CZ P-07

magical_dhawan

CZ P-07

Príspevok od používateľa magical_dhawan »

je to ze vraj vylepsena duty mate nejake skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vylepsena DUTY to naozaj je. Aby sa to neplietlo, CZUB dalo oznacenie tejto pistoli CZ P-07. Napriek tomu, na internete su aj nazvy ako CZ DUTY P-07.

Oproti Duty je tam naozaj par vylepseni:
- nova povrchova uprava zaveru
- novy material ramu zbrane (posilnenie plasti sklennymi vlaknami)
- v prednej casti zaveru pribudlo "rebrovanie" pre uchop na obtiahnutie zbrane
- na zbrani boli odstranene oproti Duty ostre hrany. Doslo k zaobleniu zbrane
- novy dizajn spuste
- novy dizajn "kohutu/bicieho kladiva"

Skusenosti zatial nemam, no tiez som zvedavy na tuto inovovanu zbran.
Pistol ospevuje najnovsi special Streleckej revue, ktory sa venuje zbraniam CZUB.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

igor 1977
oficialne ju vyrobca oznacuje ako DUTY ,takze to DUTY je

http://www.czub.cz/cz/catalog/79-pistol ... _DUTY.aspx
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pozor, pletie sa to.

CZUB to trochu neprehladne oznacuje. V ponuke ma CZ 75 P-07 Duty a taktiez CZ P-07, su to rozdielne zbrane.

CZUB stranka: http://www.czub.cz/cz/catalog/79-pistole-cz.aspx

Taktiez aj SK distributor M-Hunt ich uvadza samostatne: http://www.m-hunt.sk/obchod/category/133-compact

Nazov temy by mal byt CZ P07. :)
Model sice vychadza z Duty, no nie je to Duty, predava sa to pod inym oznacenim (CZ P-07).
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vdaka,za usmernenie :)
magical_dhawan

Príspevok od používateľa magical_dhawan »

bol som si ju kupit aj uz vyskusat som zaciatocnik takze nemam vela skusenosti.strielal som znabojmi SaB a ZVS zo SaB my parkrat zaseklo nabojnicu v zavere a pri dostrielani my neostal zaver v zadnej polohe.pri ZVS sa my to nestalo.pri obtiahnuti som mal co robit.asi to bude tou pruzinou.neviete ci sa to vybeha casom alebo to bude stale take iste
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pruzinky na cezetkach na vymackaju na blato za chvilu, neboj :wink:
Poradim Ti, vymen zasobnikove pruziny za toto http://www.gunsprings.com/Semi-Auto%20P ... /dID91#842
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Pockal by som kym sa nove pruziny vychodia, niekedy je potom chyba v podavacoch.
Plus stara DUTYna mala pomerne tuhu vratnu pruzinu, ostatne detto s pruzinami v zasobnikoch- doteraz po roku tam neviem natrieskat 16. naboj, aj ked su niekedy napaskovane aj 2 mesiace.
Mal som vela zadrziek zo zaciatku hlavne so subsonicmi a vseobecne s 124 grs a viac si zo zaciatku nerozumela vobec, doporucujem min. prvych 500 kupit plnotucne 7,5g a trieskat len tie, potom to trochu povoli.
Velmi ma zaujimaju prave rozdiely medzi starou DUTYnou a novou P-07, ako sa budu jej zle vlastnosti prejavovat na vylepsenom modeli, aj ked moj kus je v oprave stale si myslim ze je to vydarena zbran.
Doporucujem prezriet si vlakno o P-07 DUTY, aspon sam budes vediet co zle zdedila, pripadne na co sa zamerat.
elegant_wescoff

Príspevok od používateľa elegant_wescoff »

zdravim neviete mi poradit kde sa da zohnat plastove puzdro na cz p07?alebo ci nepasuje puzdro z dutiny?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Zdravím. Zakúpil som dnes novú P 07. Dosť ju chvália, že je presná, dobre spracovaná, nová povrchovka oproti dutyne, zosilnený rám. Vybral som si ju aj preto že podľa mňa (možno som staromódny) by mala byť zbraň SA/DA a s kohútom. Že je to plasťák som sa zmieril.
V ruke sedí super. Originál tam bol S-kový chrbát na pažbe. Premenil som na L-ko.
Spracovanie super, vôle žiadne, mieridlá super čitateľné aj v šere (niesú tritiové). Mal som kade jakú zbraň, či už ako vlastník alebo sprostredkovane cez kamarátov. Môžem povedať že dizajn zbrane, kvalita povrchu, lícovanie znesie tie najprísnejšie kritériá. Čiže nezdielam niektoré negatívne názory prispievateľov na ČR fórach. Tej zbrani nič nechýba a aj spúšťový mechanizmus je (napriek tomu že je služobný) veľmi dobrý (myslím že lepší ako na HK P 30 kt. som mal a "centimetrový" reset ma privádzal do zúfalstva). Omega je tak akurát - sprvu ľahko, potom ľahký odpor a spustenie (v SA).
Vytýkam tejto zbrani zatiaľ len výmenu chrbtov na rukoväti. Keď vytiahnete čap tak vyletí bicia pružina s takým návlekom (na rozkrese č. 27) ktorý je na nej. Keď si nasadíte chrbát ktorý chcete začnete zosúlaďovať dierky na vymeniteľnom chrbáte a na zátke bicej pružiny a pritom proti Vám stále tlačí bicia pružina. Práca na 20 minút. Pružina so zátkou lietala po miestnosti minimálne 10x. Toto nemohol vymyslieť normálny konštruktér. Možno u zbrojára alebo v zbrojovke nato majú nejaký prípravok, ale doma urobiť tento úkon je utrpenie. Toto im vytýkam. Mohli to vyriešiť jednoduchšie, bez nutnosti vyberania bicej pružiny.
Zabehnem na strelnicu a pridám aj pár fotiek.

Rozkres: http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-rozkres ... 7_cs_r.pdf
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Som zvedavý na Tvoje dojmy na strelnici. Ja sa chystám na P09. Výmenu chrbtov som videl niekde na youtube a nevyzeralo to tak ako to popisuješ :) .
Každopádne to malo byť riešené jednoduchšie aby to zvládol aj menej zručný človek.
Taktiež nezdieľam niektoré názory o týchto zbraniach a budem rád, keď nebudú mať pravdu.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

máme za sebou 1000 vystrelených nábojov. Mix továrenské aj prebíjané. Slabšie navážky, viacmenej testovacie neobtiahli záver, lebo silná vratná pružina. Štandardné 8 a 8,7 a 9 gramové gule, či FMJ či olovenné idú bez problémov. Treba ale robiť náboje maximálne na 28,3 a menej lebo inak nedosadne záver. Asi je užšia komora. Shadow "zožerie" aj 28,5 aj väčšie.Ale inak bez jednej závady. Zbraň je veľmi dobre riešená ergonomicky. Včera sme ju rozobrali do súčiastky. Všetky časti včítane drobných súčiastok sú veľmi presne opracované, hladké s teniferáciou čo zabezpečuje ich odolnosť proti vonkajším vplyvom. Stopy po obrábacích strojoch nie sú ani náhodou, neviem kde to niektorí kolegovia z fóra vzali že sú akoby ich ohrýzal bobor. Je to jedna kultivovane spracovaná zbraň.
Spúšťový mechanizmus mnohí chvália, ja nie. Je to síce služobná zbraň, ale ja som navyknutý že v SA režime dôjde spúšť k jasnému bodu za ktorým zbraň odpáli. U omegy nie. Ako je známe ešte treba prekonať nejakú dráhu kým to odpáli. Idem skúsiť zbrúsiť z ozubu na kohúte (kladive) nejaké desatinky uvidíme čo to spraví.
Presnosť super. Na 25 metrov nevyjdem z čierneho pri klasickom pištolovom terči. Pri vzdialenostiach 10-15 metrov to lieta "jednou dierou".
Neľutujem kúpu. Výhoda je že je to klasika SA/DA s kladivom. Kúpil som ju za 420 EUR - na vojaka. A za túto cenu si myslím že je to dobrý obchod. Ak sa vyskytnú nejaké poruchy a problémy zavesím na web
Z doterajších skúsenosti môžem zbraň odporučiť každému kto má interes o tento model. Nedajte sa odradiť čítaním bludov ktoré kolujú po fórach. V danej cenovej kategórii ťažko nájdete porovnatelnú zbraň s tak kvalitným spracovaním a povrchovkou - včítane súčiastok spúšťového mechanizmu.
Prílohy
07 2.jpg
07 1.jpg
Naposledy upravil/-a scandium v 08 Jan 2015, 15:32, upravené celkom 2 krát.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

OMEGA 51 čo ty na P 09? ?áš ju ešte? Je to všetko podobné ako u 07, len trocha väčšia verzia
Naposledy upravil/-a scandium v 05 Jan 2015, 23:43, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

P-07 sa mi aj celkom paci. Hlavne po upravach oproti starsej DUTY.

Pri citani na roznych forach a po skusenostiach viacerych uzivatelov su skusenosti roznorode. Jedni si ju chvalia, ini maju zase problemy. Mam z toho nejake zmiesane pocity. Bolo by to tazsie rozhodovanie pri kupe tejto zbrane.
Je mozne, ze sa kvalita zbrane z vyroby pri P-07 prejavuje kus od kusu?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

neviem posúdiť ale podľa mňa je to nepravdepodobné. Určité individuálne zlyhanie niektorých kusov snáď...nábeh výroby, prvé kusy vyrobené...presun výroby napr.na Slovensko (ak bude)...asi tak, ale nezovšeobecňoval by som to. Aj u áut dokonca renomovaných značiek máš majiteľa čo hreší a preklína deň kedy si hokúpil a iný si ho nevie vynachváliť. Mal som v ruke dve 07 a jednu 09 - len nasucho- a zdali sa mi úplne identické
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"