Balisticka ochrana

- technické informácie...
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Test Anti Stab vložky triedy TON III podľa ČSN 395360:Balistickú ochranu proti prestreleniu to neposkytuje žiadnu a nezastaví to ani malý kaliber,175 lbs kuša ju neprestrelila ale malá dierka po šípe bola viditeľná aj na poslednej 11tej vrstve,šíp sa ohol a odrazil.Čo ma však prekvapilo je to,že táto vložka rozhodne nie je neprebodnuteľná... :shock: Nôž s pomerne širokou čepeľou panelom prešiel a špička trčala niekoľko milimetrov.Aj keď uznávam že v kombinácii s mäkkou balistickou vložkou a Anti Trauma vložkou by k zraneniu nositeľa vesty nedošlo no nejako ma to nepresvedčilo a osobne by som proti nožu asi volil Hard balistický panel...
Prílohy
m_Fotografia-0192.jpg
m_Fotografia-0193.jpg
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dúfam, že pre teba neni novinkou fakt, že nepriestrelné vesty majú odlišné vlastnosti od ochr.viest proti bodným a črepinovaným predmetom?
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Nehovor a to váááážne ??? :mrgreen: :D
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

patriot662 - bezpečnosť sa vždy bije s pohodlím. Neviem, či si niekedy fungoval s panelom. Je to fajn v Afgane, ale u nás a proti nožu? Čím ľahšie a čo najmenej obmedzujúce, tým lepšie. Nie je podstatné, či ťa nôž škrabne na koži, ale či prejde k vnútorným orgánom. Detto projektil.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Nôž si do toho určite bodol na tvrdom podklade, no telo nie je také tvrdé. Polož to na niečo poddajnejšie a tak vyskúšaj bodnúť :wink:
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Pod anti stab vrstvou som mal pri bodaní anti trauma vrstvu a celé som to mal položené na tvrdenom polystyréne takže podložka bola relatívne mäkká...Celé som to myslel trocha ináč a síce,ako sa dopracovať k čo možno najvyššej balistickej ochrane a spoľahlivej ochrane pred prebodnutím a dopracovať sa pri tom k uspokojivému komfortu nosenia a samozrejme k čo najnižšej hmotnosti ...V podstate ide o to či má význam mať vo veste anti stab vrstvu ak v nej beztak nosíte tvrdé balistické panely..Balistické panely z Dyneemy ktoré v testovanej veste mám majú obe spolu hmotnosť 1900 gramov a 1600gramov navyše ochrany proti prebodnutiu tam pokladám v tomto prípade za úplne zbytočné (teda ak si odmyslím že anti stab vrstva pokrýva väčšiu časť tela ako pláty)..Samozrejme že nosenie vesty s keramicko aramidovými či oceľovými plátmi ktoré nezriedka vážia 4kg jeden je o úplne inej debate-tam sa už o komforte nosenia hovoriť nedá...
Prílohy
6315922897.jpg
6315922897.jpg (25.4 KiB) 8533 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Este mi prosím ťa napíš,kde potrebujes nosiť kombináciu tychto dvoch druhov ochrany?
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Máš to v správe :wink:
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

podla českých predpisov pre policajne vesty podla je dovolený prienik čepele do 1 cm.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Keď už pre osobnú potrebu testovať Anti Stab, nebolo by to realistickejšie skôr so šidlom než takým širokým nožom?
Aby ťa nedajbože potom nepríjemne neprekvapil výkon Lakatoša so skrutkovačom ... :evil:
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Vždy ma zaujímali iba fakty a prax a keďže neznášam filozofovanie,teoretizovanie a mlátenie prázdnej slamy-tak som to musel bezpodmienečne vyskúšať-výsledok na fotografiách :lol: Výsledok podobný ako u noža so širokou čepeľou,takže OK uznávam život by to zachránilo.
Prílohy
m_Fotografia-0217.jpg
m_Fotografia-0218.jpg
m_Fotografia-0219.jpg
m_Fotografia-0220.jpg
m_Fotografia-0221.jpg
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Vo vestach sa moc nevyznam, ale kazdy kto trocha s nozom robi, ti skor pojde po krcnych / stehennych tepnach, pripadne ta bodne do podpazusia, podbruska a pod. Tam ochrana nie je skoro nikdy. Ale urcite lepsie ako nic.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Povedal by som, že to čo píšeš sa týka skôr nazvem to "výkonnostného" boja a cielených vrážd.

Ale na toto by asi najlepšie odpovedal hociktorý dlhoročný chirurg z väčšej nemocnice, že koľko a akých zakáľačiek mu tam pravidelne vozia. Tipujem, že napriek tomu čo píšeš, tých klasických "pichačiek" do brucha, hrude a chrbta nebude zrovna málo.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ked som bol naposledy na chirurgii na vychodnom Slovensku, tak tam priviezli bodnuteho roma do krku.
Sanitaci si neodpustili zopar poznamok typu "mal vecej zacisnuc" a podobne.
Typecek dosiel po svojich a asi zije dodnes bez AKEJKOLVEK ochrany.
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Niečo pre všetkých ktorí úplne odpisujú a zatracujú náboj 7.65mm Browning-viem že prieraznosť nie je úplne najpodstatnejšia veličina ale aby ma pri použití IIIA vesty delilo od smrti posledných 6 vrstiev Kevláru (1.5mm z celkových 6.5mm) ĎAKUJEM PEKNE.... :lol: Náboj "starý komunistický" červeno-šedá krabička,červeno lakované zápalky-oceľové jadro.
Prílohy
m_Fotografia-0316.jpg
m_Fotografia-0315.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"