Springfield 1911

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Je to model, ktorý sa v detailoch najviac približuje klasickej armádnej 1911. Nejaký historický kúsok sa u nás asi bežne kúpiť nedá, resp. nieje na predaj, tak sa musíme uspokojiť s replikami tohto charakteru.
Čakal som na takúto príležitosť, zháňal som tohto Springfielda, jednak kôli tomu že je to skutočne verná replika armádnej 1911 a jednak že je to kvalitka od Springfieldu. Prvky ktoré sú na tejto zbrani podľa originálu 1911-A1 má aj Norinco, ale do toho som nešiel.

Takže, čo ju odlišuje od bežných dnes predávaných 1911 - Sigov, Rugerov, Kimberov, STI a iných?

Mieridlá - klasické, pevné, malá muška oblého tvaru, zadné mieridlá jednoduché v rybine, stranovo posunuteľné.
Kladivo - tento typ kladiva majú len originálne 1911-A1 - ťažko to popísať, žiadne zdrsnené a predĺžené plochy,
Dlaňová poistka - nemá na konci vyvýšenie pre spolahlivejšie stlačenie poistky
Krátky tzv, "bobrí ocas" alebo chvost ak chcete
Vyvýšená zdrsnená plocha pod dlaňovou poistkou
Zdrsnenie na závere je kolmé k rukoväti a s hustými drážkami. Moderné klony 1911 majú väčšie medzery medzi drážkami a drážky sú šikmé (nehovoriac o modeloch s drážkami aj vpredu)
Oko na upevnenie šnúry pod zásobníkom
Spúšť (trigger) - polmesiacovitá, dosť utopená v zbrani. Presná, bodová ale tvrdá s vyšším odporom
Hlaveň - kovaná oceľová, čiernená - nie nerez
Bushing a kryt vratnej pružiny čiernené - nie nerez
Kapacita 7+1
Povrchová úprava parkerizácia
Manuálna poistka menšia ako majú moderné klony 1911, bez zdrsnení na povrchu (hladká)
Malé výhodzie okienko
Menšie tlačidlo vypúšťania zásobníka
Samozrejme bez blokácie úderníka

Je podstatne mäkšia - má slabšiu vratnú pružinu napr. oproti Ruger SR 1911 čo viem porovnať. Ľahko sa naťahuje a má príjemný spätný ráz, čo v kombinácii s prebíjaným strelivom robí z tejto zbrane potešenie na strelnici.
O úrovni spracovania Made in Springfield nemá zmysel písať. Dokonalosť sama.

Ak som na niečo zabudol doplňte.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

A proc mi to pises? Ja vim, jaky je rozdil mezi klasickou M1911 A1 a jejimi klony. Ja ti napsal, ze konecne ta tvoje pistol, kterou si koupil s temi hnusnými umelymi strenkami, vypada konecne jak M1911 A1. Ten plastovy nesmysl, byt třeba funkcni se ke klasicke 1911 nehodi. Udelal si dobře, ze si ho dal pryc a dal klasicke drevene strenky. Ten, komu chybi rail na podvěsnou svitilnu si muze koupit rovnou klon 1911 s railem. Rozhodne je to mensi zlo, jak krasnou zbran zohyzdit nejakym plastovym nesmyslem. Vim, ze si tu pistol uz s tym plastovym nesmyslem koupil. A udelals dobře, ze si ho sundal.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Dal som to všeobecne na fórum pre tých ktorých to zaujíma.
Je to v zložke Springfield 1911, teda spadajú do tejto témy všetky 1911 z produkcie Springfieldu, kde sú aj klony 1911 ktoré sa na klasickú vojenskú 1911 podobajú vzdialene.
Neviem ako inak si si to vysvetlil. Nemám pocit žeby som to písal Tebe, alebo proti Tebe...jednoducho som na fóre pre tých ktorých zaujíma môj názor písal ako to vidím ja.

A nie každý vie rozdiely medzi modernizovanými a klasickými klonmi 1911.

Možno to rozprúdi diskusiu, niečo niekto doplní a dozvieme sa niečo čo ešte nevieme.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

tomas fuk napísal:Ten plastovy nesmysl, byt třeba funkcni ...
Rozhodne je to mensi zlo, jak krasnou zbran zohyzdit nejakym plastovym nesmyslem.
A udelals dobře, ze si ho sundal.
Chcelo by to trocha nadhľadu - niekto uprednostňuje funkčnosť, niekto estetiku.
A či urobil dobre s tou výmenou zistí až on sám. Lebo mať peknú zbraň z ktorej sa mi horšie strieľa, to by bolo také ... polovičné riešenie.

Ale musím uznať, že fráza "nesmysl, byt třeba funkcni" celkom pobavila :wink:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tak dalo by se to rozdělit na vice skupin, ale z mého hlediska bych to videl nasledovne.
1. Chci 1911 a mela by byt co nejvice jako puvodni model. Tudiz bych ji nehyzdil onym plastoym nesmyslem, byt je třeba funkcnim.
2. Chci moderni klon klasicke 1911 a tu bych taky nehyzdil plastovym nesmyslem.
3. Chci moderni klon 1911, ale musí mit rail.
Takze každý se musí rozhodnout sam.
Z me stranky muzu jen rict, ze klasicka M1911 A1 se mi libi, ale daleko vic se mi libi moderni 1911, která je stale klasicke konstrukce, ale jiz ma esteticke doplňky, jako bobri chvost, derovanou spoust, atd.
Dokonce se mi libi i Sig Sauer koncept, který jde svou cestou.
Kazdopadne bych si ja osobne krasnou zbran nezohydil nejakym plastovym hnusem.
Pokud se to nekomu libi, tak mu to rozmlouvat nebudu. Každý ma jiny vkus a jiné priority.
Kazdopadne ted ta pistol Scandia vypada paradne.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ešte musím doriešiť jeden detail a to je zásobník. Ten človek predo mnou tak skanibalizoval svoju pôvodne nádhernú zbraň, že predal aj originál zásobník. Objednal som v USA v Springfielde originál na túto konkrétnu zbraň (model). Potom to bude celkom to pravé orechové.
Všimnite si z fotiek že zo zásobníkovej šachty trčí niečo čo tam nepatrí. to je ale detail. Keď mi zo Springfieldu pošlú originál ich tak dám ešte jednu, kompletnú fotku.
TomasFuk má pravdu. Každý si vyberie čo sa mu páči a hodí. Nikto a nikdy netvrdí že tie moderné klony sú zlé, skôr naopak, taký SIG SAUER 1911 Target (a iné) je určite fantastická 1911.
Ja som len hľadal a chvalabohu našiel niečo čo ma uspokojilo že sa to podobá na originál a takých výrobcov čo robia verné repliky je málo, pramálo. Paradoxne Norinco je jeden z nich.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

inspiring_beaver

Príspevok od používateľa inspiring_beaver »

Seruste, atlantiscar(at)yahoo.com este dovaza tie pistole?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

určite ano. Nedávno som ho kontaktoval v nejakej veci a ochotne sa ozýval
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

scandium vratim sa k tym tvojim fotkam. co tam mas za kladivo a bobry chvost ? Predpokladam, ze to nie je original. Pozeral si sear a diskonector ci su originalne ?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

originál to samozrejme nieje, je to replika 1911 od Springfieldu. Ale má všetky atribúty originálu ako som písal vyššie. Podľa toho čo poznám a som si naštudoval o 1911 tak je to 100% replika armádnej..včítane ocelovej čiernenej hlavne. Všetky moderné repliky majú nerezové hlavne.
Na tú druhú časť otázky neviem odpovedať. Neviem načo sa mám zamerať a zbraň rozoberám len pre potreby čistenia.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Aha ok. Moja chyba. Pozrel som si iny model od Springfieldu. Ty mas Mil Spec Model. Pozrel som si totiz verziu od Springfielda a vidim, ze on ma vypustac zaveru od STI, brownacky bobry chvost a kladivo Extreme ingeniering. Tvoj je zase ala klasika.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"