3 terce v polkruhu na 7 metrov. 2 rany do kazdeho, sledovat muchu pocas celej drahy, nezmrznut na terci ale po 2 rane okamzite prenasat na dalsi, nepreniest mieridla az za terc a nasledne sa vracat, po streleni delty ( pripadne 1-6 na terci) si dat za trest 10 klikov.
Strielat nie rychlo, ale plynule.

Znie to trivialne, ale nieje... a je to zaklad , aby si sa naucit strielat pomerne rychlo, presne a kontroloval kazdy vystrel.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Podobne som cvicil naposledy, po prvy krat v Cachticiach, kde som si mohol aj nejaku "situaciu" pripravit, narozdiel od doterajsich navstev krytych strelnic. Mal som ale len jeden terc a 3 poppre (tiez moje prve strielanie do zeleza), v polkruhu a roznych vzdialenostiach. Dvoj a viac strely teda len do to terca (pripadne do poppru, ked som prvy krat minul :))
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

calvin napísal:ktory z drillov by ste odporucili na zaciatok
Začal by som nácvikom toho základného - ako trafiť. Buď niektorým z drilov zameraných na presnosť alebo vlastnou kreativitou resp. ich kombináciou. A až keď to bude lietať kam má, potom prejsť ku kroku "ako trafiť aby to netrvalo príliš dlho" :)

Napr. si postav na 5 metrov vedľa seba 2", 5" a 8" kruh (*). Do každého daj v kľude 5 rán a hneď uvidíš, na čom si.
Potom môžeš laborovať - posunúť to ďalej na 7/10/15m, strieľať ich po jednej-dvoch ranách v nejakom poradí, SHO/WHO, s prebitím a pod. Uvidíš čo ti ide, kde máš rezervy a na čo sa zamerať. Ale pokojne, netlačiť na pílu a nesnažiť sa spraviť všetko naraz a hneď.
Výhodou je, že toto vieš urobiť aj na lajne v krytej strelnici. A keď sa občas dostaneš von, jednoducho zväčšíš rozostup terčov, zmeníš vzdialenosti a zase to bude iné. Neskôr môžeš pridať prenášanie cez väčšie uhly, pohyb, polohy, bariéry/kryty a pod.

Hlavne sa nesnažiť pilovať len konkrétne drily - "strelil som Bill Drill za 2 sekundy, F.A.S.T. za 3" a podobne, to by bolo len klamaním seba samého. Skôr trénovať tak, aby si vedel trafiť čo príde pokiaľ možno čo najrýchlejšie. A len občas si s timerom 2-3x streliť nejaký štandardný dril (napr. 1R2, Bill či FAST), aby si mal prehľad, kde si a či napreduješ.

Toto je môj čisto súkromný a amatérsky pohľad na vec, ktorý samozrejme nikomu nevnucujem ani si nerobím ilúzie o jeho bezchybnosti. :twisted:


(*) Keďže konkrétne ja nesmerujem tréning na žiadnu špecifickú súťaž (IPSC, LOS, Steel), na 90% nepoužívam športové terče, ale jednoduché tvary vytlačené každý na A4-ke, z ktorých si kombinujem čo potrebujem. Kruhy od 2 do 8 palcov, obdĺžniky 3x5" a 4x6". Jednoduché, lacné a účelné, Simplemente Maria :wink: ;-)
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

fuuuuu, vdaka za tipy a rady, idem to nejako spracovat :D
mysli, ze cesta cez poctive nacvicenie zakladov s dorazom na kvalitu prevedenia je to, kam budem smerovat trening v najblizsom obdobi...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nech sa darí :)


Len doplním, aby to náhodou nebolo zle pochopené.
Napísal som síce toto
nesmerujem tréning na žiadnu špecifickú súťaž (IPSC, LOS, Steel)
ale to rozhodne neznamená, že účasť na súťažiach ignorujem a neodporúčam. Naopak, veľmi odporúčam, kľudne aj hneď po zvládnutí základov streľby.
Na začiatok radšej "kľudnejší" a primárne na streľbu zameraný Steel Cup, no a potom sa uvidí :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"