Rozšírenie ZP

knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

Samozrejme poznám ten paragraf 22. Pýtam sa preto lebo týpek čo bol tiež dnes na skúškach tak tvrdil, že rozširuje ZP. Tak keď pri rozširovaní netreba ísť na skúšku tak čo tam potom robil...?? :shock:
A sk. som hneď nedával preto lebo som dal na rady z tohto fóra, že najprv urobiť skupinu ktorú nie je relatívne ťažko získať a potom rozšíriť na A. Kde už problém trošku je...
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Neexistuje, aby pri rozsireni musel robit skusky. Maximalne mal prepadnuty zbrojny preukaz a to uz skusky absolvovat musel (mozno si pri tejto prilezitosti aj rozsiroval). Inac urcite nie.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Áno, existuje možnosť, dokonca úplne bežne sa vyskytujúca, keď sa pri rozširovaní ZP musí robiť skúška. Ide o držiteľov ZP skupiny D, E a F, ktorí absolvovali iba doplnkovú skúšku z poľovníctva a chcú si ZP rozšíriť o inú skupinu.
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Tak to ano. Mas pravdu :idea:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

knives napísal:Zhruba do mesiaca chem požiadať o rozšírenie na skupinu A.
Keď už budeš rozširovať, určite si tam prihoď aj skupinu F. Stojí to takmer nič (cca 2e za evidenčnú knihu streliva) a môže byť veľmi užitočná, obzvlášť ak budeš mať len skupiny A a C.
.y.
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

Chlapi vďaka. F nie je zlý nápad, už som nad tým uvažoval. :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

O sk. F sa neuvazuje, to je standard, ktory ma kazdy co sa zamysla nad vyuzitim.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Chcem rozsirovat. Mam A od 8/2014 teraz chcem E a F. Nabehnem do klubu, stanem sa clenom, dostanem potvrdenie, pridem na policiu, vypisem ziadost, dolozim potvrdenie, zaplatim a hotovo?

Potom sa predpokladam zmeni aj cislo zbrojaku a budem musiet zaplatit aj nove karty zbrani zapisene na A? Platnost zbrojaku zostava?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

tak ako pises. Podas ziadost s podkladmi, nasledne dostanes suhlasne stanovisko k rozsireniu a prides si po novy ZP. Stary Ti vezmu a novy vydaju. Zmenia Ti aj karty ku zbraniam, alebo Ti do noveho ZP zapisu cislo stareho a KZ ti ostavaju. To sa robi podla kraja.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Dolozim len teda, ze k tomu F potrebujes zaznamovu knihu streliva - kupit, alebo si vyrobit. A u mna (Piestany) nemenili preukazy zbrane, ale len zapisali do noveho ZP cislo stareho.
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

Bol som na oddeleni zbrani a streliva zo ziadostou o rozsirenie zp.B o sk. A.E. odovodnenie ziadosti ochrana zivota, zdravia a majetku + sportova strelba. A ta policajtka si stale ide svoje ze to nestaci. Somjej povedal ze to je jediny zakonny dovod pre ziskanie skupiny A. A ona ze nie. Papiere sice zobrala ale stym ze poslu postou papiere na doplnenie odovodnenia. tak som zvedavý, čo vymyslia. ale dovod bude stale ten istý ze ochrana zivota, zdravia a majetku.
Ci existuje este iny dovod na ziskanie sk A. o ktorom neviem??
friendly_keller

Príspevok od používateľa friendly_keller »

Ako si nakoniec dopadol? Podarilo sa alebo si musel vypisovat dalsie dovody?
inspiring_easley

Príspevok od používateľa inspiring_easley »

Dobry den. Ak si chcem rozsirit zbrojny preukaz o dve skupiny, je to mozne na jednu ziadost alebo potrebujem dve ziadosti, na kazdu skupinu jednu? Dakujem
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Môžeš viac skupín na jednu žiadosť.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ahojte,
mam nasledovny problem ?!

Bol som na policii poziadat o rozsirenie o skupinu D. Doniesol som vsetky potrebne dokumenty, kolky, fotky a pod...
A zrazu mi policajtka hovori ze novy zbrojak dostanem az za mesiac lebo ze stary uz mam dlhsie ako 3 roky a oni ze musia robit kompletne previerky... (tzn registre susedov a ine debiliny). By ma zaujimalo kde je toto napisane v zakone a teda ci sa jedna o standardny a zakonny postup ?

Teraz mam AEF.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"