LOS-SK - Pravidlá

ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

SA/DA pistol uz nemoze byt v stave naboj v komore, kohut uplne spusteny a poistka odistena?
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Nie, tak to urcite nebolo myslene, berieme na vedomie.
Naboj v komore, kohut dole, odistene je 'nizsi' stav ako naboj v komore, natiahnuty kohut, zaistene...
Operativne sa to v pravidla v priebehu dneska opravi
rico
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa rico »

Zdravím, mal by som taký dotaz/návrh. Nezdá sa vám definícia zbrane malá pištol trochu k ničomu ? V česku v LOS pravidlách ju majú definovanú ako pištol kalibru väčšieho ako 22lr, s dĺžkou hlavne nepresahujúcou 90mm a so zásobníkom na nie viac ako 7 nábojov. V našich pravidlách je to definované čisto kalibrom, do 7,65br.

Teoreticky ak by som šiel u nás strielať s g43/M&P shield tak by som bol v kategorií Pištol kde súťažím s full size pištolami, čo je značná nevýhoda.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Kapacita zásobníka nič nerieši, poniektorý strieľajú so slim subkompaktmi a bezproblémov prestrieľajú 19ranové fullsize pištole.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Tak, tak. Strielam to slimom 2x9 ran. a jeden 7 ran. zasobnik a posledny nebyvam :D
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

aj keby sa zmenila definicia na malu pistol tak to stroskota na pocte ran na stagei a cene za zasobniky do prckov. dat 200 eur za to aby som mal aspon 35 ran so sebou s vedomim ze sa aj tak na 99% kategoria neotvori asi laka malokoho
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

LOS podľa mňa nie je primárne o súťažení a vyhrávaní, skôr o tréningu, použití svojej obrannej zbrane v trocha komplikovanejších situáciach a spoznaní vlastných možností. Čiže beriem "moju" zbraň a teším sa, že pasuje do niektorej kategórie a môžem si to s ňou streliť. Možnosť porovnať sa s ostatnými je len bonusom navyše.
Nie že si vyberiem kategóriu a hľadám pre ňu čo najvhodnejšiu zbraň, len aby to na výsledkovej listine čo najvyššie bolo.

Viď. napr. Peťo Elektro - berie malý slim a nekončí posledný. Ale ak by aj končil posledný, nezačne kvôli tomu nosiť na súťaž fulsajz. Lebo si to chce streliť práve s tým svojim slimom, nie špekulovať a taktizovať s celkovým poradím.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

LEn taky splech, momentalne sa pracuje na uprave pravidiel pre rok 2018, takze ak ma niekto nejake poznamky ci napady, teraz je ta spravna doba (cca do konca septembra max)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ja vidim najmensi problem urobit dalsiu diviziu, CLASSICS (velkorazova pistol 7,65 a viac, s jednoradovym zasobnikom na max 10 ran), len ako pise ketchup tak aj tak by bol problem s minimalnym poctom pretekarov pre hodnotenie. Takze aj tak by sa vacsinou hodntili strelci v PISTOLI. Ale bolo by fajn obcas urobit zavod s niekolkymi kratkymi situaciami 2 max 3 terce , ktory by bol v podstate stavany pre vreckove pistole.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

MRBLUE napísal:Ale bolo by fajn obcas urobit zavod s niekolkymi kratkymi situaciami 2 max 3 terce , ktory by bol v podstate stavany pre vreckove pistole.
Fajn by to bolo, kľudne urob. Nemyslím to ironicky.
Roboty ako s bežnou súťažou a dá sa predpokladať nižšia účasť.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nesuvisi to sice s Pravidlami LOS, ale privital by som znizene startovne za druhu zbran. Mohol by som si viac zastrielat a vyskusat aj pistol, pre ktoru mam malo zasobnikov. To ze by som vdaka tomu nedostrielal stage mi nevadi, aj tak by to bolo nesutazne.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

@Busdriver:
nehovorim ze nie, len tam je ten problem, ze ci strielaju dvaja ludia s jednou zbranou, alebo jeden clovek s dvomi, roboty a casu je okolo toho rovnako. Da sa tam usetrit ze napriklad sa nebudu nahadzovat vysledky a pod, ale v konecnom dosledku jediny rozdiel je ze s druhou zbrnaou to clovek odstriela o par sekund rychlejsie
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

@busdriver
prepac, ale s tym znizenym startovnym si trochen mimo...ked si predstavis mnozstvo prace s pripravou sutaze, priratas prenajom strelnice, terce a neviem co vsetko a porovnas to s vyzbieranm startovnym, tak sa nad vyslednou sumou budes velmi divit. je jasne, ze to organizatori robia hlavne z nadsenia, a budme za to VEEEEELMI VDACNI, ze tu mame skupinu ludi, ktori su ochotni obetovat svoj cas a organizovat nam taketo sutaze...nemali by sme to brat ako "samozrejmé". neber to prosim ako utok na teba, uz som na LOSkach tuto temu diskutoval viackrat, takze to beriem ako diskusiu v sirsom plene.

za seba - ked strielam 2 divizie, s radostou zaplatim 2x startovne v plnej vyske...a podla mojho nazoru by sme nemali velmi remcat nad nejakymi ulavami, lebo nemusime mat nic. Tym nechcem povedat, ze "vsak mame IPSC" - som rad za to, ze mame obe sutaze a rad obe podporim minimalne zaplatenim startovneho, kedze na ine nie je cas.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tento problém je vypuklejší hlavne pri súťažiach s malou kapacitou súťažiacich, typicky bratislavské LOS-ky. "Druhé zbrane" ti ako organizátorovi môžu spôsobiť, že buď sa do squadu nedostane niekto s "prvou" zbraňou alebo sa kvôli tomu otvorí ďalší squad, čo vždy znamená určitú stratu.

Nikoho nekritizujem, len konštatujem. Sám rád chodím s druhou (aj treťou) zbraňou, ak je možnosť.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

yarco napísal:
MRBLUE napísal:Ale bolo by fajn obcas urobit zavod s niekolkymi kratkymi situaciami 2 max 3 terce , ktory by bol v podstate stavany pre vreckove pistole.
Fajn by to bolo, kľudne urob. Nemyslím to ironicky.
Roboty ako s bežnou súťažou a dá sa predpokladať nižšia účasť.
Nie úplný súhlas. Roboty aj menej. Stačí rozmýšľať a situácie robiť modulárne. Dve, tri situácie môžu slúžiť ako podklad pre ďalšie dve, tri s malou zmenou, obmenou. Fakt je to kravina robiť 5 a viac terčové situácie. Nie je to IDPA, nie je to IPSC, nie je situačná streľba je to niečo preprocedúrované a nereálne. Uznávam, že to má fanklub :roll: :lol:

Tiež hlasujem za kat. subkompakt do 10 vrátane rán.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"