nakup prachu BA

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Chalani a prečo nepoužívate D32 ?
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Co je to za prach D32?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Lovex D032, to tu človek musí všetko dopísať do . ? :roll:
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Teraz neviem ci si robis prdel alebo co :D
Prave preto som sem pisal, lebo neviem zohnat D032, nikde nieje skladom a nema ho ani vyrobca, az v Auguste bude nova vyroba.
Uz mam doma Vectan Ba9 (Diky BusDriver), prve rany su vystrelene, dnes spravim dalsich 100ks na overenie spolahlivosti.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Pardón, moja vina. Zle som napísal. Myslel som D036. To by mal byt ekvivalent BA9
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

V podstate je to jedno ale co som pozeral tak ho treba viac. Ba9 mi isla v pohode s 4.6gr (tj 1677 nabojov z pol kila), D036 ma max 6.9gr tak aj ked by islo s 6.5gr tak to je len 1187 nabojov. 490 rozdiel.
Ale nejak hlboko som sa nadtym nezamyslal ... zobral som tolko aby som mal do augusta a nakupim D032 zase.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

4.6 gr. BA9 pod aku strelu? Lebo pod 124 gr. je to ultra brutalne malo. Navazka 5 gr. je ci pod Ares ci FMJ 124 gr. optimalny zaciatok, pre FMJ aj 5.1 az 5.2 podla dlzky strely.

Bez hradiel sa prebijat kazdopadne neda, mat QuickLoad a vediet s nim narabat a upravit si data (tie default prachy su niekedy mimo) je velmi uzitocne.

DeSade: D036 je este cosi pomalsia nez BA9, v pistoli ostava vela nespaleneho bordelu. Do karabin je ale ideal :)
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

Neostava Vam po prachu D032 bordel v podobe malych zltych bodiek alebo zrniecok? BA9 mi to nerobi...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Čistíš nábojnice namokro, že?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Toto mi kedysi robila S020. Jedine, ale nie bezpečne ako som to vtedy riešil, že som šiel s tuším 4,6grn navážkou prachu so 124grn FMJ gulou na OAL okolo 26mm. V teple to šlo aj okolo 1150fps. Ak si dobre pamätám. Mne jedine v týchto podmienkach spolu so zápalkou Fjoky nedochádzalo k zlyhaniu zápalu. Zvyšky po horení či sadze skoro žiadne. Zápalky neboli nejak zvlášť vypučené.
Mched: vravíš, že je to vhodné na dlhšie laufy? Máš odskúšané?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

OT: Mne male zlto-zelene bodky (casti prachu) ostavali potom, co som nedokladne premyl po cisteni v kyseline cca 4000nabojnic. Bola to dobra skola.
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

Cistim ich v ultrazvuku, v roztoku voda+jar+kyselina citronova. Potom 3-4x preplachujem cistou vodou a nakoniec susim par dni.
S prachom BA9 alebo S020 to nerobi. A rovnake zlte zbytky po horeni mi robia aj prebijance z posledneho spolocneho nakupu.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ver ci nie, ale ja som to mal s BA9. V mojom pripade to nebolo len zopar zrniek, ale niekedy komplet cely prach (po delaboracii)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Marec, tie zlte bodky by mala byt mosadz z nabojnic, z prebijancov to ma v pistoli snad kazdy. Neries, cisti :)
Je pravda ze BA9 ma tiez v prachu taketo farebne castice, u teba je mozne ze to budu ony nevyhorene.

DeSade: zatial som D036 priamo osobne neskusil prebijat na teoreticke maxima pre max vykon, ale kamos mal narobene nejake starsie naboje ktore potreboval picnut. Tak som ich narval do Barka, prijemna makka rana (dlhsi vyvin, maaalilinko maksia nez z BA9 v karabine) a kedze bol Bark predtym cisteny tak som pozrel dnu a ano, bordel tam bol, ale nie moc.

Ono tu D036 aj Lovex odporuca skor do vacsich razi. Je to dost pomaly prach, ale kazdopadne D036 ci D037.1 (ale ta uz je asi az moc pomala) by mali v 9 mm karabinach ficat velmi dobre. Quickload s tym hadze tiez pekne vysledky a Cesi na forach tiez tvrdia rovnako ze do karabin fajn.

Osobne neriesim, nechce sa mi zakazdym prestavovat prachovac ked mam dost D032 s ktorou prebijam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"