Naladovany zasobnik - dotaz

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 9 months

Naladovany zasobnik - dotaz

Príspevok od používateľa romanon »

Uvazujem o tom ze si kupim nahradny zasobnik do plynaku ktory bude stale naplno narvany NV nabojmi... Nema taketo dlhodobe plnenenie vplyv na funkcnost zasobnika resp. pruziny v nom? Alebo ako sa o to treba starat aby to bolo pripravene a 100% spolahlive na pouzitie? Dik

P.S.
PROSIM ZIADNE POLEMIZOVANIE NAD TEMOU PLYNOVKY, MORALNOST, UCINNOST A AKO TU SKONCI KAZDY THREAD O PLYNOVKACH. VOPRED DAKUJEM.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Na jednom fore som cital diskusiu na temu pruzin, ci sa neposkodia ked sa necha zasobnik napaskovany alebo kohutik natiahnuty. Pruziny sa opotrebuvaju ked su stlacovane a uvolnovane. Ked su trvalo stlacene tak nestracaju pruznost. To samozrejme neplati ak su extremne namahene, napriklad das do zasobnika viac nabojov ako je udavana kapacita.

Toto urcite plati pre kvalitne pruziny, ktore sa pouzivaju v zbraniach. Viem si vsak predstavit ze sa do plynoviek davaju lacnejsie, menej kvalitne. Takze nie je iste, ze sa neunavy ak mas dlhodobo napaskovany zasobnik. Cize neostava nic ine ako vyskusat. :D
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Co viem ja, tak zvecsa chalani co nosia davaju chvoli tomu do zasobniku o 1 naboj menej.
Vraj staci, aby sa pruzina nemackala uplne k sebe.Nech ma miesto este trocha pracovat.
No ja osobne som pratizoval, mesiac 1 zasobnik a mesiac 2. Teraz ale nosim oba plne, asi
tak mesiac, potom idem na plavbu, takze su vyprazdnene tak 3 mesiace a zasa ked pridem,
tak ich oba naladujem na plno a zasa dookola. No ked som robil este na brehu, tak sa mi to
striedanie pacilo najviac. Aj na strelnicu som chodieval z jednym a pred odlozenim som ho aj poriadne vycistil.
Jendo22
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Jendo22 »

TO romanon Mas tip.kde sa daju kupit nahradne zasobniky na plynaka.
Mam A cko ZP a 2 ostre zbrane no aj tak si chcem kupit neaky solidny plynak len tak pre potechu ale co viem tak sa plynaky predavaju len s 1-zasobnik.
Naposledy upravil/-a Jendo22 v 10 Mar 2009, 15:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa romanon »

ano aj ja som si myslel ze predavaju len s 1 zasobnikom ale pytal som sa na serveri pistole.sk odkial mam plynovku, ze moze dodat dalsi zasobnik ale cena je 25€, tak som sa vyprdol na to to sa mi zda moc.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

To by zaujimalo aj mna. Ja kazdy vecer na kacku v ramci susenia prepaskujem vcielky z jednoho do druheho.
Jendo22
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Jendo22 »

No tak 25€ za taku sumicku som kupil zasobnik do G-cka.
Mam 4 zasobniky 3 su prazdne a v jednom mam stale napaskovanych 7 puli.Na doma staci :twisted:
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Najlepšie je podľa mňa mať 2 zásobníky a z toho jeden napáskovaný, ale o náboj menej a druhý prázdy a po čase to striedať. Ja mám vždy doma 1 zásobník stále napáskovaný, zatiaľ čo druhý odpočíva rozobratý z úplne narovnanou pružinou (aby si raz za čas úplne oddýchla) mimo zásobníka. A takto to striedam každý mesiac, jeden "naládovaný",druhý úplne uvoľnený z pružinou mimo zásobník. Mne sa to najviac osvedčilo takto.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Hmmm, za €25 som kupil 20ks zasobnikov do G3ky :twisted: :lol:

Co sa pruzin tyka, je to jeden z mytov ktore pretrvavaju uz dlhe roky, ale faktom je ze u naprostej vacsiny modernych zbrani vyrobenych v poslednych desatrociach uz toto nie je problem. Mozu byt napaskovane na plnu (vyrobcom uvedenu) kapacitu dlhy cas (kludne aj par rokov) bez toho aby pruzina zoslabla. Problemom to moze byt len u velmi starych zasobnikov, u vysokokapacitnych zasobnikoch (25 a viacranove), alebo prave u plynoviek, kde ako spravne poznamenal berserker, ta kvalita materialu pruziny moze, ale aj nemusi byt na urovni pruzin pouzivanych vyrobcami ostrych zbrani.

Inak, podobny mytus pretrvava o pruzinach uderniku (pre zbran ktora sa nosi permanentne natiahnuta) alebo o udernikoch samotnych pri suseni bez cvicnych 'nabojov' (snap-caps).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Gunslinger napísal:... alebo o udernikoch samotnych pri suseni bez cvicnych 'nabojov' (snap-caps).
Ako zneje ten anti-mytus?
Ze u modernej zbrane pouzivanie susilky len ako 'podlozky' pre udernik (*) nema ziadny vyznam, lebo cvakanie naprazdno bez susilky nijako (resp. len minimalne) nezkracuje zivotnost udernika?

Prip. to hod do inej temy, tu sme mierne OT.

(*) Nehovorime o inom vyuziti susiliek ako sucasti treningu (obtahovanie, odstranovanie poruch atd.).
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ja si s tym hlavu nelamem. Jeden mam vzdy tatlaceny na full (17), ten mam v takt.veste a v druhom mam bud 10 SP, alebo 17FMJ, v zavislosti co prave robim. Teraz asi po roku som si ich vymenil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"