Váha na strelný prach

friendly_raman

Váha na strelný prach

Príspevok od používateľa friendly_raman »

zdravim
chcel by som si kupit digitalnu vahu s davkovacom na strelny prach zatial mam vyhliadnute od rcbs chargemaster combo chcem sa spytat ci ju niekto vlastni ako je snou spokojny popripade odporucit niaku inu a ci vobec ten davkovac stoji zato
vdaka za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Mam rcbs chargemaster combo cca asi 2 roky, cez 3000 vazeni a bez problemov, ale je to len stroj, jedneho dna ma isto prekvapi :twisted:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tiez by som isiel do RCBS chargemaster. Pomer cena-vykon je vyborny...
friendly_raman

Príspevok od používateľa friendly_raman »

stym rcbs chargemaster je dost problen to doviest americania neposielaju na slovensko a neviem aj keby ano ci by som neplatil clo
a co vravite na znacku lyman napr. lyman gen6 powder system?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Zavolaj si sem :
http://www.schwandnerwaffen.com/

je to dovozca RCBS, ma vsetko.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Lymanu by som sa asi radšej vyhol - vlastná skúsenosť.
Chargemaster má v regáli Jedlička v Zelenči, bol som tam na predvianočnom nákupe. ( http://www.zbranestrelivooptika.sk/kontakt.html )
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Nazdar strelci,

po rokoch sa mi odporucali vahy RCBS Range Master 750 a tak riesim ich obmenu. Neni som moc presvedceny na navrat k 750ke, poskuloval som aj po mechanickych Redding no.2. Poradte nejake spolahlive vahy na prebijanie elektronicke alebo mechanicke. Primarny ucel je prebijanie .308, z dlhej chvile .45, .223 a ine.

Diky.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

:arrow: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=34&t=15859

Neviem, aký si na to vyčlenil rozpočet, ale tá presnosť a komfort sú pre mňa po rokoch neoceniteľné.
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

LtTT napísal:Nazdar strelci,

po rokoch sa mi odporucali vahy RCBS Range Master 750 a tak riesim ich obmenu. Neni som moc presvedceny na navrat k 750ke, poskuloval som aj po mechanickych Redding no.2. Poradte nejake spolahlive vahy na prebijanie elektronicke alebo mechanicke. Primarny ucel je prebijanie .308, z dlhej chvile .45, .223 a ine.

Diky.
Redding no.2 ma značne sklamala. Nemá jasne definovanú polohu misky na prach a aj malá odchýlka v jej uložení na vahadlo spôsobuje nepresnosť váženia.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..niesom expert, ale mylim sa ak si myslim ze poloha tej misky v drotovom vahadle nema na vazenie vplyv nakolko cele je to na rameno vahy zavesene len v jednom bode? (=tazisko "bremena" bude po ustaleni vzdy presne pod tym bodom na ktory je to cele zavesene)?
(..je to len otazka, nie konstatovanie)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Problém bude asi ten strmeň, na ktorom visí miska . Ak je pohyblivý, tak naozaj môže robiť rozptyl, lebo trenie... nikdy nebude visieť úplne presne v tej istej polohe. Jednoduchá LEE tam má pevnú hranu, na ktorú sa miska zavesí vždy rovnako.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

lovec: tolko toho asi neprebijam za rok aby sa mi to oplatilo cena/vykon.

miso243: nieco v tomto zmysle som zachytil, preto som bol zvedavy na realne skusenosti uzivatelov. kazdopadne na mna posobia lepsie ako vahy od RCBS.
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

S RCBS mám reálnu skúsenosť len s 10-10. Teda má ju kamarát a ja som s ňou vážil len 1-2 x. Na rozdiel od Reddingu má jasne definovanú polohu misky. Zavesenie je podobné u oboch. Podľa obrázkov aj ostatné RCBS majú tiež lôžko pre misku. Osobne si myslím, že mohli investovať do zavesenia na noži. Ale na 10-10 a jej presnosť tu na fóre prisahala kopa strelcov takže zrejme je to v pohode.
U Reddingu som sa pokúsil problém riešiť. Použil som misku z inej váhy, vyrobil som jej lôžko ale stále tam bolo kolísanie asi 0,1 gr. Ako Igrlik tiež to pripisujem systému zavesenia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"