Springfield XDS compact .45

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

XDS v 45 je pekným príkladom "prekalibrovanej" zbrane. Primárne stavaný na 9 luger ale pretože si US trh žiada každú zbraň ponúknuť aj v 45 tak tu je nezvládateľný, veľmi nepríjemný pri streľbe. Použil som strelivo MFS. Na rozdiel od 9 luger kde je to fakt paráda a každú ranu som si užíval bola 45 doslova utrpenie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ja som zvedavý, čo tieto kvéry budú robiť po 10, 20 a viac tisíc výstreloch, ak sa k ním vôbec dopracujú. Snaha šetriť každý centimeter a každý gram je z nich dosť cítiť...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

DeSade: MFS ako Liberty +P? Z 5" laufu mi šľahali 20cm plamene. XDS som skúšal v .45, konkrétne kus onoho nemenovaného predajcu a prišlo mi fajn, nič strašné, nepríjemné ani bolestivé sa nedialo. Moja predstava 45-ky na nosenie je 1911 vo veľkosti Officer, takže ma XDS neoslovilo, ale ani nesklamalo.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Modro čierna škatuľka MFS. Pre mňa je to slepá ulička ale určite treba prešlapávať aj tie :D :D :D :D
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

DeSade napísal:XDS v 45 je pekným príkladom "prekalibrovanej" zbrane. Primárne stavaný na 9 luger ale pretože si US trh žiada každú zbraň ponúknuť aj v 45 tak tu je nezvládateľný, veľmi nepríjemný pri streľbe. Použil som strelivo MFS. Na rozdiel od 9 luger kde je to fakt paráda a každú ranu som si užíval bola 45 doslova utrpenie.
...píšeš utrpenie, ale ešte si neskúsil "pána" Hornadyho; "krvilačné" 230 grainové + P, alebo ešte horšie 200 grainové + P. Až potom človek spozná rozdiel medzi 9 Luger a 45 ACP. A to som strieľal z veľkého USP Tactical, nie z týchto "micro" zbraní. Rozdiel v spätnom ráze medzi 9 Luger + P a 45 ACP + P bol podľa môjho vnímania značný, podstatne väčší, než som očakával, obzvlášť 200 grainové + P, tie sú "nasypané" až to nie je pekné...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Beriem to ako výstrahu čo nekupovať :cry:
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Ja rozmyslam tento xds45 kupit na nosenie.Vypada to byt dost male a trocha tensie,ako glock43(ktory je tiez kandidat),aj ked trocha tazsie.Ale ide mi o to,ze strely su o dost pomalsie,ako 9tky a teda hrozi mensie riziko priestrelu,ak by som ho nedajboze musel niekedy pouzit.Udret musi tiez tvrdsie,ako lahsia lugrova strela....Aj odsrasujuci efekt musi byt vecsi :wink: .Kopance neriesim,som zvyknuty na revolver 45.Glock 43 sa mi drzi dobre,tento xds som este nemal v ruke a ani nikto ho nablizku nema.Ale myslim si,ze bude mat daleko mensiu schpnost prestrelit ciel,ako 9luger zo zhruba rovnako kratkej hlavne.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Tak po 5tich mesiacoch nosenia a vystreleni prvych 2. tisicok nabojov mozem povedat,ze kupa toho xds45 bola dobry tah.Ovlada sa to rovnako,ako G43,akurat spust je trocha kostrbatejsia a viac citit,ze je to umelina.Spust je na dotyk prijemnejsia ako na glocku,ale trocha vadi to drhnutie.Myslel som,ze sa zabehne,ale asi to budem musiet rozobrat a lestit.Xds je trocha robustnejsia,ako glock,tak treba trocha povolit srobku na puzdre od glocka,aby don xds voslo.Strelba je prijemna,nakope tak ostro,ako glock,ani tak netancuje v ruke pri dvojvystreloch s nepredlzenym zasobnikom.Creva ma daleko robustnejsie,ako glock,pritom pracuje zhruba s polovocnymi tlakmi,tak myslim,ze ho ani neustrielam.Zeny s nim strielaju radsej,ako s g43,zerie aj naboje so swc strelami.Myslim si,ze pre mna na nosenie v meste top zbran.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

tak moj xds prekrocil 6k ran.Skoro vsetko prebijane,ale nalaborovane skoro na vykon firemnych,aby sa nelisil kopanec pri moznom pouziti naostro.Zatial na nom nevidno znamky opotrebovania.Myslim,ze je to vydarena a kvalitna mala zbran v zaujimavej razi na bezne nosenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "