Objektivizácia nákladov na prebíjané strelivo

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Machead napísal:Podstatne je aj dodat, ze na kropenie nebudem urcite prebijat na jednooperaku, to je proste nezmysel. Turrett lepsie, ale stale ziadna vyhra. Tudiz progresivny lis jedina cesta. A tam sa uz bavime o vyssich vstupnych nakladoch.

No a ak, tak ako ja mate Dillon a idete z 9 mm na .223, tak okrem ceny matric a skracovacky (63 eur za CTS Case trimmer alebo cez 100 za WFT) treba aj konverznu sadu (100 eur u nas, z USA 70), dalsiu matricu pre...
- keď tak pozerám na ten WFT tak raz možno dám porobiť pár kúskov ak by bol záujem.
- ale poradil by som Ti si dať Lee Quick Case Trimmer na aku šróbovačku prirobiť odsávanie pilín ako to mám ja a je to parádička
- podávač na nbc sa dá spraviť "samodomo"
- ak budeš kupovať vymeniteľnú hlavu, vzal by som rovno zníženú na 300BLK, nikdy nevieš :)
- ešte potrebuješ nbc a nbj kaliber

Čo ja teraz si chcem poriešiť je obracačka a plnička na zápalky niečo na spôsob RF100 od Dillona ale spoľahlivejšie
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Na trimovanie uz som kupil ten CTS Trimmer, ma velmi dobre hodnotenie na webe a roznych amickych forach. Pre .224 netreba ani cistit od otrepov. Stalo to s dovozom 63 Eur s karbidovou cepelou. Ked zratam Lee Power Quick trim a k tomu matricu, tak to vychadza na nejakych 40-50 eur co je zanedbatelny rozdiel (za predpokladu trimovania jedneho kalibru, pri viac staci na Lee kupit matricu)

CTS ci WFT je mozne pouzivat pri sledovani TV, len to samozrejme chce robit niekde kde ten bordel nebude vadit :)

Podavac nabojnic viem ze sa da urobit, aj som to studoval co ako, mozno sa do toho pustim. Mr Bulletfeeder je ale uz sakra financne narocna vec, na thingivers sa da najst pripraveny cely pre 3D tlaciaren, akurat len s 9 mm a .40 platom ale pre .223 by to uz nebol problem urobit. Staci zosrobovat, osadit motor a napojit na bulletfeeder matricu ci uz DAA alebo Hornady.

Hlavu zatial kupovat nejdem, na matriciach mam matice s cervikom a presrobovat to je otazka chvilky, .223 na cely rok budem prebijat na jednu etapu do zasoby takze to jednorazove prehodenie ma nezabije.

Kalibre mam vratane headspace (pribalili mi ho k CTS zdarma kvoli cene dopravy).

Plnicka a obracacka zapaliek je fajn ale co chce za to Dillon je mimo realitu. Nadobat do trubiek 500 ks netrva zas tak dlho.

Osobne uz len cakam na konverznu sadu co mi ma doviest tipek zo statov v auguste nu a potom uz len kupit strely a ide sa na vec.

Otazka na Rasta: swaging proces som prestudoval a vyzera to jednoducho, len kde splasit oloveny drot za dobru cenu :). Takze ono to asi tak "sadarmo" nebude, ze? Kazdopadne predpokladam, ze staci ciste olovo, netreba tvrdene ako pri odlievani striel do pistoli bez plasta.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Olovo moze byt akekolvek, ale doporucujem ciste.
Stacia ti modifikovane klieste na odlievanie a narobis si jadier kolko len chces.
https://www.google.sk/search?q=swage+co ... e&ie=UTF-8
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Machead napísal:
Hlavu zatial kupovat nejdem, na matriciach mam matice s cervikom a presrobovat to je otazka chvilky, .223 na cely rok budem prebijat na jednu etapu do zasoby takze to jednorazove prehodenie ma nezabije.
tak toto radšej nerob, alebo sa chceš k nám čo máme zásoby nepodarkov pridať :?: :idea: :oops: :D
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Kliiid, urobim si pokusne malicko, starostlivo premeriam na hradlach, urobim nastrel a vyberiem to co je najlepsie. Nenahlim sa.

Ono na 9 mm tiez uz nijak neexperimentujem, mam overenu navazku tej istej sarze prachu, vhodnu dlzku a toho sa drzim. Ocakavam, ze tiez ked dojdem k .223 k optimu, ostanem pri nom dokym mi nedojdu komponenty.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Rasto napísal:Stacia ti modifikovane klieste na odlievanie a narobis si jadier kolko len chces.8
Odlievaniu by som sa rad vyhol, nemam na to flek. Tu chlapik lisuje rovno z drotu do plastov:
http://www.survivalistboards.com/showth ... p?t=175153
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja mam kompletne vybavenie a v prebijani tisice euro, cize sa mi to uz asi nikdy nevrati, ale je to radost prebijat a nie je to trapenie!
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

Prvotne nadsenie bolo rychlo schladene cenou matric...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mi hovor. Teraz som kupoval Redding Competition set pre 6,5x55SE a tiez pre 6,5 Creedmoor...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nuze povedz cenu, nech viem co ma caka :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

ale mas kvalitne matrice na cely zivot, pokial ich neznicis neopatrnostou.
lacnejsie uz nebudu ;-)
swaging nie je pre kazdeho koli cene matric, ale vsetko sa da vyrobit ked su prostriedky a moznosti.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Nuz ked som to svojho casu pozeral, tak cena matric bola niekde okolo 900$, ked sa dobre pamatam. Vcelku to je sympaticka myslienka hrat sa s takym niecim, ale az raz mozno ked budem velky :)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Na eBay predava jeden americky student strojarenstva matricu na zalisovanie celej strely s plastom za 50 dolarov. Ano, treba este dalsie na zbavenie okraja a roztiahnutie a zalisovanie jadra, ale je to zaciatok. Daju sa najst aj dalsie:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... e&_sacat=0

Este k inemu. Kedze sa mi kopia sukromne spravy, kde sa da kupit CTS trimmer ako skvela a lacnejsia nahrada WFT, tu je odkaz:
http://www.ctstrimmer.com/case-trimmers ... immer.html

Platba cez Paypal, staci napisat Jimovi na email, odpoveda promptne.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

navratnost matric mi vychadza na 10k vyrobenych striel a to som este nezaratal potrebu vystrelenych malorazkovych nabojnic. znie to zaujimavo ale asi iba ak ma clovek pristup k triedenym nabojniciam zo strelnice pripadne olovu z valu... pokial treba jadro odlievat pridava sa este cena pece a kliesti plus praca s jedovatym olovom ktore nepredavaju na kazdom rohu. obavam sa ze zdaleka nestrielam z ar15 dost na to aby som to ospravedlnil pred sebou nie este manzelkou :D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Podľa mňa to je super z pohľadu samostatnosti a sebestačnosti. A ako hobby to znie tiež zaujímavo.
Ja by som do toho aj šiel, len mi musí Rasťík požičať svoje matrice na reverse engeneering za nejakú menšiu ako malú úplatu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"