Svietidlá, batérie

inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

spherixis...

piseme o tom istom :P :?: :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3113
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

electron: ten voltcraft má volbu nabíjacieho prúdu, najčastejšie používam 1A takže 2,8mAh sanyá ak sú total prázdne zvládne za 3 hodiny. Kupoval som ju v Conrade za 2,5k teraz je už iba za 66€, pri prúdoch nad 1A je dobré si dorobiť vetrák: http://conrad.websale.biz/cgi/websale6. ... dex=512266 ak chceš riadenú na 8 aj s chladením tak: http://conrad.websale.biz/cgi/websale6. ... dex=512080 ale cena...
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

noacoak
Som si nevsimol: :D :roll:

Electron
Ked sa rozhodnes pre fenixa, idem od nich tiez objednavat cochvila, tak mozeme rozdelit postovne.
inspiring_dirac

Príspevok od používateľa inspiring_dirac »

No a mne sa paci totok... to je zas na moju pistolku :)

Obrázok
...krasny tuning :)
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa scar »

....krasny je , ale zatial aj zakazany v takomto zoskupeni.
inspiring_dirac

Príspevok od používateľa inspiring_dirac »

Ano, existuje verzia aj bez lasera.... (veru, skoda ze zakazane....)
Obrázok
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa robogti »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

robogti: Fenixy su vo vseobecnosti dobre, v mojej 'zbierke' (rozne Surefire, Solarforce, Olight, atd.) sice tusim Fenixa nemam, ale myslim ze vdaka CPF ich mam 'preluskane' docela dobre :lol: Ak CPF nepoznas, pozri www.candlepowerforums.com tam najdes odpovede na 99.99% otazok ohladne vsetkeho co svieti... :wink:

Spat k TK12ke - dolezite je ci CR123ky pouzivas vo vseobecnosti, alebo nie (zivit CR123kove svietidla je dost drahy spas a nahradne baterie v nudzi len tak niekde na pumpe clovek nenajde). Ak v ostatnej vybave pouzivas hlavne tuzkove (AA) baterie, tak potom skus pozriet viac po TK20 (ak chces nieco univerzalnejsieho co by si mohol mrsknut aj na zbran), alebo TK40 (ak to ma byt vylucne vykonna rucna baterka).

A ak uz chces ist do CR123ojok, tak potom uz pozri aj TK11, kde mozes pouzit CR123 ale zaroven aj (nabijatelnu) 18650ku.

Ale ak to chces na bezne/dennodenne nosenie, podla mna je TK12 uz vcelku velka/dlha, takze nie je moc ergonomicka. Na dennodenne nosenie sa skor hodi nieco co bezi na 1ks AA/AAA alebo jednej CR123 - vyber je uz dost siroky, od uplne malickych co sa daju nosit na klucenke az po take akurat do dlane, ktore vo vrecku moc nezavadzaju a dokazu ist do cca tych 200 lumenov.

Mozno len tak pre inspiraciu, ja osobne momentalne pouzivam:

Dennodenne nosenie - Olight I15 Infinitum 6-205 lumenov (jedna AA, alebo 14500ka na vacsi svetelny vykon/dlhsiu vydrz), a mini-celovka Petzl e+Lite

Na zbraniach - CQB1 - Olight M30 Triton s bielym difuzerom (700 lumen), CQB2 - Surefire M6 s infra-filtrom (incan a cez 500 lumen), kratka (Glock) - stary Streamlight Scorpion v montazi na rezervnom zasobniku, na veste nosim celovku Petzl Tikka XP Camo, a v sufliku mam par rezervnych (SolarForce 600, par Streamlightov, atd. atd. :-)

Inak, ak si chces nazivo porovnat Olight s Nextorch a par dalsimi, a odskusat ako ti sedia v ruke/mody prepinania/atd., na Vajnorskej v BA je predajna PYRA s velmi ochotnou a znalou pani veducou, maju rovnake ceny ako najdes na nete, a na preukaz PZ dostanes extra zlavu (nechcem tu niekomu robit reklamu, ale bol som naozaj velmi prijemne prekvapeny skvelym pristupom ktory sa na Slovensku casto nevidi).

Drzim palce pri vybere !

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

mam dva roky Fenix TK 11 a absolutna spokojnost ta dioda svieti neuveritelne ostro aj na velku vzdialenost,cele svietidlo je kvalitnej a masivnej konstrukcie s palcovym vypinacom vzadu.
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa robogti »

Vďaka Gunslinger, toto som chcel počuť, teda vidieť, teda čítať :lol:
Chcem menšiu univerzálnejšiu ale kvalitnú baterku, či už do jaskyne, na poľovačku, výlet alebo hocičo podobné a samozrejme je len dobre, keď to viem dať na kosu. Len to fórum je po anglicky. Keby tak ešte po rusky, to by som ako tak rozumel :P . No nič ešte pohľadám po nete čo si mi to vlastne odporúčal

Tak som našiel podobné fórum po slovensky a česky a nechám si poradiť od odborníkov http://forum.fotonmag.cz/index.php?
friendly_yonath

Príspevok od používateľa friendly_yonath »

Na horar.sk vysiel celkom zaujimavy clanok o svietidlach, mozno to niekomu pomoze:
http://www.horar.sk/index.php/section-b ... ie-v-praxi
Ja osobne pouzivam Fenix TK11 R2, vyborne svietidlo, Nextorch Z9 pri nej svieti ako sviecka.
Kupoval som na www.baterky-noze.sk
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Pravdu vravis Gunslinger, po Fenix TK20 som uz pozeral, paci sa mi, ze sa to da dat na zbran :), je na AA a cena tiez nieje zla, skratka na univerzalne pouzitie.
friendly_yonath

Príspevok od používateľa friendly_yonath »

TK11 sa da dat taktiez na zbran a je este mensia ako TK20. Obaval som sa CR123 ale nieje to take strane, akumulator 18650 sa da kupit uz za 7€, co je skoro cena dvoch nabijacich AA.
No a vykon TK11 R2 240lumenov je o dost vacsi ako TK20 (ta ma ak sa nemylim "iba" 150 lumenov)
friendly_yonath

Príspevok od používateľa friendly_yonath »

Surefire X300 vyzera dobre ale ta cena 250USD je podla mna poriadne prehnana a vykon 110 lumenov je podpriemerny. Radsej by som isiel do Fenix P1D + nejaka kvalitna montaz.
http://www.baterky-noze.sk/fenix-svietidla/fenix-p1d
A zostane ti aj na spominy Tritom :)
Po dnesku je podla mna Tritom taky priemer, nasiel som dnes jeden zaujimavy clanok. Mal som ho taktiez za spicku a dokonca som ho chcel aj kupit ale zrejme pojdem do noveho Fenixu TK30.
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=886
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

dudko25:
Osobne si myslim, ze 110lm je pre zbranove svetlo aj dost. Ako civil mam vysoku sancu, ze ak niekedy vyuzijem svetlo so zbranou, bude to pri obrane domu, t.j. v interieri.

Ak s lampou nad 150-200 lm v noci (oci privyknute na tmu) zasvietim z 2-3m na svetly predmet alebo stenu, oslepim nielen pripadneho pachatela, ale aj sam seba.
Skusal som to s mojim Fenixom TK20 (150 lm) a prijemne to nebolo.


Pozn: Zaujimavy dokument na tuto temu mozte najst napr. na http://www.theboxotruth.com/docs/lowlight.htm. Ak si dobre spominam, autor v nom z uvedenych dovodov odporuca na 'takticke' svetlo tusim max. 80-100 lm.

Uvitam nazor praktikov (Guns, tango a ini) na temu maximalnej svietivosti obrannej lampy, ci uz na zbran alebo do ruky.
Naposledy upravil/-a yarco v 22 Okt 2009, 21:30, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."