ZP skup. A, Bratislava - Ružinov

Tessio
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 8 years 5 months

ZP skup. A, Bratislava - Ružinov

Príspevok od používateľa Tessio »

Ahojte,

najskôr chcem poďakovať za cenné rady. Prečítal som si tu čo sa dalo a rád by som sa s vami podelil o svoju aktuálnu skusenosť.

Práve dnes som podal žiadosť o ZP skup. A v Bratislave - Ružinov.

1. Psychotesty:PhDr.Jana Zvarová, 80€. Veľmi príjemná, testy trvali niečo vyše hodiny.
2. Všeobecný lekár, 20€. Váha, výška, kontrola zraku, tlak...
3. Fotky, 5€.
4. Kolok, 16,5€, z kolkomatu priamo na polícii.

Podanie žiadosti absolútne bez problémov a prieťahov. Prišiel som s vyplnenou žiadosťou a uviedol som len: "Ochrana osoby, rodiny a majetku".
Priložil som výpis z Obchodného Registra (som konateľ) a asi 5 ročné trestné oznámenie (vyhrážanie sa).

Bolo mi povedané, že na skúšky ma písomne vyzvú, do mesiaca.

Držte palce, pekný deň!

Tessio
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Drzim palce, ja sice v Ruzinove len byvam, ale pre porovnanie cien (Dolny Kubin, povedla je strelecky klub Istebne), absolvovane dnes:

Psychos: 70 €, 3 hodiny
Obvodna doktorka: 40 €

V pondelok podavam tiez A a aj F.
Tessio
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Tessio »

UPDATE #1:

V sobotu o 20:30 (nezdvihol som) a následne v nedeľu 11:00 mi volal príslušník z polície. Chcel si overiť adresu na ktorej bývam a či si predlžujem, alebo žiadam sk. "A" (obe informácie som mal na žiadosti). Ešte ho zaujímalo na ktorom poschodí bývam, koľkí sme v domácnosti a ako vychádzam so susedmi, či robím žúrky a pod. Povedal som mu, že som ok, okrem iného zástupca vlastníkov a že ma ľudia asi tým pádom poznajú. Poďakoval sa (po telefóne bol milý) a povedal, že na mňa dáva pozitívne posúdenie a posiela papier ďalej s tým, že mi príde SMSkou termín skúšky. Predpokladám, že sa tým pádom asi nezastavia u susedov...správne?

Držte palce, pekný deň!

Tessio
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa wisdom »

Ahoj, tiez som robil pred rokom ruzinove. Kedze so susedmi velmi dobre vychadzam tak som bol viacmenej aj hned informovany a viem, ze sa pytali viacerych a pravdupovediac ma to aj celkom potesilo, ze si zistuju poriadne nezavisle info o ludoch, ktorym chcu dat povolenie nosit zbran. Ak vsak nedojdu tak to bola mozno len vynimka potvrdzujuca pravidlo tragikomedie slovenskej policie a nebudem sa cudovat pretoze by to bol velmi podobny postup ako ked som naposledy nahlasil kradez telefonu. Policajt na pockanie zistil kde telefon je a kto je majitel sim karty ktora je v telefone akutalne pouzivana (zhodou okolnosti od dna kradeze). Nasledne odbehol a ked sa vratil tak mi oznamil, ze dotycnemu volal a on mu povedal, ze taky telefon nema, ze on ma nokiu... :D Vsetko dalej vol jeden vtip za druhym sprevadzany mojim smiehom cez slzy. Vsetko coho sa na slovensku treba bat su dopravne priestupky cez objektivnu zodpovednost, za cokolvek ine je beztrestnost takmer zarucena.

Ak uz aj zbrane takto overuju, ze volaju priamo ziadatelom ci nerobia zurky albo co si o nich myslia susedia tak to uz je moc :)

Ospravedlnujem sa za dlshi prispevok ale absolutny amaterizmus a totalna nefunkcnost a neschopnost slovenskej policie ma uz dlhodobo frustruje a cim dalej tym je to len horsie.
Tessio
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Tessio »

wisdom napísal:Ahoj, tiez som robil pred rokom ruzinove. Kedze so susedmi velmi dobre vychadzam tak som bol viacmenej aj hned informovany a viem, ze sa pytali viacerych a pravdupovediac ma to aj celkom potesilo, ze si zistuju poriadne nezavisle info o ludoch, ktorym chcu dat povolenie nosit zbran. Ak vsak nedojdu tak to bola mozno len vynimka potvrdzujuca pravidlo tragikomedie slovenskej policie a nebudem sa cudovat pretoze by to bol velmi podobny postup ako ked som naposledy nahlasil kradez telefonu. Policajt na pockanie zistil kde telefon je a kto je majitel sim karty ktora je v telefone akutalne pouzivana (zhodou okolnosti od dna kradeze). Nasledne odbehol a ked sa vratil tak mi oznamil, ze dotycnemu volal a on mu povedal, ze taky telefon nema, ze on ma nokiu... :D Vsetko dalej vol jeden vtip za druhym sprevadzany mojim smiehom cez slzy. Vsetko coho sa na slovensku treba bat su dopravne priestupky cez objektivnu zodpovednost, za cokolvek ine je beztrestnost takmer zarucena.

Ak uz aj zbrane takto overuju, ze volaju priamo ziadatelom ci nerobia zurky albo co si o nich myslia susedia tak to uz je moc :)

Ospravedlnujem sa za dlshi prispevok ale absolutny amaterizmus a totalna nefunkcnost a neschopnost slovenskej policie ma uz dlhodobo frustruje a cim dalej tym je to len horsie.
Ahoj, neviem, možno predsa len prídu, pýtal sa na poschodie... :)

Tessio
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Tessio: len tak mimochodom- okres Ružinov neexistuje. Existuje BA II. a k tomu tu je aj téma:
http://webforum.sk/viewtopic.php?f=21&t=8126
Zamknuté

Návrat na "Zbrojný preukaz"